Michelin Anakee 3 ?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gruby
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 27, 2010 1:10 pm
Lokalizacja: Pcim/k Myślenic

Michelin Anakee 3 ?

#1 Post autor: Gruby »

Jestem na kupnie opon do mojego Viadra. Chciałem kupić osławione Anakee 2, ale teraz wyszła nowsza wersja i mam dylemat. Zapewne nikt jescze nie jedził na nowyc Anakee? Mają być o 20% trwalsze niż poprzednie i mają się lepiej zachowywać na mokrej jak i suchej nawierzchni jak myślicie warto zakupić ? Dodam jescze że cena taka sama. Na stronie Michelin.pl nie ma żadnych wiadomości o nowej oponie...
"Watching white lines passing by..."

Awatar użytkownika
Gruby
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 27, 2010 1:10 pm
Lokalizacja: Pcim/k Myślenic

#2 Post autor: Gruby »

"Watching white lines passing by..."

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#3 Post autor: eneron »

Zależy jaki styl jazdy preferujesz. Czy jest to 100% czarnego (sorry czarny 8) )czy może też lubisz czasami pośmigać po szuterkach, po lesie, mało uczęszczanych szlakach itp
Jakoś nie przemawia do mnie bieżnik Anakee 3 :roll:

Osobiście często lubię po szuterkach polatać i obecne Anakee II, które mam założone są optymalne na asfalt i na delikatnym offie też jakoś sobie radzą, rzeźba bieżnika w starych Michelinach jest bardziej agresywna, jakby bardziej "terenowa".

Anakee 3 rzeźbą bieżnika przypomina opony do motków typowo szosowych :/

Niedługo będę stał przed podobnym wyborem czy na tył kupić ponownie Anakee II już sprawdzoną czy może zaryzykować i spróbować Anakee III...
W chwili obecnej bym raczej wybrał ponownie Anakee II

Też jestem ciekaw jak się nowe Micheliny spisują zwłaszcza w lekkim offie.
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: Michelin Anakee 3 ?

#4 Post autor: jedras »

Czy już ktoś jeździ na Anakee 3? Zastanawiam się nad zakupem i zastanawiam się jak oponka się spisuj.

Z góry dzięki za info :)
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

Awatar użytkownika
Spider
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Michelin Anakee 3 ?

#5 Post autor: Spider »

http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=4127

Jak dla mnie opona rewelacyjna :)

Pozdrofka
Spider

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Michelin Anakee 3 ?

#6 Post autor: eneron »

Mam z tyłu Anakee 3 - na asfalt - bajeczna, moto samo się składa w winkle, opona wręcz się klei do asfaltu, bardzo mocno przesunięty w górę margines bezpieczeństwa przy składaniu się w ciasne winkle w porównaniu z Anakee II gdzie moto tak pewnie i chętnie nie trzymało się w zakręcie.

Niestety jak dla mnie to był chybiony zakup, na szutrach beznadziejna, motocykl na szuterku "tańczy", jest nieprzewidywalny i zniechęca do jazdy tego typu drogami, na trawie jest bardzo kiepsko - ciężko ruszyć z miejsca gdy trawa jest mokra, podjazd pod wzniesienie trawiaste prawie niemożliwy, na błocie... hmmmmm... absolutny brak trzymania bocznego, jedzie się jak po lodzie, zupełny brak przyczepności i brak kontroli.

Niestety, mieszkam na Podlasiu i w mojej okolicy jest sporo szutrów, błota, leśnych duktów i trawiastych ścieżek i często po takich terenach się poruszam a w zasadzie poruszałem, gdyż teraz po prostu boję się zapuszczać "w teren". Strach pomyśleć co będzie gdy 50% bieżnika "zejdzie" :) Zostanie tylko latanie po czarnym ;(

Anakee 2 w podobnych warunkach "terenowych" w porównaniu do nowego modelu była prawie, że iście terenową oponą.

Ktoś kto jeździ tylko po czarnym będzie zachwycony natomiast osoby lubiące zjechać z asfaltu będą raczej tak jak ja niezadowolone z wyboru :/

Jeśli chodzi o mój styl jazdy oraz miejsca, po których często jeżdżę to wybór Anakee 3 był kompletnie nie trafionym zakupem :thumbdown: ;( Nie wiem co mnie podkusiło? Może chęć spróbowania nowości? Stara Anakee pod tym względem była zdecydowanie dużo, dużo lepsza
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Michelin Anakee 3 ?

#7 Post autor: james »

@eneron, coś takie by Tobie przypasiło do Viadra ;D
Obrazek
Ciekawe tylko, jak będzie z trwałością :why:

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: Michelin Anakee 3 ?

#8 Post autor: jedras »

Ciekaw jestem jak wypada trwałość anakee 3 w porównaniu do 2. W starszym modelu wynosiła ona ponad 20kkm przy delikatnej jeździe. Ciekawe czy w nowszym będzie dużo lepiej.
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

Suszek
Uczy się jeździć
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 17, 2013 9:37 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Michelin Anakee 3 ?

#9 Post autor: Suszek »

Ja założyłem Metzeler Tourance Next i jestem zadowolniony. Na razie dopiero 2k km na nich zrobiłem ale do końca sezonu się poprawie :D

Awatar użytkownika
Artur O-ka
Uczy się jeździć
Posty: 92
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Michelin Anakee 3 ?

#10 Post autor: Artur O-ka »

Ja również założyłem na początku sezonu Metzeler Tourance EXP. Przejechałem na nich 6k km . Byłem w alpach z czego 60% jazdy w deszczu, ukraina gdzie zjeżdżając z drogi głównej ciężko dopatrzyć się asfaltu, mimo wszystko jednak 95% mojej jazdy to jednak asfalt. Opony super, fajnie się trzymają i rewelacyjnie odprowadzają wodę. Jest to opona szosowa więc świadomie w szutry się nie pchałem. Na asfalt z czystym sumieniem polecam. Natomiast co do Anakee II słyszałem że są mocno zdradliwe na białych pasach i (to też słyszałem) że dość szybko się zużywają więc zaskoczony jestem kolegi dystansem 20 tyś ale skoro tak pisze to musi to być prawda i wyklucza moje wcześniejsze ślyszenia :)
Varadero XL 1000 VA DS 02

Szkodnik
Udaje motocyklistę
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 23, 2009 9:52 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Michelin Anakee 3 ?

#11 Post autor: Szkodnik »

anakee III, na suchym winklu bdb+. Na mokro bdb, utwardzona szutrówka tak samo pewna jak II, na piachu w Piaskach w piach. Ale to ja jestem pierdoła, he,he. Polecam.

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

Re: Michelin Anakee 3 ?

#12 Post autor: piter121 »


Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Michelin Anakee 3 ?

#13 Post autor: eneron »

Moja Anakee III trochę już przejechała i się zdązyła lekko zetrzeć - teraz gdy środek opony się "wypracował" pojawił się wkurzający dźwięk, jakby coś piszczało-gwizdało, słyszalny w przedziale 50 - 90 km/h. Ale i tak jest lepiej niż w przypadku Anakee II gdzie przy zużytej oponie powiedzmy w 50% ten hałas byl duuużó bardziej natarczywy i brzmiało to tak jak na wzór zajechanego łożyska piasty koła.
Na początku przygody z Anakee II byłem pewien, że to łożyska skończyły się i, że to one tak huczą.... okazało się, że to były opony
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

Re: Michelin Anakee 3 ?

#14 Post autor: piter121 »

a zna ktos te oponki , wygladaja ciekawie http://www.ebay.co.uk/itm/Maxxis-De-Tou ... 4612182996

gajowy
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 12:34 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2004

Re: Michelin Anakee 3 ?

#15 Post autor: gajowy »

ja takiego Maxxisa miałem w DL1000 nie narzekałem, po przejechaniu 16000km (z czego 50% daleki wyjazd) miała sporo bieżnika.
Przyczepność ok z bagażami i plecakiem w sumie non stop jeżdziłem, w tym stylu jazdy się spisała bardzo dobrze
ale ceną nie zaskakuje, chociaż wolałbym te maxxisy niż o wiele droższe Metlellery które są twarde.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”