Stacyjka- mechanicznie

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
StefanFuria
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 06, 2021 6:24 am
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Stacyjka- mechanicznie

#1 Post autor: StefanFuria »

Witam szanowne grono. Mój problem polega na tym iż przed zapaleniem motocykla muszę jakąś chwile poruszać kluczykiem góra dół ponieważ stacyjka nie chce się obrócić. Po zaskoczeniu już chodzi lekko i bez problemu. Problem znów przychodzi jak wyciągnę kluczyk i wsunę go na miejsce. Nie zależnie od zestawu kluczy problem jest ten sam. Czy to się da nasmarować czy użyć jakiegoś specyfiku czy już trzeba rozbierać i ingerować w mechanikę stacyjki. Nigdy tam nie lalek nic ze specyfików ew mogło nadlecieć wody podczas kąpieli na myjce. Może ktoś miał już podobny problem i wie co zrobić. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ArturNtv
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 214
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 12:24 am
Imię: Artur
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Stacyjka- mechanicznie

#2 Post autor: ArturNtv »

Miałem kiedyś podobny problem, pomogło oddanie stacyjki do specjalisty od zamków. Rozebrał podszlifował/zmienił na nowe blaszki w środku i jak ręka odjął. Nie kosztowało to jakoś dużo.

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Stacyjka- mechanicznie

#3 Post autor: Pegaz »

Może kluczyk masz już wytarty... spróbuj drugim. Oczywiście posmarować możesz tylko nie lej żadnych wynalazków do środka. Lepiej posmarować kluczyk i włożyć do stacyjki.
Jak nie pomoże to jak kolega wcześniej napisał :)

StefanFuria
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 06, 2021 6:24 am
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Stacyjka- mechanicznie

#4 Post autor: StefanFuria »

Nie ma znaczenia kluczyk. Przy obu kompletach ten sam problem. Spróbuje przesmarować odmrażaczem do zamków lub jak znajdę gdzieś a miałem olej do maszyn do szycia. Rzadziutki... Jak nie da rady to jeszcze przed sezonem będę musiał gdzieś zanieść.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Stacyjka- mechanicznie

#5 Post autor: melon1968 »

StefanFuria pisze:Nie ma znaczenia kluczyk. Przy obu kompletach ten sam problem. Spróbuje przesmarować odmrażaczem do zamków lub jak znajdę gdzieś a miałem olej do maszyn do szycia. Rzadziutki... Jak nie da rady to jeszcze przed sezonem będę musiał gdzieś zanieść.
Tak jak piszesz olej maszynowy lub olej w aerozolu do zamków.Psikam od paru lat i wszystko działa,lej śmiało.

StefanFuria
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 06, 2021 6:24 am
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Stacyjka- mechanicznie

#6 Post autor: StefanFuria »

Zakupiłem olej do maszyn do szycia. Jedna kropelka załatwiła sprawę. Dosłownie jedna. Super że to nie usterka mechaniczna... dzięki koledzy za sugestie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”