Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezonem

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
oskar111
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 18, 2016 12:12 pm
Imię: jarosław
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2002

Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezonem

#1 Post autor: oskar111 »

Wiem wiem ze bylo poruszane ale dosyc dawno a pewnie sporo z was przed sezonem o tym mysli a jak przeczytlem wczesniejsze posty z przed paru lat sam juz niewiem szukam jak napisalem i na szuter i w 70 pr asfalcik ale fajnie zjechac i pojezdzic po szutrze , twardym nie trawa czy pustynia na na dakar za puzno .Anake2 chwala ale przeczytalem post kolegi ktory 12 lat sprzedaje opony i jezdzi viadrem i pisze ze anake 2 to chlam .Kolega do tenere kupil turence metezeler jest BArdzo zadowolony ale ostatnio pare nowych modeli sie pojawilo anake 3 brigstony helmut z k60 continental schylam sie do tych metezelrow turence chwala motocyklisci ktorzy po afryce jezdza i wschodzie rosji podzielcie sie szczerze bo po swietach zamawiam i w necie macie moze jakies zaprzyjaznione firmy oponiarskie za rozsadna cene


Oj sie rozspisalem wesolych swiat i niezapomnijcie jajaek poswiecic

Awatar użytkownika
picnic
Udaje motocyklistę
Posty: 111
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 7:54 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: jakie opony 70%szosa30 %szutry popiszmy przed sezonem

#2 Post autor: picnic »

oskar111 pisze:Wiem wiem ze bylo poruszane ale dosyc dawno a pewnie sporo z was przed sezonem o tym mysli a jak przeczytlem wczesniejsze posty z przed paru lat sam juz niewiem szukam jak napisalem i na szuter i w 70 pr asfalcik ale fajnie zjechac i pojezdzic po szutrze , twardym nie trawa czy pustynia na na dakar za puzno .Anake2 chwala ale przeczytalem post kolegi ktory 12 lat sprzedaje opony i jezdzi viadrem i pisze ze anake 2 to chlam .Kolega do tenere kupil turence metezeler jest BArdzo zadowolony ale ostatnio pare nowych modeli sie pojawilo anake 3 brigstony helmut z k60 continental schylam sie do tych metezelrow turence chwala motocyklisci ktorzy po afryce jezdza i wschodzie rosji podzielcie sie szczerze bo po swietach zamawiam i w necie macie moze jakies zaprzyjaznione firmy oponiarskie za rozsadna cene


Oj sie rozspisalem wesolych swiat i niezapomnijcie jajaek poswiecic
Trzeba się mocno skupiać aby Cię zrozumieć:)

Ja niedawno kupiłem Pirelli Scorpion Trail II, ale nie wiem czy one są najlepsze na szutry, na pewno są świetne na asfalcie. Za mało jeszcze jeździłem po polnych drogach na nich.

Kupowałem w oponytanio.pl, bardzo dziwna procedura zakupu, ale rzeczywiście dobre ceny, i w sumie bezproblemowo. Myślę że tam możesz próbować.
Varadero XL 1000 '99

Swiezak
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn maja 18, 2015 4:50 pm
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: jakie opony 70%szosa30 %szutry popiszmy przed sezonem

#3 Post autor: Swiezak »

Ja kupiłem k60 scout i jak dla mnie to najlepszy wybór.
Nie wiem ile % spędzam na asfalcie, a ile poza ale lubię różne bezdroża więc wybrałem opony powiedzmy "uniwersalne"
Jak narazie przejechalem na nich pewnie nie więcej niż 500km ale jestem zadowolony

oskar111
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 18, 2016 12:12 pm
Imię: jarosław
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2002

Re: jakie opony 70%szosa30 %szutry popiszmy przed sezonem

#4 Post autor: oskar111 »

Zapomnialem jeszcze napisac ze predkosc do 160 km dlamnie czasami za malo i mam jeszcze jeden problem a mianowicie na przodzie mam metezeler turance next typowo szosowe zalozone 3 lata temu a na tyle takie same ale zalozone z 8 mc temu z przodu sie pozabkowaly i niejest to wina lag olej wymieniny rok temu chodz piknie tyle ze mialem krzywe tarcze zanim wyminilem na nowe troche posmigalem moze to jest przyczyna a moze to lrzypadek zuzytych opon , i tak sie zastanawiam szkoda mi tej tylnej oponki bo jak nowka jak zaloze na przod metezelery turance kostke 59v a z tylu zostawie szosowke bedzie to mialo wplyw na jazde czy zakladac kopletem wszedzie nowe dziekuje za podpowiedzi

oskar111
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 18, 2016 12:12 pm
Imię: jarosław
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2002

Re: jakie opony 70%szosa30 %szutry popiszmy przed sezonem

#5 Post autor: oskar111 »

K 60 scuot jaki masz indeks predkosci fabrycznie

oskar111
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 18, 2016 12:12 pm
Imię: jarosław
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2002

Re: jakie opony 70%szosa30 %szutry popiszmy przed sezonem

#6 Post autor: oskar111 »

Kratka pikna opony tez ale nie ten indeks predkosci a oni nierbili kiedys oponek do mtzetek

oskar111
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 18, 2016 12:12 pm
Imię: jarosław
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2002

Re: jakie opony 70%szosa30 %szutry popiszmy przed sezonem

#7 Post autor: oskar111 »

Jezdzil ktos z was na oponkach Avon Am 44 co onich sadzicie

Godi
Rekrut
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:54 am
Lokalizacja: Szewna

Re: Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezo

#8 Post autor: Godi »

Kup opony jakie uważasz. Zjeździsz, to kup inne i wtedy będziesz bazował na swoim doświadczeniu a nie na subiektywnych opiniach kogoś tam.
Ja zjeździłem 1 kpl Metzeler Tourance i 4 kpl Ankkee2.
Wg mnie nie ma lepszych opon do Viadra czy GS-a niż Anakee2 - ale twój znajomy mówi że to g...no.
I kogo posłuchasz??

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezo

#9 Post autor: LukasW »

oskar111 pisze:Wiem wiem ze bylo poruszane ale dosyc dawno a pewnie sporo z was przed sezonem o tym mysli a jak przeczytlem wczesniejsze posty z przed paru lat sam juz niewiem szukam jak napisalem i na szuter i w 70 pr asfalcik ale fajnie zjechac i pojezdzic po szutrze , twardym nie trawa czy pustynia na na dakar za puzno .Anake2 chwala ale przeczytalem post kolegi ktory 12 lat sprzedaje opony i jezdzi viadrem i pisze ze anake 2 to chlam .Kolega do tenere kupil turence metezeler jest BArdzo zadowolony ale ostatnio pare nowych modeli sie pojawilo anake 3 brigstony helmut z k60 continental schylam sie do tych metezelrow turence chwala motocyklisci ktorzy po afryce jezdza i wschodzie rosji podzielcie sie szczerze bo po swietach zamawiam i w necie macie moze jakies zaprzyjaznione firmy oponiarskie za rozsadna cene


Oj sie rozspisalem wesolych swiat i niezapomnijcie jajaek poswiecic
Ja staram się po pijaku na forum nie pisać.
Skoro kolega wie co chłam to powinien doradzić też co dobre.

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezo

#10 Post autor: ADAMO16 »

Osobiście zajechałem Anake 2. Wiadomo, że ideału nie, ale pierwszy raz słysze że to chłam. Kup heidenau k60 scout. Szosa polecisz, przez las tez polecisz. Ale jak mówia przedmówcy, kup polataj, wydaj opinie.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

oskar111
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 18, 2016 12:12 pm
Imię: jarosław
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2002

Re: Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezo

#11 Post autor: oskar111 »

Godi PANIE Godi to nie moj kolega czytaj uwazniej a kolega z tad z forum osobiscie go nieznam ale znalazlem taka opinie ze tak te oponki ocenił wiec czytaj uwazniej chlopie hm kolego

adamo tak samo czytaj uwazniej ja nienapisałem ze anake 2 to chlam tylko a taka opinie znalazlem i pytam sie kolegow z leprzym doswiadczeniem jakie oponki wybrac poprostu

przeciez to jest forum motocyklowe a nie gazeta polityczna zeby sie blotem obrzucac chcem poprostu zeby Koledzy sie podzielili swoimi opiniami spostrzezeniami na temat opon moze jakies nowosci weszly itd tak poprostu

Godi
Rekrut
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:54 am
Lokalizacja: Szewna

Re: Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezo

#12 Post autor: Godi »

oskar111 pisze:... ale przeczytalem post kolegi ktory 12 lat sprzedaje opony i jezdzi viadrem i pisze ze anake 2 to chlam.
Nie wiem w jaki inny sposób można można zrozumieć powyższą twoja wypowiedź.

Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezo

#13 Post autor: Riczi »

Ja kupuję ponownie Michałki Anakee 2
K60 Scout to fajna propozycja i niezły wygląd,
ale jak lubisz odkręcić to tylko te powyżej.

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezo

#14 Post autor: ADAMO16 »

oskar111 a gdzie ja napisałem że to Twoja opinia? Osobiście jestem przed zakupem opon i Anake 2 biorę pod uwagę. Co prawda zrobiłem tylko 8000km na nich, spasowały mi do latania solo i z plecakiem obładowany. Ale nie zawiodły na suchym i mokrym. Z tym, że ja viaderkiem po czarnym latam.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

oskar111
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 18, 2016 12:12 pm
Imię: jarosław
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2002

Re: Jakie opony - 70% szosa, 30% szutry? Popiszmy przed sezo

#15 Post autor: oskar111 »

Panowie ostatnie pytanie i rzucam moneta i biore te 2 opony pod uwage metezeler i michalek

a mam pytanko czym sie ruznia
metezeler turance od metezeler turance next

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”