Blokada antykradzieżowa na dźwignię hamulca.

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Blokada antykradzieżowa na dźwignię hamulca.

#1 Post autor: Merlin »

Mam takie ustrojstwo co zakłada się na manetkę i klamkę ale klamka musi być dociągnięta do manetki żeby toto założyć (dociągnięta dość mocno jak przy mocnym hamowaniu)
Teraz pytanie, czy można nacisnąć mocno klamkę hamulca i pozostawić przez kilka/kilkanaście godzin w takiej pozycji?
Czy może to mieć wpływ na trwałość układu hamowania (szczelność), względnie ABS?

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Blokada antykradzieżowa na dźwignię hamulca.

#2 Post autor: PEPE64 »

Merlin pisze:Mam takie ustrojstwo co zakłada się na manetkę i klamkę ale klamka musi być dociągnięta do manetki żeby toto założyć (dociągnięta dość mocno jak przy mocnym hamowaniu)
Teraz pytanie, czy można nacisnąć mocno klamkę hamulca i pozostawić przez kilka/kilkanaście godzin w takiej pozycji?
Czy może to mieć wpływ na trwałość układu hamowania (szczelność), względnie ABS?
Jak już musisz, to nie lepiej blokadę na tarczę? Nic nie nadwyręży.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Blokada antykradzieżowa na dźwignię hamulca.

#3 Post autor: Merlin »

Nie o to pytałem Kolego.

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Blokada antykradzieżowa na dźwignię hamulca.

#4 Post autor: motoendriu »

Z pewnością ma to wpływ na wytrzymałość uszczelniaczy. Dlatego też chociażby koparki opuszczają łyżki itp by odciążyć uszczelniacze.
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Blokada antykradzieżowa na dźwignię hamulca.

#5 Post autor: PEPE64 »

motoendriu pisze:Z pewnością ma to wpływ na wytrzymałość uszczelniaczy. Dlatego też chociażby koparki opuszczają łyżki itp by odciążyć uszczelniacze.
Właśnie po to pisałem o nadwyrężaniu. Tak sobie załatwiłem lewar hydrauliczny, zostawiając na nim auto bez odciążenia (przez parę dni) że zszedł płyn, i lewar przestał podnosić :thumbdown:
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Blokada antykradzieżowa na dźwignię hamulca.

#6 Post autor: melon1968 »

Merlin pisze:Mam takie ustrojstwo co zakłada się na manetkę i klamkę ale klamka musi być dociągnięta do manetki żeby toto założyć (dociągnięta dość mocno jak przy mocnym hamowaniu)
Teraz pytanie, czy można nacisnąć mocno klamkę hamulca i pozostawić przez kilka/kilkanaście godzin w takiej pozycji?
Czy może to mieć wpływ na trwałość układu hamowania (szczelność), względnie ABS?
Zakładam tak trytytkę jako hamulec ręczny.Moto stało tak parę dni i nic się nie popsuło.Ogólnie ten patent (hamulec ręczny) stosuję już od paru lat i nie tylko w viadrze.
motoendriu pisze:Z pewnością ma to wpływ na wytrzymałość uszczelniaczy. Dlatego też chociażby koparki opuszczają łyżki itp by odciążyć uszczelniacze.
Koparki opuszczają łyżkę dla bezpieczeństwa.Nie spotkałem się z żadną instrukcją auta czy moto że pedał czy klamkę ham. można naciskać tylko określony czas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”