Nolan N-com

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Neshi

Nolan N-com

#1 Post autor: Neshi »

Zachciało mi sie zabawek psiakrew ... :evil:

Wraz z moją drugą połową mamy kaski Nolana (N102 i N84). Oba przystosowane do korzystania z modułu N-com. Kupiliśmy zatem niezbędny zestaw akcesoriów :

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Po przeszło godzinie walki z prawidłowym umieszczeniem poszczególnych elementów systemu na swoich miejscach (uznanie dla producenta za jakość i idealne dopasowanie częsci) załozyliśmy kaski na głowy i ... cisza ... halo! haloooo !!! nic ...
Dobra sięgnąłem po instrukcję i czytam po kolei. Na początek wykryłem błąd w opisie obsługi guzików. Doszedlem w końcu do tego , który do czego dokładnie słuzy i ... jest ! moja Justynka mnie słyszy ! niestety ja jej nie ... :evil: Jeszcze raz rozbieram caly układ. wszystko sprawdzam. montuje jeszcze raz. To samo. :cry:
Następnego dnia dzwonię do kogos z www.nolan.pl (jak się potem okazało stronka obsługiwana przez 4-bikes.pl) z pytaniem, czy aby ten zestaw nie obsluguje tylko komunikacji w jedną stronę ? Gośc po drugiej stronie słuchawki stwierdza, że absolutnie powinno działac w obie strony. :?
Hmmm... przekładam moduł (wraz z baterią) do drugiego kasku. Testujemy ... lyyyypa. W ogole nie działa. Nie słyszymy sie w ogóle. Jutro zadzwonie jeszcze do Poloni Cup aby się upewnić co do zasada działania tego ustrojstwa.
A moze ktos z Was dysponuje kaskiem z zamontowanym N-com'em? Chętnie podłaczę się ze swoimi kaskami w celu ich sprawdzenia. Stawiam na uszkodzenie "Basic Kit'a" od N84, ale pewności nie mam ... :cry:

Słabym punktem systemu jest równiez kabel łączący oba kaski. Osadzenie "mini-jacków" w gniazdach pozostawia wiele do zyczenia. Wystarczy naprawdę słabe szarpnięcie aby wtyk wyleciał z gniazda.

Strona producenta opisująca system:
http://ncom.nolan.it/system/ncom_intercom_ENG.htm
Ostatnio zmieniony ndz maja 11, 2008 10:59 pm przez Neshi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Wg mnie to dobrze działa. Ona Ciebie słyszy a Ty jej nie. I tak powinno pozostać. Cisza często jest błogosławieństwem. :wink: :lol: :lol:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Neshi

#3 Post autor: Neshi »

:roll: :roll: :roll:
:D :D :D

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#4 Post autor: Dukii »

Pretor pisze:Wg mnie to dobrze działa. Ona Ciebie słyszy a Ty jej nie. I tak powinno pozostać. Cisza często jest błogosławieństwem. :wink: :lol: :lol:
słuszna uwaga :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#5 Post autor: Grzesiek »

Dukii pisze:
Pretor pisze:Wg mnie to dobrze działa. Ona Ciebie słyszy a Ty jej nie. I tak powinno pozostać. Cisza często jest błogosławieństwem. :wink: :lol: :lol:
słuszna uwaga :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pewnie wziąłeś taką opcję za dopłatą nawet nie wiedząc o tym :lol:
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Awatar użytkownika
Krzysiek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 360
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 6:55 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Krzysiek »

Pretor pisze:Wg mnie to dobrze działa. Ona Ciebie słyszy a Ty jej nie. I tak powinno pozostać. Cisza często jest błogosławieństwem. :wink: :lol: :lol:
Zgadzam się w pełni, ja bym nie reklamował :lol: :lol: :wink:

Bajka

#7 Post autor: Bajka »

A ja Was uduszę gołymi ręcyma :lol: :lol: :lol:

Neshi

#8 Post autor: Neshi »

Dziękuję Bajka,
Oni zamiast mi pomóc to się nabijają ... :evil: :wink: :evil: :wink:

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#9 Post autor: szuler »

Połącz odwrotnie kaski niz jest w instrukcji, tzn: prosta grubsza końcówka do pasazera a katowa, cieńsza do Ciebie. Powinno byc OK - miałem ten sam kłopot co Ty i pomogło. wcześniej odegnij troche do góry styki w obu kaskach.

Neshi

#10 Post autor: Neshi »

Tak właśnie mam podłączone (tak jest u mnie w instrukcji) : cieńczy, załamany jack w kasku kierowcy (z modulem intercom) i grubszy, prosty w kasku pasażera. Ale z tymi blaszkami ... hmmm :roll: spróbuję. Może rzeczywiscie któraś z nich nie łączy. Dzięki za sugestię. :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 360
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 6:55 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Krzysiek »

I jak Neshi? Działa? Kupiłem bilet na Metallicę :D

Neshi

#12 Post autor: Neshi »

Niestety .... :?
Natomiast odkryłem ciekawą rzecz. Kiedy do mikrofonu zestawu od N84 po prostu mówię, to nie słychac mnie w zestawie N102-ki. Co ciekawe kiedy do tego zestawu głośno dmuchnę to i owszem, coś tam słychać. Nie znam się na mikrofonach ale wygląda mi to na uszkodzenie tego wlasnie elementu w zestawie. musze szukac kogoś z zamontowanym N-comem aby to jeszcze potwierdzić lub sprzedawcę, który użyczy mi czegoś na podmianę / sprawdzenie.

Super, że masz bilet. Ja na koncert będę jechał z Krakowa, prawdopodobnie pociągiem - moto zostanie u kuzynki w mieście Kraka. Będę miał telefon - mam nadzieję, ze uda nam się spotkać na miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”