Wyważenie kół

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Corab
Zapalony motocyklista
Posty: 813
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:24 pm
Lokalizacja: Otrębusy

Wyważenie kół

#1 Post autor: Corab »

czy ktoś może polecić jakiegoś wulkanizatora co by dobrze kółko wyważył.Dzisiaj stwierdziłem jadąc na luzie bez trzymanki, że mi kierownica się trzęsie :!:
Podróże pomagają nam zapomnieć o codzienności

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Jakie opony? Jaki przebieg? Jaka prędkość przy telepaniu?
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Corab
Zapalony motocyklista
Posty: 813
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:24 pm
Lokalizacja: Otrębusy

#3 Post autor: Corab »

Pretor pisze:Jakie opony? Jaki przebieg? Jaka prędkość przy telepaniu?
Michelin Pilot/15.000/3letnie/prędkość 20km/h
Podróże pomagają nam zapomnieć o codzienności

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Pretor »

No to nie wyważenie no bo jaka to prędkośc aby biła.
To rzecz ujmując krótko raczej opony zużyte w 80%.
Miałeś małe "shimi" :):):)

Jakbyś jechał 100 km/h i trzymał kierownice i czuł drgania to wtedy może być złe wyważenie.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Corab
Zapalony motocyklista
Posty: 813
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:24 pm
Lokalizacja: Otrębusy

#5 Post autor: Corab »

Pretor pisze:No to nie wyważenie no bo jaka to prędkośc aby biła.
To rzecz ujmując krótko raczej opony zużyte w 80%.
Miałeś małe "shimi" :):):)

Jakbyś jechał 100 km/h i trzymał kierownice i czuł drgania to wtedy może być złe wyważenie.
znaczy się jeździć dalej :D :D :D
Podróże pomagają nam zapomnieć o codzienności

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#6 Post autor: Dukii »

dobry serwis jest na puławskiej.. jadąc od Wałbryskiej w stronę centrum.. jakies 300 m za skrzyżowaniem.. dobrze wyważają no i dmuchają oponki gazem :lol:

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#7 Post autor: Hun996 »

Dukii pisze: dobrze wyważają no i dmuchają oponki gazem :lol:
I przy okazji dmuchają frajerów. Pompują azotem a mało kto pamięta że w powietrzu atmosferycznym jest 78% azotu.
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#8 Post autor: Dukii »

Hun996 pisze:
Dukii pisze: dobrze wyważają no i dmuchają oponki gazem :lol:
I przy okazji dmuchają frajerów. Pompują azotem a mało kto pamięta że w powietrzu atmosferycznym jest 78% azotu.
no a jakim gazem powinny być pompowane koła?

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Pretor »

Hun996 pisze:
Dukii pisze: dobrze wyważają no i dmuchają oponki gazem :lol:
I przy okazji dmuchają frajerów. Pompują azotem a mało kto pamięta że w powietrzu atmosferycznym jest 78% azotu.
hmmm lepsze stwierdzenie by było że oszukują ludzi. Myślę, że kilku z nas ma nadmuchane koła azotem a do frajerów się raczej nie zalicza.
Dla laika wulkanizator jest autorytetem i skoro mówi, że azot lepszy od powietrza to się go człowiek słucha. Skoro to oszust i bazuje na ludzkiej naiwności to jego bym nazwał frajerem.

A tak przy okazji:

Niedobre powietrze
Okazuje się, że azot zamiast powietrza w oponach to korzystne rozwiązanie. Tlen łatwo wchodzi w reakcje z gumą i przyspiesza jej starzenie, czyli kruszenie, twardnienie i zmniejszanie elastyczności. Ponadto pompowanie opon powietrzem atmosferycznym podawanym przez warsztatową sprężarkę, wprowadza do środka opony wilgoć, olej i być może inne zanieczyszczenia. Szkodliwy jest przede wszystkim olej, który jeszcze bardziej przyspiesza starzenie gumy oraz wilgoć, powodująca korozję obręczy. A przecież nie wszystkie zakłady wulkanizatorskie dysponują sprężarkami z idealnie działającymi układami odolejania sprężonego powietrza.



Dlaczego azot?
Pompowanie opon azotem technicznym przeprowadzane jest z ciśnieniowych butli i można mieć nadzieję, że profesjonalnie sprężany gaz wolny jest od zanieczyszczeń. W sumie więc użycie do pompowania opon azotu może podwyższyć trwałość ogumienia. Istotna jest też mniejsza tendencja azotu do zmiany ciśnienia pod wpływem temperatury. Dzięki temu ciśnienie w oponach jest stabilniejsze, co również korzystnie wpływa na trwałość opon oraz bezpieczeństwo jazdy. Cząsteczki azotu podobno trudniej przenikają przez ewentualne pory w gumie, a więc tak napompowane opony powinny dłużej utrzymywać właściwe ciśnienie. Pompowanie opon wspomnianymi mieszankami stosu-je się zresztą nie od dziś w sporcie samochodowym i w transporcie ciężkim, czyli tam, gdzie obciążenie opon jest wyjątkowo duże.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#10 Post autor: Hun996 »

Pretor pisze: hmmm lepsze stwierdzenie by było że oszukują ludzi. Myślę, że kilku z nas ma nadmuchane koła azotem a do frajerów się raczej nie zalicza.
Dla laika wulkanizator jest autorytetem i skoro mówi, że azot lepszy od powietrza to się go człowiek słucha. Skoro to oszust i bazuje na ludzkiej naiwności to jego bym nazwał frajerem.

"bazują na ludzkiej niewiedzy" - może być :wink:
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#11 Post autor: Dukii »

Hun996 pisze:
Dukii pisze: dobrze wyważają no i dmuchają oponki gazem :lol:
I przy okazji dmuchają frajerów. Pompują azotem a mało kto pamięta że w powietrzu atmosferycznym jest 78% azotu.
jestem frajerem :twisted: :cry:

mam dmuchnięte koła azotem... i nie wiem jak u Was ale mi wytrzymały około 35 000 tys km... wiec to spory zasięg (jeżdże na Michelin Pilot Road). może ktoś tez ma takie opony i porównamy dystans między wymianą - opony dmuchnięte azotem a zwykłaym powietrzem?? i może okaże się ze nie jestem frajerem :roll: :lol:

Awatar użytkownika
longus
Uczy się jeździć
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 20, 2008 11:03 pm
Lokalizacja: olsztyn

#12 Post autor: longus »

u nas jeden warsztat dmucha koła albo azotem albo powietrzem ale.... z nurkowej sprężarki ma gazy w butli. nurkowie wiedza o czym mówię, nie-nurkom powiem, że powietrze to jest mega suche i mega odtłuszczone, zatem jak trzeba. wtedy o 22% róznicy składu nie ma co się spierać.
Honda XL1000VA Varadero SD02

http://www.swiatpodrozy.pl/a.php?id=1857

Viktor

#13 Post autor: Viktor »

Odświeże troszke temacik.....
Mam małe pytanko Corab no i co zmieniłeś opone?jak tak to co przestało telepać kierą? pytam bo mnie łapie ten sam problemik... tzn. przy jakiś mniej wiecej 80-120 łapie małe "shimi"(poniżej i powyżej tych predkości nic sie nie dzieje) i nie wiem czy to opona tak juz przetyrana sie odzywa czy coś innego sie tworzy.Opona jest zurzyta w jakis 60-70%..... szykuje mi sie wypadzik wakacyjny wiec i tak bede ją zmieniał(a nawet dwie),ale tak pytam czy przniosło to u Ciebie rezultaty.....POZDRAWIAM

Viktor

#14 Post autor: Viktor »

wmisiuk pisze:Odświeże troszke temacik.....
Mam małe pytanko Corab no i co zmieniłeś opone?jak tak to co przestało telepać kierą? pytam bo mnie łapie ten sam problemik... tzn. przy jakiś mniej wiecej 80-120 łapie małe "shimi"(poniżej i powyżej tych predkości nic sie nie dzieje) i nie wiem czy to opona tak juz przetyrana sie odzywa czy coś innego sie tworzy.Opona jest zurzyta w jakis 60-70%..... szykuje mi sie wypadzik wakacyjny wiec i tak bede ją zmieniał(a nawet dwie),ale tak pytam czy przniosło to u Ciebie rezultaty.....POZDRAWIAM
puk puk 8) 8) 8) Corab no i co ,jesteś w stanie wyrazić jakąś opinie na ten temat.Po wczorajszym lataniu dodam do tematu jeszcze tylko ze jak puszcze kiere przy 100 i prędkość sobie spada to telepanie jest coraz silniejsze ,ze przy 40 km/h trzeba juz kiere łapać bo moze być cieżko ...... czy to napewno kwestia opon. (mam taką nadzieje)...

Corab
Zapalony motocyklista
Posty: 813
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:24 pm
Lokalizacja: Otrębusy

#15 Post autor: Corab »

wmisiuk pisze: puk puk 8) 8) 8) Corab no i co ,jesteś w stanie wyrazić jakąś opinie na ten temat.Po wczorajszym lataniu dodam do tematu jeszcze tylko ze jak puszcze kiere przy 100 i prędkość sobie spada to telepanie jest coraz silniejsze ,ze przy 40 km/h trzeba juz kiere łapać bo moze być cieżko ...... czy to napewno kwestia opon. (mam taką nadzieje)...
sorry dopiero dzisiaj zajrzalem, ale juz 3 razy mnie wywalalo,wiec nie opisze calej historii, walcze dalej w poniedzialek, wtorek ponownie jade wywazac. To coś napiszę. A Ty się uporałeś?
Obrazek
Podróże pomagają nam zapomnieć o codzienności

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”