Co to za podgrzewanie

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
dresler
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:53 am
Imię: Jacek
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Sławno

Co to za podgrzewanie

#1 Post autor: dresler »

Witam
Jak w temacie - jakiej produkcji to podgrzewanie manetek?

http://www.autocentrum.pl/motocykle/pub ... djecia/12/

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za podgrzewanie

#2 Post autor: jedras »

Z tego co wiem, to takie były oryginalnie montowane do Varadero. Niestety nie wiem jaka konkretnie firma to wyprodukowała.
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

dresler
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:53 am
Imię: Jacek
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Sławno

Re: Co to za podgrzewanie

#3 Post autor: dresler »

Kurcze mam problem, nie ja to podłączałem i nie wiem jak to jest ogarnięte (niby serwis montował), ale włączyć mogę tylko przy odpalonym silniku i to po jakimś czasie. I bez różnicy jaka prędkość to na pozycji 3 i 2 diod ww. mrugają, jak zejde do jednej to świeci ciągłym światłem i jest wrażenie lekkiego grzania.
Nie bardzo kumam o co biega, jak coś to aku nowe. :(

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

Re: Co to za podgrzewanie

#4 Post autor: YACCO1 »

Co do włączenia przy odpalonym silniku to tak powinno być.
Zapobiega to rozładowania akumulatora gdy zapomnisz wyłączyć grzanie manetek.
Na drugą część pytania o diody nie wypowiem się bo mam inne manetka bez diod.
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Co to za podgrzewanie

#5 Post autor: Endriusza »

dresler pisze:I bez różnicy jaka prędkość to na pozycji 3 i 2 diod ww. mrugają, jak zejde do jednej to świeci ciągłym światłem (
Mam takie same i tak samo świecą. Akumulator też nowy. Nawet nie wiem czy grzeją :blush: bo poza sprawdzeniem działania guziczka wyłączyłem i o nich zapomniałem - tak byłem nagrzany samym jeżdżeniem :) Również dostałem w spadku z motocyklem i również nie wiem jak powinno być.

dresler
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:53 am
Imię: Jacek
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Sławno

Re: Co to za podgrzewanie

#6 Post autor: dresler »

Jak tylko p#@$@!$#&y tapicer zakończy moją kanapę śmignę do zaprzyjaźnionego serwisu, zobaczymy czy coś poradzą. Wg mnie na tych wyższych pozycjach nie ma grzania. Jak coś poradzisz dawaj znać, a może ktoś z forumowiczów ma takowe i potwierdzi jak powinny prawidłowo działać.

Znalazłem taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=s6iwve-YJzc, tak to powinno działać 5 stopni grzania. Szukam dalej :D

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Co to za podgrzewanie

#7 Post autor: Endriusza »

Może to jednak być związane z napięciem. Przypomniałem sobie dziś o nich podczas jazdy. Włączyłem. Mrugały dla odmiany 3 (a nie jak poprzednio trzy i dwie). Dwie i jedna się świeciły i już dwie grzały. Czy grzały podczas mrugania trzech nie wiem - przebyta trasa zbyt krótka. Następnym razem zobaczę czy grzeją jak trzy lub dwie mrugają.

dresler
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:53 am
Imię: Jacek
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Sławno

Re: Co to za podgrzewanie

#8 Post autor: dresler »

Wg wczorajszych ustaleń - grzeją jedynie jak świecą - u mnie bez zmian 3-1,5 mrugają i nie grzeją, mechanik mówi, cytuje "wyp@$$% Ci ten sterownik, dam przełącznik i będzie git" tylko boję się utraty stopniowania grzania, ale mówi że zapoda mi potencjometr oporowy.

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Co to za podgrzewanie

#9 Post autor: Endriusza »

Pozwoliłem sobie odkopać. Znalazłeś może przyczynę takiego działania manetek. Ja u siebie zauważyłem, że w czasie wciśnięcia hamulca kontrolki gasną i po zwolnieniu klamki wracają do poprzednich ustawień. Wprawdzie praktycznie nie używam ale będę miał odrobinę czasu, żeby sobie podłubać.

dresler
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:53 am
Imię: Jacek
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Sławno

Re: Co to za podgrzewanie

#10 Post autor: dresler »

Nic, w sumie nie miałem czasu poszukać i pomyśleć, cały czas wygląda na zbyt małe napięcie, albo sterownik ma za duże oczekiwania (coś się mu odwidziało), albo napięcie jakie dostaję jest niepełne :(, może za parę dni powalczę.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Co to za podgrzewanie

#11 Post autor: next22 »

Endriusza pisze:Pozwoliłem sobie odkopać. Znalazłeś może przyczynę takiego działania manetek. Ja u siebie zauważyłem, że w czasie wciśnięcia hamulca kontrolki gasną i po zwolnieniu klamki wracają do poprzednich ustawień. Wprawdzie praktycznie nie używam ale będę miał odrobinę czasu, żeby sobie podłubać.
Manetki sa podpiente pod czujnik stopu na kierownicy i jak zapala sie stop to jest spadek napiecia i sterownik sie wylancza.
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
VenoMek
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 253
Rejestracja: wt lut 11, 2014 10:35 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: VT750C2 A.C.E.
Rocznik: 1998
Lokalizacja: śląskie: Ruda Śląska oraz Imielin

Re: Co to za podgrzewanie

#12 Post autor: VenoMek »

To jest oryginalny sterownik Hondy. Mam taki w moim Varadero. Jak to zdejmiesz z blachy mocującej zobaczysz na tylnej ściance markę HONDA. Ale to najmniej istotne.
Ma to 5 stopni grzania. Stopniowanie odbywa się na zasadzie sterowania napięciem. 3 diody=12V 2,5 diody=10V; 2 diody=8V 1,5 diody=6V; 1 dioda=4V.
Manetki są połączone szeregowo.
Jeżeli diody Ci migają to znaczy, że na sterownik jest podane zbyt małe napięcie. Sterownik wyłącza automatycznie grzanie (miganie diod) w momencie gdy napięcie spadnie poniżej bodajże 12,8V. (ochrona akumulatora).
U mnie czasem na postoju, np na światłach, jak mam wciśniętą klamkę hamulca to też napięcie z alternatora spada poniżej tej wartości i zaczyna migać (żarówka światła stopu zżera swoje). Wystarczy przegazówka, lub po prostu ruszyć i znów sterownik świeci a manetki grzeją jak trza! Na "piątce" w deszczu przy 5 stopniach C nawet lekko parzą przez rękawice. Generalnie uważam, że grzane manetki to jedna z najlepszych rzeczy jakie wymyślono do motocykli :clap: .
Pozdrawiam
VenoMek
Tomek
Honda Shadow VT750 C2 A.C.E. '98
Honda Varadero XL1000V Travel '08

dresler
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:53 am
Imię: Jacek
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Sławno

Re: Co to za podgrzewanie

#13 Post autor: dresler »

Oznacza to, że możliwą przyczyną może być regulator napięcia - hmmm. to jednak trzeba będzie pogrzebać.

Panciorek
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: wt maja 02, 2017 7:02 pm
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2010
Lokalizacja: FZA

Re: Co to za podgrzewanie

#14 Post autor: Panciorek »

Witam..Podepnę się pod temat bo u mnie jest ta sama przypadłość....Widzę że trochę czasu minęło więc pewnie poradziliście już sobie z tym problemem...Może któryś z kolegów podpowie co było przyczyną????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”