Filtr paliwa w SD02 ?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

Filtr paliwa w SD02 ?

#1 Post autor: daro »

... nie mogę zlokalizować filtra paliwa :?
Czy Varadero posiada takie coś :?:
W BMW R... był ukryty wewnątrz zbiornika paliwa przy pompie, a tu za c..olerę nie mogę znaleźć ...

Proszę o wykład :)

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

#2 Post autor: M@rio »

Z przodu silnika tj od strony przedniego koła, na wysokości ok 30 cm od ziemi. Musisz odkręcić osłonę żeby go zobaczyć.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#3 Post autor: daro »

M@rio , Dawidosss ,


:shock: :shock: czy to to takie to ?? :

Obrazek

a jeśli tak to zakup tylko w ASO ?
Ostatnio zmieniony ndz mar 10, 2013 11:57 am przez daro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#4 Post autor: Dawidosss »

Znajduje się na przewodzie paliwowym na odcinku pomiędzy bakiem a pompką paliwa. Biały lekko przeźroczysty walec o długości około 5 centymetrów i średnicy może 3 cm.
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#5 Post autor: Kuba-car »

To raczej temat akcesoryjny-w standardzie nie zauważyłem w/w filtra.

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#6 Post autor: daro »

[b]Kuba-car[/b] pisze:To raczej temat akcesoryjny-w standardzie nie zauważyłem w/w filtra.


Kuba-car ... pewnie dlatego to znaleźć tego ja nie mogę u siebie 8)
ale idę do garażu bo już wiem czego i gdzie szukać :)

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#7 Post autor: Dawidosss »

Na allegro znajdziesz bez problemu. Honda ma zazwyczaj 10mm. ale jeszcze wcześniej sobie zmierz średnicę przewodów.
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#8 Post autor: daro »

Dawidosss pisze:Na allegro znajdziesz bez problemu. Honda ma zazwyczaj 10mm. ale jeszcze wcześniej sobie zmierz średnicę przewodów.
... czyli można wcisnąć coś zastępczego, na tej fotce to wygląda to tak, jak by był zakończony szybko-złączkami

Dziękuję
Idę oblukać 8)
Ostatnio zmieniony ndz mar 10, 2013 12:10 pm przez daro, łącznie zmieniany 1 raz.

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#9 Post autor: Kuba-car »

To se na drogę weż termosik-bo piździ,a raczej dłuższy czas spędzisz na poszukiwaniu nieistniejącego :lol:
W większości nowszych aut też już się nie stosuje fuel filtr.a-plastikowe baki,normy paliwowe ect...
Więc księgowi znaleźli oszczędzacze.. :cry:

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#10 Post autor: daro »

Kuba-car pisze:To se na drogę weż termosik-bo piździ,a raczej dłuższy czas spędzisz na poszukiwaniu nieistniejącego :lol:
W większości nowszych aut też już się nie stosuje fuel filtr.a-plastikowe baki,normy paliwowe ect...
Więc księgowi znaleźli oszczędzacze.. :cry:
... no co Ty mówisz Kolego, nie spotkałem cywilizowanego pojazdu na wtrysku bez filtra paliwa, a co do księgowych to BMW plasuję się w ścisłej czołówce i pomimo zbiorników wykonanych z odzysku tworzywa po butelkach PET ... wstawili i to w wyszukanej formie :) ... więc jeśli ktoś tu nie wstawił czegoś co kosztuje 0,5 Euro to tylko przez syndrom dnia porzedniego :D

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#11 Post autor: Kuba-car »

Pierwszym autkiem w którym nie znalazłem w/w filtra to była nasza Alfa-Romeo 156,do 250tysi nic się z zasilaniem nie działo,a ostatnim który obsługiwałem to Saab 93 z 2.0l turbo z 2007r.
To tylko tak na szybko co pamiętam-ale ta lista jest spora..wystarczy sitko w baku :?

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#12 Post autor: Kuba-car »

A w druga stronę to już są też przeginki-za filtr paliwa do popularnego Focusa II z silnikiem Peugeota HDI rodzimej produkcji filtr to wydatek prawie 200 pln!

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#13 Post autor: Dawidosss »

Oj tam, oj tam. Wiadomo że ile części w naszych moto czy samochodach się kryje tyle firm na rynku które muszą się z tego wyżywić. Z reguły części oryginalne są drogie ale na szczęście zamienniki są ogólno dostępne. Taki filtr do Viaderka to koszt 20 -30 zł.
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#14 Post autor: daro »

Kuba-car pisze:Pierwszym autkiem w którym nie znalazłem w/w filtra to była nasza Alfa-Romeo 156,do 250tysi nic się z zasilaniem nie działo,a ostatnim który obsługiwałem to Saab 93 z 2.0l turbo z 2007r.
To tylko tak na szybko co pamiętam-ale ta lista jest spora..wystarczy sitko w baku :?
Kuba-car

:) po kolei:

1) piździ sakramencko :?
2) filtra paliwa w SD02 '07 nie stwierdzono :-/
3) wspomniałem o autach "cywilizowanych" :wink: nie mam uprzedzeń do tych marek, a przyjmowałem za przykład wiekszość ...... :)
4) może to i zbędny wydatek ale ja zamontuję sobie takie dwa filterki pod obydwoma kranikami ... dla luksusu :D

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#15 Post autor: Dawidosss »

Wystarczy jeden. Z każdego kraniku idzie jeden przewód, te dwa przewody łączą się gdzieś nad pompką paliwa. Na tym odcinku sobie załóż filterek tak jak w SD01 między rozgałęzieniem a pompką paliwa. to optymalne rozwiązanie.
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”