Pomoc w kupnie kufrów

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
insect
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 26, 2017 4:19 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V Varadero
Rocznik: 1999

Re: Pomoc w kupnie kufrów

#16 Post autor: insect »

Trochę poszperałem w sieci, dowiedziałem się że mocowanie monokey jest dużo mocniejsze niż monolock więc jeśli się kupuje givi lub kappe to tylko monokey. Tak czy siak doszedłem do wniosku że kufry givi i kappa mają zbyt wygórowane ceny w stosunku do jakości i wytrzymałości no i przede wszystkim mocno nie pasowałyby do mojego wojskowo-zielonego wiadra. Irytujące też były ceny dodatków, np. bagażnika, płyty montażowej, oparcia. Ich zaletą, tak jak pisaliście, na pewno jest aerodynamika.

Znalazłem za to niedaleko Krakowa producenta kufrów aluminiowych ze ściętymi rogami. Bardzo fajnie się to prezentuje i wyglądają na warte swej ceny:
http://apduro.com/kufry-aluminowe/

Na forum afryki dobrze też się o nich wypowiadali, chyba podjadę tam w wolnym czasie i pogadam z chłopakami, poprzymierzam jak to wygląda. Co do problemów przy wyższych prędkościach to jednak okazuje się ze nie jest to dla mnie aż tak istotne. Wczoraj byłem sprawdzić wiadro na autostradzie i przy 170-180 zaczynało się lekkie shimmy, pewnie to przez przednie kufry (mam takie metalowe skrzynki zamontowane na gmolach) więc dodatkowy kufer z tyłu niewiele zmieni. Przednich kufrów nie będę ściągać no bo takie prędkości nie są codziennością.

Co do rowerowych Crosso to mają one haki na rurki 1,5cm a bagażniki motocyklowe zwykle mają 2-2,5cm więc byłyby potrzebne poważniejsze przeróbki, po których sakwy gorzej pasowałyby już na rower. Jak będę już miał centralny kufer to się pozastanawiam co dalej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”