Osłona krawędzi szyby kedrą.

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Osłona krawędzi szyby kedrą.

#1 Post autor: vaaks »

Co sądzicie o założeniu kedry na krawędź szyby? W moim, po kupnie miałem założoną bezbarwną, ale była w kiepskim stanie i zdjąłem ją. Na szybie pozostał ślad po niej. Myślę o założeniu czarnej, ale nie wiem co kupić, bo wybór jest zaden. Może ci co mają założoną coś podpowiedzą?
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
pawkg
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 566
Rejestracja: śr cze 08, 2016 10:14 am
Imię: Paweł
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS Adventure
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Ptaszków

Re: Osłona krawędzi szyby kedrą.

#2 Post autor: pawkg »

W moim przypadku było tak: mam małe Varadero, zmieniłem szybę ze standardowej na wyższą akcesoryjną bez obramowania. Nie myśląc za długo kupiłem kedrę (1mb srebrnej i 1mb czarnej decydując po nałożeniu, która będzie lepsza) i założyłem (wybrałem czarną). Moje uwagi. Zmierz grubość szyby i szukaj kedry do nakładania na krawędź o takiej właśnie grubości. Fajnym rozwiązaniem jest klej naniesiony na kedrę w "rowku". Przed nałożeniem dobrze wygrzej kedrę, aby stała się plastyczna (miseczka z gorącą wodą, ewentualnie suszarka bądź opalarka jeśli opalarka to bądź BARDZO ostrożny bo chcemy kedrę tylko podgrzać a nie spalić). Ostre zaokrąglenia szyby trzeba będzie dodatkowo podgrzewając dopasowywać bo kedra dosyć szybko stygnie twardniejąc przy okazji. Wygląda zupełnie inaczej lepiej z obramowaniem niż bez. Koszt zabawy finansowo niewielki warto spróbować.
Kymco Agility 50/80 > Honda Varadero XL125 > Honda Varadero XL1000 > BMW R1200GS ADV

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Osłona krawędzi szyby kedrą.

#3 Post autor: eneron »

U siebie miałem chyba oryginalną kedrę, zdjąłem i na moje ucho jest... ciszej tzn brak takiego pogwizdywania ale przy minimalnej mżawce krople wody z szyby odrywają się i lecą na kierownika. Z kedrą krople ściekają właśnie po niej. Przy deszczu to już nie ma różnicy czy z kedrą czy bez i tak kierownik jest mokry :boss:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”