Czy to ŁOŻYSKO GŁÓWKI RAMY ???

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Viktor

Czy to ŁOŻYSKO GŁÓWKI RAMY ???

#1 Post autor: Viktor »

Witam.Wczoraj wyprowadziłem viaderko z zaprzyjaźnionego serwisu (dopiero co kupiłem,wiec znajadz ludzi i ich zaniedbania przed sprzedaża moto,serwisik obowiazkowy zaraz po zakupie),oblukali całe moto,posprawdzali tu i tam i utwierdzili mnie ze łożysko (o które pytam) główki ramy jest oki,lagi 100% dobre,koło przednie też,owiewki w ogrinale,wszystko dobrze ,z tym ze ja i tak sie czepiam(lubie mieć wszystko na igłe),i jak jade po dziurach dosc wolno to jak sie wsłucham to tak jakby cos pukało z przodu tak zaraz w okolicy miedzy bakiem a zegarami. :idea:
PS:Czy ktos orientuje sie co to jeszcze moze byc :?:

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#2 Post autor: Dukii »

pobujaj go na sucho i w ten sposób zlokalizuj dźwięk. Mi stukała pompa CBS która jest montowana na lewej ladze (chyba :roll: ) a z mechanikiem szukaliśmy przyczyny w prawej.. poprostu dźwięk się roznosi po częściach metalowych...

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Pretor »

Duki dobrze gada. :)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#4 Post autor: endurasek »

lozysko glowki ramy na bank to to nie jest!!!!!!!!!!! czul bys je jadac na prostej drodze ze cos ci tam stuka (luzy itd) ale na wyboistej drodze to lozysko musial byc juz fest wyjeb.... ze by stukało. Lozysko dobrze sie sprawdza stawiajac na centralnej stopce, prawa reka naciskasz na tylek i dzwiga ci sie przednie kolo a lewa reka czymasz okolice glowki ramy i powoli opuszczasz motor tak ze by dotknelo ziemi i leciutko tym kolem postukujesz o ziemie i czujesz czy sie co rusza czy nie na glowce. Ja mowie szukac gdzie inndziej!!!!

Viktor

#5 Post autor: Viktor »

OK :D Rozumiem i musze sie przyjżec temu uważniej...

Awatar użytkownika
bogdanbc
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 20, 2008 8:01 pm
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

#6 Post autor: bogdanbc »

Na sprawdzenie łożyka w głowce ramy jest fajny sposób. Poluzuj tylnie koło i naciągnij koło z jednej strony by się przesunęło o około 3-4 mm na obwodzie w jedną ze strony. Jak po tej operacji NIE BEDZIESZ mógł jechac prosto tylko będzies wężykował i machał kierownicą - to na pewno łożysko :lol:

Viktor

#7 Post autor: Viktor »

dzieki :wink: ale jestem pewien ze to nie łozysko główki ramy ,tylko cos tam innego lekko puka-stuka ,hmmmmmm jeszcze nie wiem co ale moze dojde do tego w wolnym czasie którego narazie mam duze braki :evil: POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”