Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest Wt sty 19, 2021 9:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 31, 2014 2:37 pm 
Sympatyk

Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Jedz do mechanika niech diagnozę postawi , zawsze możesz wpaść i możemy podmienić napinacze , jeżeli byłby to napinacz to podmiana powinna to wykazać czy to on czy nie .

PostNapisane: So maja 31, 2014 2:48 pm 
Stały bywalec - trochę wymiata

Imię: Marek
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
W poniedziałek jadę do mechanika, posłucha i zobaczymy co powie.

Marcin, jak tak dalej pójdzie to będę musiał Ci kratę gorzoły postawić! :))

PostNapisane: So maja 31, 2014 6:25 pm 
Sympatyk

Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000
Rocznik: 2009
Napinacz kupuj w serwisie(ok.280zł) a łańcuszek najlepiej dida w sklepie lub alleg.Żeby sprawdzić napinacz najlepiej go wymontować i mocno ściskając kręcić lewo-prawo.Jeżeli popychacz cofnie się więcej niż ok.5mm to do wymiany.

PostNapisane: N cze 01, 2014 11:41 pm 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Model: Varadero
Rocznik: 2000
melon1968 napisał(a):
Napinacz kupuj w serwisie(ok.280zł) a łańcuszek najlepiej dida w sklepie lub alleg.Żeby sprawdzić napinacz najlepiej go wymontować i mocno ściskając kręcić lewo-prawo.Jeżeli popychacz cofnie się więcej niż ok.5mm to do wymiany.
Jeżeli chodzi o łańcuchy rozrządu to albo oryginalne, albo zakute Tourmaxy kupione w jakimś renomowanym sklepie. Dlaczego nie dId? Bo ludzie go podrabiają(podrabiali) na potęgę i właśnie na allegro można było spotkać łańcuchy maszynowe, które w silniku wytrzymywały po 1000-2000km! Warto o tym poczytać na innych forach.

Na ew. wymianie łańcucha rozrządu osobiście bym nie oszczędzał.

PostNapisane: Śr cze 04, 2014 6:42 pm 

Odpaliłem moto - zaczął się klekot. Ubrałem się,wsiadłem i pojechałem do mechanika. Kiedy do niego przyjechałem (mam do niego dokładnie 12km) silnik mruczał jak 18stka. Zero stuków i klekotów. I tak jest za każdym razem. Mechanik słysząc to tylko się uśmiechnął i powiedział, że tutaj nie ma się czego czepić. Po chwili powiedział, że może to być sprzęgło. Po wciśnięciu klamki sprzęgła jest rzeczywiście trochę ciszej. Kiedy moto jest już dobrze rozgrzane nie słychać żadnych niepokojących odgłosów. Widać, że facet wie o czym mówi. Zresztą został mi polecony przez forumowicza :)

Mówiąc w skrócie - stukanie jest, ale tylko na zimnym silniku.

Tak więc najpewniej mechanik, który 1000 km temu sprawdzał rozrząd miał rację, że łańcuszek i napinacze są ok?

PostNapisane: Cz cze 05, 2014 9:20 am 
Dzień dobry jestem tu nowy.

Model: 2x Varadero
Panowie mam pytanie w varadero ojca prawdopodobnie skończył się napinacz, gdzie zaopatrujecie się w części, najlepiej coś dobrego jakościowo i w miarę normalnych cenach.

Mam pytanie odnośnie napinania sprężynki napinacza, czy muszę zrobić tą blaszkę do nakręcania, czy da się ją gdzieś kupić?
Ewentualnie czy jakimś innym narzędziem nakręcać tą sprężynkę?

PostNapisane: Cz cze 05, 2014 10:17 am 

Jak wyżej melon napisał - napinacze tylko w autoryzowanym serwisie, cena 280zł za sztukę.

PostNapisane: Cz cze 05, 2014 10:38 am 
Sympatyk

Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000
Rocznik: 2009
Dabro86 napisał(a):
Panowie mam pytanie w varadero ojca prawdopodobnie skończył się napinacz, gdzie zaopatrujecie się w części, najlepiej coś dobrego jakościowo i w miarę normalnych cenach.

Mam pytanie odnośnie napinania sprężynki napinacza, czy muszę zrobić tą blaszkę do nakręcania, czy da się ją gdzieś kupić?
Ewentualnie czy jakimś innym narzędziem nakręcać tą sprężynkę?

W servisie w komplecie z nowym napinaczem masz blaszkę blokującą , do nakręcania mały płaski śrubokręt .

PostNapisane: Cz cze 05, 2014 10:47 am 

Dzięki za odpowiedź, dziś biorę się za rozbieranie, mam nadzieję że tłoki nie pocałowały zaworów bo łańcuch dość mocno zaczął grzechotać. Jeżeli logicznie myśląc to najpierw sprawdzę luz zaworowy żeby sprawdzić czy głowica nie została uszkodzona?

PostNapisane: Cz cze 05, 2014 12:27 pm 
Sympatyk Weteran

Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Dabro86 napisał(a):
Dzięki za odpowiedź, dziś biorę się za rozbieranie, mam nadzieję że tłoki nie pocałowały zaworów bo łańcuch dość mocno zaczął grzechotać. Jeżeli logicznie myśląc to najpierw sprawdzę luz zaworowy żeby sprawdzić czy głowica nie została uszkodzona?

Po zdjęciu czapki sprawdź na znakach, czy rozrząd się nie rozjechał. Potem dokładnie łańcuch - na całej długości. Po zdjęciu wałków sprawdź, czy zawory chodzą normalnie na całej długości i czy się nie zawieszają. Jeśli nie - zakładaj nowe napinacze i ciesz się jazdą. Jeśli się zawieszają lub nie pracują płynnie - trzeba zdjąć głowicę i ocenić szkody.

PostNapisane: Cz cze 05, 2014 12:56 pm 

Rozumiem, a czy to możliwe żeby napinacz / napinacze rozsypały się przy licznikowym przebiegu 60tys. km ??

Swoje Viadro mam z przebiegiem 16 tys. km jest to przebieg napewno oryginalny i ogarnął mnie lęk psychiczny ;( żeby nie popsuć mojej maszyny.

Co ile sprawdzać napinacze ? Bo planowałem to zrobić przy okazji reg. zaworów przy przebiegu 24 tys. km.

Rozumiem że napinacz wyciągam, rozbieram, oceniam-macam-badam, składam, naciągam sprężynę i skręcam do kupy, oczywiście sprawdzając luz zaworów i znaki na rozrządzie?

PostNapisane: Cz cze 05, 2014 4:01 pm 
Sympatyk Weteran

Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Dabro86 napisał(a):
Rozumiem, a czy to możliwe żeby napinacz / napinacze rozsypały się przy licznikowym przebiegu 60tys. km ??

Swoje Viadro mam z przebiegiem 16 tys. km jest to przebieg napewno oryginalny i ogarnął mnie lęk psychiczny ;( żeby nie popsuć mojej maszyny.

Co ile sprawdzać napinacze ? Bo planowałem to zrobić przy okazji reg. zaworów przy przebiegu 24 tys. km.

Rozumiem że napinacz wyciągam, rozbieram, oceniam-macam-badam, składam, naciągam sprężynę i skręcam do kupy, oczywiście sprawdzając luz zaworów i znaki na rozrządzie?

Ustawiasz znaki, wyciągasz napinacz, stawiasz pionowo na stół, naciskasz kilka razy do dołu, ile masz pary w rękach. Jeśli napinacz ma tendencję do skracania długości, jest do wywalenia. Jeśli nie - montujesz z powrotem.

PostNapisane: N cze 08, 2014 7:46 pm 

Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 2002
Niezłe jajca z tymi napinaczami się dzieją nie da rady przerobić ich na mechaniczne lub dopasować z innego motocykla?

PostNapisane: N cze 08, 2014 11:18 pm 

Mam jeszcze pytanie co do napinaczy, czy te nowsze są juz poprawione, ten co mam w varadero na pewno jest oryginalny na korpusie ma 1 niebieska kropkę. Widzialem napinacze z 2 kropkami czy one są pozbawione wady pękania sprężyny?

PostNapisane: Pn cze 09, 2014 12:14 am 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Model: Varadero
Dabro86 napisał(a):
Mam jeszcze pytanie co do napinaczy, czy te nowsze są juz poprawione, ten co mam w varadero na pewno jest oryginalny na korpusie ma 1 niebieska kropkę. Widzialem napinacze z 2 kropkami czy one są pozbawione wady pękania sprężyny?
Sprężyna nie ma tu nic do rzeczy, jest ona odpowiedzialna tylko za rozkręcenie napinacza, nie zaś za utrzymanie go w danej pozycji - za to odpowiada zastosowana śruba rzymska wraz z ciasnym spasowaniem elementów. Odnośnie zakupu "nowego" to nie ma reguły. Był czas, że Honda wypuściła dobrej jakości, później znowu ludzie narzekali, że trafił się jakiś syf... co jest teraz? Tego nikt nie wie oprócz producenta i podwykonawców :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]