GPS-czy ktoś używał lub zna ten model?

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Viktor

GPS-czy ktoś używał lub zna ten model?

#1 Post autor: Viktor »

Mam okazje nabyc ten model
Obrazek

czy warto, :?: czy to ze urzadzenie przyjechało z UK bedzie miało jakies negatywne wpływy na jego obsługe,i na wgrywanie do niego Polskich wersji map itp,itd...Jak sie spisuje na moto :?: :?: :?:
Czy ktoś moze mi poradzic cos na ten temat :?: :?: :?:
Obrazek
Obrazek

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#2 Post autor: Konrad »

Gówno nie polecam, testowałem cały czas gubiło drogę i się repetowało. GARMIN jest dużo lepszy. Jeśli chodzi o obsługę serwisową to w PL nie ma profesjonalnych firm zajmujących się TT, jak się cos dzieje jesteś zdany sam na siebie.

Viktor

#3 Post autor: Viktor »

No prosze,takiej informacji sie nie spodziewałem, no ale to bardzo cenna uwaga.WIELKIE DZIEKI.Czyli chyba temat TT bede musiał sobie odpuscić. :( :( .A znowu GARMIN z cennami to juz troszke blado,no ale czesto jakość i cena idą w parze... :wink:

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#4 Post autor: Zimny »

Jaka to okazja i ile ma kosztować :wink:
Kupowałem w zeszłym tygodniu taką nawi zapłaciłem 2300.- z kompletem map i uchwytami do samochodu i do moto , jak działa nie wiem :lol:

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#5 Post autor: szuler »

Nie zgadzam się z Konradem. Kpiłem TT Ridera II dwa miesiace temu w UK. Za TT + uchwyt samochodowy + mapa Europy wschodniej - dałem 395 GBP. Jeźdiłem z nim do Austrii autem i u nas na moto. Żadnych kłopotów z funkcjonowaniem jako GPS.
Kłopoty jednak były:
-poczatkowo nie działał głośnik w uchwycie samochodowym - wystarczyło docisnąć GPS do uchwytu i zaczął działać
- po kupnie w UK polski lektor nie działa - trzeba zainstalować z CD lub www
- na mapie Europy wschodniej lektor nie działa - otrzymałem instrukcje co zrobic od polskiej pomocy serwisowej : tel 022-349 1598 - reakcja bardzo szybka, instrukcja mailem. Jeszcze nie wykonałem - jak zrobie i bedzie OK dam znać.
Zauważone zalety:
- Czytelna grafika - dlatego kupiłem - jeżdziłem wczesniej z TT samochodowym kolegi
- proste menu
- czytelny ekran przy pełnym słońcu
- mało "gada"

giemziorek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 369
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: giemziorek »

Ja podobnie, jak przedmowca nie zgadzam sie z Konradem. Uzywam takiego modelu od roku i nie mam z nim najmniejszych problemow :)

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#7 Post autor: Konrad »

Moim zdaniem Garmin jest po prostu lepszy niż TT składany w Chinach czy na Tajwanie. Kilka razy dojechałem do miejsca gdzie miał być most a go nie było, droga a jej nie było. Nawigacja była nowa więc i mapy aktualne. Jedno jest pewne nie ma to jak staroświecka mapa. Ja przy tym pozostaję. Nawigacja sprawdza się w miastach gdzie trzeba znaleźć konkretny adres w trasie nie, ponieważ jest to kolejna rzecz o której trzeba pamiętać i pilnować.

Viktor

#8 Post autor: Viktor »

Zimny pisze:Jaka to okazja i ile ma kosztować :wink:
Kupowałem w zeszłym tygodniu taką nawi zapłaciłem 2300.- z kompletem map i uchwytami do samochodu i do moto , jak działa nie wiem :lol:
koszta nowego TT2 to około 1200pln w tym uchwyt,kabel USB,2 karty z mapami(Europa,USA,Australia),no i jakies tam klamoty.http://cgi.ebay.co.uk/TOMTOM-Rider-2nd- ... 0044543681
koszt nowego Garmin Zumo 400 to 1500pln w tym uchwyt,mapy (wschód,zachód i pn Europy)kabel zasilajacy do moto.http://www.tylkogps.pl/e4u.php/1,ModPro ... ct/19/4929
Na co sie zdecydować w kaim układzie :?: :?: :?:

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#9 Post autor: Konrad »

Ja z uwagi na swoje doświadczenie polecam GARMINA a zwykłą mapę i tak trzeba wozić. :D

kris

#10 Post autor: kris »

napiszcie cos o kwestji zabezpieczenia takich urzadzen na moto. Maja jakies zamkniecia czy przy kazdym tankowaniu itp trzeba to zdejmowac ? :roll: Uciazliwe troche kiedy podrozuje sie w pojedynke :wink:

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#11 Post autor: Konrad »

Konrad pisze:w trasie nie, ponieważ jest to kolejna rzecz o której trzeba pamiętać i pilnować.
Ja nie spotkałem się z zabezpieczeniami. Trzeba zabierać bo na uczciwość nie ma co liczyć. :?

kris

#12 Post autor: kris »

no raczej :(

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#13 Post autor: szuler »

Touratech robi zamykane uchwyty do wielu typów GPS - http://www.touratech.com

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#14 Post autor: Konrad »

szuler pisze:Touratech robi zamykane uchwyty do wielu typów GPS - http://www.touratech.com
Złodziej mało że ukradnie nawigację bo po prostu ją wyrwie to przy okazji uszkodzi motocykl.

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#15 Post autor: Grzesiek »

używałem TT Ridera w tamtym roku , mapy europy bardzo dobre ( wszystkie małe wioski w Alpach ) , mapa Polski bardzo przyzwoita .
Niestety przy wyjeździe na wschód problem - po wyjeździe z Węgier " biała plama " :
Serbia
Czrnogóra
Albania
Grecja
nie istnieje !?!
Podobnie chyba jest z Rumunią i Bułgarią .
Dwa razy "zniknęło " zasilanie , wysyłali na gwarancji do sewisu w niemczech ?!?
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”