? dobry serwis w Poznaniu ?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Bartek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 2:17 pm
Lokalizacja: Poznań

? dobry serwis w Poznaniu ?

#1 Post autor: Bartek »

cześć,
Czy ktoś może polecić dobry / sprawdzony serwis w Poznaniu.
Muszę przeprowadzić niezbędną diagnostykę przed sezonem z wymianą oleju i filtrów.
Poproszę o info w tej sprawie.
Bartek
XL1000 Varadero, 2003r.

Awatar użytkownika
Damian_K
Uczy się jeździć
Posty: 58
Rejestracja: śr cze 03, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

#2 Post autor: Damian_K »

W ubiegłym tygodniu robiłem przegląd w Motopoint na Obornickiej.

Wymienili mi olej i filtr w ramach promocji Hondy jaka obowiązuje do końca marca. Tu znajdziesz szczegóły:

http://www.honda.pl/pl/samochody/moja-h ... iczna.html

Co do jakości obsługi serwisowej to było ok.

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: mario »

też polecam Budzyńskego na Obornickiej. jak coś mam to Marcin (mechanik) zawsze się oderwie od roboty, a kilka razy zrobił mi pare drobnych rzeczy na poczekaniu i nie chciał nawet kasy. dbają o jakość. nigdy nie miałem zastrzeżeń

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#4 Post autor: zalmen3 »

Szok!
Ja mam o Budzynskim dokladnie odwrotne zdanie, ale moje doswiadczenia pochodza z lat 2004/2005. Ja tam wiecej nie pojade i nikomu nie polecam. Wspomne tylko, ze sprawa oparla sie o Honda Poland.
Ja polecam Motorownie na Krauthoffera - solidny warsztat i ceny w porzadku.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Damian_K
Uczy się jeździć
Posty: 58
Rejestracja: śr cze 03, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

#5 Post autor: Damian_K »

zalmen3 pisze:Szok!
Ja mam o Budzynskim dokladnie odwrotne zdanie, ale moje doswiadczenia pochodza z lat 2004/2005. Ja tam wiecej nie pojade i nikomu nie polecam. Wspomne tylko, ze sprawa oparla sie o Honda Poland.
Ja polecam Motorownie na Krauthoffera - solidny warsztat i ceny w porzadku.

Pozdrawiam
Trudno mi napisać coś negatywnego o pracy Marcina z Motopoint bo niczego się nie doszukałem. Naprawdę chłop się stara i chwała mu za to.

Z drugiej strony czytałem o Twoich problemach sprzed kilku lat. Na pewno reagował bym na ten serwis tak samo jak Ty gdyby mnie tak potraktowano. Na razie nie mam podstaw.

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#6 Post autor: mario »

A może miałeś przygody z warsztatem hondy na Bukowskiej? jak im tam... no w każdym razie stracili już homologacja i chwała za to.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#7 Post autor: zalmen3 »

Tez kiepsko - dlatego motocykla nigdy tam nie postawilem. Poza utrata jak to nawales homologacji, to chyba najnormalniej w swiecie zbanczyli i slusznie.
Teraz robie wszystko w warsztacie, ktory miesci sie w moim garazu, a mechanikiem, kierownikiem, zaopatrzeniowcem, testerem, uzytkownikiem i sprzataczka jestem ja - 100 % satysfakcji :wink:
Pozdrawiam

Bartek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 2:17 pm
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: Bartek »

mario pisze:A może miałeś przygody z warsztatem hondy na Bukowskiej? jak im tam... no w każdym razie stracili już homologacja i chwała za to.
zostawiłem u nich poprzedni motor (Yamaha XJ600) - niby wszystko zrobili ale naciągacze z nich nieprzeciętni - trzeba było się postawić żeby spuścili z tonu.
Póki co moje wiaderko zostawiłem u Budzyńskiego w ramach marcowej promocji - zobaczymy jak się spiszą.
pozdro

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#9 Post autor: paweł76 »

Ja ze swoim jestem umówiony na poniedziałek - 12.04. wymiana napędu, oleju , filtrów itp. A że słyszałem przeróżne opinie na ich temat warunek postawiłem taki że przyjeżdżam, siędzę z nimi w warsztacie, towarzyszę i pomagam jak pielegniarka chirurgowi przy operacji...
Pozdrawiam Paweł

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#10 Post autor: paweł76 »

Wróciłem z MOTO-POINT godzinę temu. Polecam !!! Mechanik naprawdę w porządku i widać że zna się na rzeczy, robota szła sprawnie, cały czas siedziałem obok i obserwowałem, wszystko dwa razy sprawdzone, wyczyszczone, na końcu zapytał czy podczas gdy ja pójdę się rozliczać, może podjechać 200m na myjnię, aby motocykl jeszcze porządnie umyć...Naprawdę jestem zadowolony.

PS. A jeśli już ktoś jest mega uprzedzony do nich - lada chwila otwiera się duży serwis naszej zacnej marki w Baranowie, HONDA KARLIK, firma znana dotychczas z salonu samochodowego Jaguara, Hondy, Land Rovera i Volvo nad Maltą w Poznaniu.

Im większa konkurencja tym dla nas lepiej :)

W pełni przygotowany do sezonu pozdrawiam i do zobaczenia na trasie
Paweł
Pozdrawiam Paweł

varaderopoznan
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 10, 2014 1:42 pm

Re: ? dobry serwis w Poznaniu ?

#11 Post autor: varaderopoznan »

Witam. Jeśli chodzi o serwis u Budzyńskiego ( MOTO POINT) to już nigdy więcej nie oddam motocykla w ich ręce. W zeszłym tygodniu odebrałem motocykl z przeglądu. Otrzymałem wycenę, która zawierała wymianę oleju silnikowego, filtra oleju oraz płynu hamulcowego.
Po przyjeździe do domu coś mnie pokusiło żeby sprawdzić czy olej rzeczywiście został wymieniony. Przez "okienko" było widać tylko czarną maź. ( tak wygląda świeży olej?!)
Odpowiedź nasuwa się sama. Spuściłem olej, wyciągnąłem filtr i okazało się, że to wszystko z zeszłego sezonu. ( chyba, że wtedy też nie wymienili)
Filtr brudny, olej czarny i pełen syfu.
Płyn hamulcowy też nie wymieniony.
Pytam się w serwisie czy na pewno wymienili. Sam szef odpowiada, że oczywiście i jeden z mechaników potwierdza.
"Filtr ma Pan nowy i olej też"
Jutro wybieram się do nich pokazać im jak wygląda ich "nowy" olej i filtr.
Nawet nie chodzi o te pieniądze ( wiadomo, że szkoda) ale o to, żeby mój motocykl był regularnie serwisowany a nie jeździł przez kilka sezonów na starym oleju bo Pan Budzyński oszczędza na klientach.
Mam nadzieję, że pieniądze również odzyskam.
Olej już wymieniony i filtr też we własnym garażu i tak już będę robił.
Podsumowując, nie polecam a wręcz odradzam jeżeli ktoś dba o sprzęt :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: ? dobry serwis w Poznaniu ?

#12 Post autor: zalmen3 »

Czyli wrócili do starych "dobrych" praktyk - brać kasę i nic nie robić.
U Karlika z kolei doradcą serwisowym jest gość, z którym miałem "przyjemność" podczas mojej przygody z Budzyńskim... wniosek jest prosty, świat mechaników motocyklowych jest tak mały, że wszędzie spotyka się te same osoby. Pozostaje garaż.

Pozdrawiam
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

AntyJanusz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 24, 2015 11:02 pm

Re: ? dobry serwis w Poznaniu ?

#13 Post autor: AntyJanusz »

Witam. Jeśli chodzi o serwis u Budzyńskiego ( MOTO POINT) to już nigdy więcej nie oddam motocykla w ich ręce. W zeszłym tygodniu odebrałem motocykl z przeglądu. Otrzymałem wycenę, która zawierała wymianę oleju silnikowego, filtra oleju oraz płynu hamulcowego.
Po przyjeździe do domu coś mnie pokusiło żeby sprawdzić czy olej rzeczywiście został wymieniony. Przez "okienko" było widać tylko czarną maź. ( tak wygląda świeży olej?!)
Odpowiedź nasuwa się sama. Spuściłem olej, wyciągnąłem filtr i okazało się, że to wszystko z zeszłego sezonu. ( chyba, że wtedy też nie wymienili)
Filtr brudny, olej czarny i pełen syfu.
Płyn hamulcowy też nie wymieniony.
Pytam się w serwisie czy na pewno wymienili. Sam szef odpowiada, że oczywiście i jeden z mechaników potwierdza.
"Filtr ma Pan nowy i olej też"
Jutro wybieram się do nich pokazać im jak wygląda ich "nowy" olej i filtr.
Nawet nie chodzi o te pieniądze ( wiadomo, że szkoda) ale o to, żeby mój motocykl był regularnie serwisowany a nie jeździł przez kilka sezonów na starym oleju bo Pan Budzyński oszczędza na klientach.
Mam nadzieję, że pieniądze również odzyskam.
Olej już wymieniony i filtr też we własnym garażu i tak już będę robił.
Podsumowując, nie polecam a wręcz odradzam jeżeli ktoś dba o sprzęt :)
Pozdrawiam
Witam:) Jako "AntyJanusz" każdego rodzaju szkoda tylko, że nie pojechałeś i im tego filtra oraz oleju nie pokazałeś.. Olej miałeś zalany motul 5100 bo znam temat i chłopaki się zestrosowali u budzyny, że jakaś dziwna sprawa na tym forum wyszła. Mootul 5100 jest bardzo ciemny bursztynowy gdy nowy. W niektórych silnikach po 20km wygląda w porównaniu do np takiego prawie przeźroczystego Shella jak ostro przepracowany-zależy ile zostało starego oleju po wymianie. Też miałem taki przypadek, że zarzucono mi brak wymiany oleju gdy robiłem to faktycznie a po 20km jak klient sprawdził stan to się oburzył, że "stare g**no z poprzedniego sezonu!" Trzeba było pojechać i się dopytać. Wierz mi - ja z tą firmą nie chcę mieć nic doczynienia z innych powodów (bo akurat serwis a konkretnie mechaniorów mają ogarniętych.) ale olej wymieniony zapewne miałeś i filtr tak samo bo jak znam chłopaków na serwisie, to nikt by czegoś takiego nie zrobił. Inna sprawa "Janusz" za biurkiem z siwą brodą... ale on śrubek nie kręci na szczęście i jak dzwonię po części to więcej go nie ma niż jest w firmie.

Pozdro i lewa w górę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”