Gmole - co wybrać?

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Vrzasqn

Gmole - co wybrać?

#1 Post autor: Vrzasqn »

Witam
jak juz wspominalem poscie powitalnym poszukuje gmoli do mojego viaderka. Najbardziej wpadly mi w oko gmole GIVI, ale po poczytaniu postow jak pieknie uszkadzaja przewody troche mi zapal spadl :( Pytanie jakie pozostaje to: czy mimo "wad" gmoli givi brać je? Jesli tak to czy macie jakies namiary na taniego dostawce?
A jesli nie GIVI to co innego? Touratch? Hepcko&Becker? Inne? a moze jakies rekodzieła domowych wytwórców?
No i takie moze niezbyt madre pytanko - czy poza wzgledami estetyczymi roznia sie one w ochronie silnika i plastikow znaczy sie jedne lepiej w razie szlifu czy gleby chronia, inne gorzej?
Chetnie wyslucham opini tych ktorzy juz sprawdzili swoje gmole "w praktyce" tzn, mialy one dluzszy lub krotszy kontakt z gleba i jak sie sprawdzily ;) ?? Czy cos poszlo mimo ze gmole mialy chronic?
Z gory dzieki za wszystkie uwagi i spostrzezenia ;)
Pozdrawiam i udanego otwarcia sezonu ;)

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#2 Post autor: Dukii »

moje Givi miały kontakt. co prawda skromny bo na postoju ale zapoznały się z asfaltem :wink: mimo tego co czytałeś na forum polecam givi. W miejscu gdzie są przewody hamulcowe wystarczy użyć podkładki żeby zdystansować mocowanie gmola od przewodów i bedzie git :wink:

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#3 Post autor: Przemek »

Polecam GIVI. H&B wyglądają jakoś tak niepozornie, ale nie wiem jaką mają wytrzymałość na ścieranie

Ja swoje GIVI przetestowałem :? niestety. Starły się co nieco ale silnik i plastyki ocalały.
nieaktualne

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#4 Post autor: smutek »

h&b to lipa heshi może coś o tym powiedzieć , polecam givi moje miały kontakt z betonowymi płytami i zdały egzamin :wink:
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Neshi

#5 Post autor: Neshi »

To prawda... Mam H&B, a właściwie kupiłem je (już zdemontowane) od Niemca wraz z motocyklem. Początkowo zastanwaiłem się dlaczego nie ma ich założonych ... i jakież było moje zdziwienie kiedy próbowałem je załozyć już samodzielnie w Polsce :shock: 1 z 3 uchwytów mocujących był przykręcany do ... BAKU !!! Wyobraźcie sobie, że jakiś geniusz z H&B wymyslił sobie mocowanie pod boczną osłoną przytwierdzaną do uchwytu na baku. Efekt ? lutowany uchwyt, który zapewne pod wpływem drgań przenoszonych z gmoli po prostu sie ułamał. Aż nie chcę myśleć jaką osłonę dla baku stanowiłyby takie rury osłonowe ... :cry:
Obecnie w ofercie H&B tego modelu juz nie ma - jest zamieniony na inny, mimo to poważnie zastanowiłbym sie teraz nad tą firmą. :evil:

... choć z drugiej strony mam piekny komplecik kuferków Jurney H&B, z których z kolei jestem bardzo zadowolony :roll:

Arti
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 01, 2008 4:28 pm
Lokalizacja: Rio

#6 Post autor: Arti »

Polecam givi - są solidne i wszystko dobrze pasuje przy montażu. Wystarczy 5 mm podkładka i nie ma problemu z przewodami hamulcowymi

stoldar

#7 Post autor: stoldar »

Mam GIVI i polecam , na razie nie testowałem :lol:
A co do przewodów u mnie wystarczyło je tylko odpowiednio lekko je nagiać bez dokładania jakiś podkładek i jest OK

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#8 Post autor: zalmen3 »

Podepne sie pod temat i zapytam czy ktos ma gmole SW-Motech? Chcialbym zadac kilka pytan odnosnie montazu :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#9 Post autor: Zimny »

stoldar pisze:Mam GIVI i polecam , na razie nie testowałem :lol:
A co do przewodów u mnie wystarczyło je tylko odpowiednio lekko je nagiać bez dokładania jakiś podkładek i jest OK
Dokładnie zrobiłem tak samo i bez podkładki :wink:

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Pretor »

Givi są ok tylko trzeba pamietać o tulejce w dolnym łączniku z przodu bo jak się dobrze nie dokręci to brzęczy.

Mucha tak miał choć myślał, że to panewki w jego Suzuki :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Krzysiek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 360
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 6:55 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Krzysiek »

Pretor pisze:Givi są ok tylko trzeba pamietać o tulejce w dolnym łączniku z przodu bo jak się dobrze nie dokręci to brzęczy.

Mucha tak miał choć myślał, że to panewki w jego Suzuki :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:
Pretor, właśnie dobre dokręcenie powoduje brzęczenie :D Trzeba umiejętnie dokręcić stosując odpowiednie, nie zamieszczone w zestawie montażowym, materiały :D :wink: Za drobną opłatą zdradzę tajemnicę użytych materiałów :D :D :wink:

Awatar użytkownika
Leszek
Uczy się jeździć
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 7:56 pm
Lokalizacja: Kęty

#12 Post autor: Leszek »

Ja także przy cofaniu miałem przykry incydent ,wszystko skończyło się szczęśliwie dzięki gmolą .Jeżeli chodzi o przewody można na nie nałożyć osłonie z tulejki 8)

Vrzasqn

#13 Post autor: Vrzasqn »

Czyli generalnie zostaja GIVI ;) Macie moze jakies niamiary na taniego dystrybutora / sprzedawce? Albo moze ktos z Was je rozprowadza ;) ?? Dzieki za rady i dzielenie sie doswiadczeniem ;)

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#14 Post autor: Adaśko »

Proponuje w www.jotte.pl
Ja u nich kilka rzeczy zamawiałem.
Wszystko solidnie , terminowo !! i cenowo ok

Neshi

#15 Post autor: Neshi »

Adam SDI pisze:Proponuje w www.jotte.pl
Ja u nich kilka rzeczy zamawiałem.
Wszystko solidnie , terminowo !! i cenowo ok
Zgadzam się. Mi dodatkowo zaproponowali wysyłke gmoli i szybki gratis, kiedy to pochwaliłem sie członkowstwem w HVP :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”