Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest So gru 16, 2017 9:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 05, 2016 7:57 pm 
Udaje motocyklistę

Imię: Kamil
Marka motocykla: Husaberg-Honda
Model: FE 450-Varadero 1000
Rocznik: 2004
Teraz wszystko jasne

Podsumowujac: Do przedlifta idzie jedna uszczelka 43mm x 48.5mm x 20mm
Oraz dwie 39mm x 45mm x 24mm

PostNapisane: Pt kwi 08, 2016 9:50 pm 
Sympatyk

Koledzy, takie szybkie pytanie. Jutro właśnie będę składał kominy do kupy i mam na łączeniach dosyć głębokie wżery. Stosujecie jeszcze pod uszczelki jakiś uszczelniacz czy tylko samą uszczelkę, jest dosyć miękka, ale czy to wystarczy?

PostNapisane: Pt kwi 08, 2016 10:28 pm 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Ja zawsze daję do takich rzeczy pastę Liquid moly . Lżej się składa i pewna robota. Ale najpierw wyczyść to wszystko dobrze.

PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 8:07 pm 
Uczy się jeździć

Imię: Pawel
Rocznik: 2001
Składam wydech i mam pytanie czy flansza kolektora powinna stykać się z głowicą czy to normalne że jest kilka mm odstępu

PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 9:50 pm 
Sympatyk

Imię: slawek
Marka motocykla: honda
Model: varadero XL1000VA
Rocznik: 2009
Tak ma być :)

PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 10:11 pm 
Uczy się jeździć

Imię: Pawel
Rocznik: 2001
Dzięki wielki!
Pozostało mi założyć prawy wydech i składać wszystko do kupy. Przy wkładaniu prawego wydechu wystąpił mały problem ponieważ uszczelka nie chce wejśc w kielich do konca... jutro bede dalej rozciagal kielich

PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 6:17 pm 
Udaje motocyklistę

Imię: Kamil
Marka motocykla: Husaberg-Honda
Model: FE 450-Varadero 1000
No wiec wymienilem dzis uszczelniania wydechow. Cala akcja trwala 4h, nie do konca rozumiem panike siana przez niektorych jaka to ciezka operacja.
Na poczatek zdejmuje sie tylne plastiki razem z centralnym mocowaniem kufra, no i steleze jesli ktos posiada. Kanapa, przednia dolna oslona silnika i to wszystko.

Odkrecenie tlumikow to moment, potem odkrecenie tego laczenia kolektorow. Odkrecenie kolektorow od glowicy, to jest najtrudniejszy moment bo mozna urwac szpilki, ja oczywiscie w przedniej (CALE SZCZESCIE) urwalem. Troche kombinacji i wyszly.

Stopki centralnej absolutnie nie trzeba demontowac- kolektory wychodza ale trza troche pokombinowac, ze 2-3 razy zmienic moto z centralnej na boczna i wydechy wolne

Potem bierzemy breche, roziagamy blachy na koncach, wszsystko wyglancowane druciakiem i papierem sciernym- wkladanie z powrotem do moto.

Smarowanie pastą do wydechow, wkladanie nowych uszczelek, skrecanie wszystkiego i buczy :clap: :clap:

Kilka fot
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: Pt cze 17, 2016 7:55 pm 
Dzień dobry jestem tu nowy.

Marka motocykla: Xl1000
Model: SD02
Super to opisałeś. Jutro zabieram się za swoją - uszczelkę:P

No i pytanie - jeśli chce wymienić tylko tą kolektor-kolektor (pionowa rura za tylnym cylindrem)
to chyba nie ma sensu odkręcać całych tłumików z uchwytów, jak na Twoich zdjęciach,
czy się mylę i nie dam rady wyciągnąć/zmontować kolektorów bez totalnego wymontowania całych tłumików?

PostNapisane: Pt cze 17, 2016 11:20 pm 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Imię: Łukasz
Rocznik: 2003
xalps napisał(a):
Super to opisałeś. Jutro zabieram się za swoją - uszczelkę:P

No i pytanie - jeśli chce wymienić tylko tą kolektor-kolektor (pionowa rura za tylnym cylindrem)
to chyba nie ma sensu odkręcać całych tłumików z uchwytów, jak na Twoich zdjęciach,
czy się mylę i nie dam rady wyciągnąć/zmontować kolektorów bez totalnego wymontowania całych tłumików?

Odkręcasz przednie mocowanie kolektora do silnika , tyłu nie ruszasz bo nie trzeba, jednak obydwa wydechy trzeba zdemontować inaczej nie wyjmiesz kolektora. Jeśli nie masz stelaża do kufrów to temat do ogarnięcia w kilka minut.

PostNapisane: So cze 18, 2016 12:33 pm 

tak patrze na to i kombinuje czy nie lepiej dobrać się poprzez demontowanie baku i tylnego koła.
Odkręcić mocowanie do tylnego cylindra i opaskę od kolektora z drugiej strony - no i tu pytanie - wyjdzie, nie wyjdzie....

PostNapisane: So cze 18, 2016 4:05 pm 

zrobione, jedynie co musiałem odkręcić to osłona łańcucha. da się to zrobić bez zdejmowania całych kolektorów, tłumików :clap:

1. zdjąć osłonę łańcucha
2. odkręcić obejmę kolektora - przy cylindrze (ze szpilek, dwie nakrętki)
(warto założyć jakąś opaskę na kolektor/trytka aby nie zsunęła się ta obejma całkiem z kolektora, po tym jak wyjmiemy go z kielicha,
mi się trafiło i był problem nałożenie jej od spodu.)
3. odkręcamy opaskę, najlepiej od razu mocno poluzować, rozciągnąć i zsunąć całkiem na dół, mi mocno przeszkadzała w trakcie pracy, a później, przy rozciąganiu kielicha i tak musiałem ją zsunąć.
4. wyjmujemy kolektor z kielicha, lekko obracając/kręcąc i ciągnąc do góry. całkiem trudno go wyjąć na zewnątrz, poza tę wnękę nad wahaczem, ale ja tego nie robiłem i nie ma potrzeby.
5. czyścimy wnętrze gniazda/kielicha po resztkach starej uszczelki, niewiele jej tam zresztą zostało:)
6. długim i dużym śrubokrętem rozginamy kielich/gniazdo kolektora tłumików, papierem ściernym czyścimy gniazdo od wewnątrz z resztek uszczelki
7. nasuwamy uszczelkę na kolektor (ten od strony cylindra), odwrotnie nie proponuję, tzn wkładać w kielich a później wciskać kolektor. samą uszczelkę lekko posmarowałem na zewnątrz olejem aby lżej wchodziła w kielich (to najtrudniejszy moment, walczyłem z 15 minut)
8. tu już z górki, naprowadzić kolektor na gniazdo cylindra, można się wspomóc szczypcami aby obrócić kolektor który już z opaską siedzi w kielichu/gnieździe, obejma na szpiki, nakrętki, dokręcenie opaski na połączeniu kolektorów....

z dojazdem na miejsce boju, wymianą oleju i płynu hamulcowego wyszło niecałe 3h roboty.
[nie liczę demontażu osłony dolnej silnika, którą rozmontowałem sobie wcześnie, aby wymienić filtr oleju i jej montażu]

parę fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://drive.google.com/open?id=0B7dOxrYq4stKVmV5eVB1a2xRTFF1STAwclFpdmEya0JUN1FF
https://drive.google.com/open?id=0B7dOxrYq4stKdmlTMkJZM0ZoemxEM2M1Z3UtblRIVVJEOF9r
https://drive.google.com/open?id=0B7dOxrYq4stKb1VTVjJfSUhpRlNKN3JwaUlNSF9tc3J0SnZ3
https://drive.google.com/open?id=0B7dOxrYq4stKTmpaVTdfRk1jaXg3Ti1FSkFPYWNBcGNuRnpr

PostNapisane: Śr sie 09, 2017 10:38 pm 
Uczy się jeździć

Imię: Jarosław
Model: XL 1000
Uszczelka wydmuchana doszczętnie, varadero zaczęło gadać jak Drag Star na V&H.
Wymieniona na Athenę, duuużo ciszej :isok2: , ale są już zamówione z mosiądzu :)

PostNapisane: So sie 12, 2017 10:41 pm 
Rekrut

Imię: Michał
Rocznik: 2008
Też ostatnio wymieniłem uszczelkę, tą przy amorku, wymiana nie jest skomplikowana. Ja musiałem zdemontować stelaże od kufrów, wydechy, później odkręciłem przedni kolektor i obejmę przy łączeniu tylnego. Zsunąłem kolektor na łączeniu i już miałem dostęp do tego co trzeba, wyczyściłem (chociaż po uszczelce nie było już nawet śladu ;D) dałem pastę do połączeń układów wydechowych założyłem nową uszczelkę (oryginał 28,29zł) i poskładałem. Najgorsze było zsunięcie i założenie kolektora na tylnym łączeniu, ale da się to zrobić. Trochę gimnastyki i się udało. Teraz varadero znowu cyka jak zegarek ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]