Dziwny szum,co to moze być??

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Viktor

Dziwny szum,co to moze być??

#1 Post autor: Viktor »

Ostatnio,nieoczekiwanie(jak to zwykle bywa) stierdziliśmy (ja + plecaczek),ze w czasie jazdy,przy pewnych obrotach do odgłosów pracy silnika(i szumu wiatru)dołaczył jakiś dziwny szum z okolicy jakby po siedzieniem choć nie wiem tego dokładnie bo bardzo trudno to stwierdzić.Jadąc cały czas rególarnie szum ten wdaje sie na jakies kilka-kilkadziesiat sekund i mija.Mój plecaczek stwierdził ze to ona go wcześniej słyszy niż ja (mówi ze to taki odgłos jakby bzyczenia ,coś na zasadzie tarcia bądz małego zwarcia),sam juz nie wiem.Trudno mi to wytłumaczyć.Nie wiem czy to moze pompa,badz maszynka do smarowania łańcucha(która jest pod kanapą).
PS:czy ktos z Was spotkał sie z czym takim?Nie wydaje mi sie zeby to było takie normalne,i ze to niby tak ma być bo przez pierwsze 1000km które zrobiłem zaraz po zakupie tego nie słyszłem ,no a teraz ....
Czy ktoś pomoże rozwikłać zagadke :?: :?: :?:

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#2 Post autor: smutek »

Może to ukryta turbina :wink: :D :D :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Viktor

#3 Post autor: Viktor »

smutek pisze:Może to ukryta turbina :wink: :D :D :D
świetnie :wink: ,ale mi nie jest do śmiechu,bo idzie weekend :cry: :cry: :cry:

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#4 Post autor: Konrad »

Moja vfr-ka ma 800km i jakbym się mocniej przysłuchał to cały czas coś puka i stuka :lol: . Nie należy się tym zbytnio przejmować 8) . Sprawdź podstawowe rzeczy, napięcie łańcucha, opony, koła itd. Im więcej się będziesz przysłuchiwał tym więcej będziesz chciał słyszeć, tak już jest. Ja jak coś usłyszę to po prostu dodaję gazu i mam spokój. Jeśli sytuacja się powtarza i jest ewidentna a nie wiadomo co jest (przecież nikt nie ma rentgena w oczach i silnika nie prześwietli) polecam jednak udanie się do ASO i niech zbadają. W razie co będzie na nich.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Pretor »

Konrad pisze:Moja vfr-ka ma 800km i jakbym się mocniej przysłuchał to cały czas coś puka i stuka :lol: . Nie należy się tym zbytnio przejmować 8) . Sprawdź podstawowe rzeczy, napięcie łańcucha, opony, koła itd. Im więcej się będziesz przysłuchiwał tym więcej będziesz chciał słyszeć, tak już jest. Ja jak coś usłyszę to po prostu dodaję gazu i mam spokój. Jeśli sytuacja się powtarza i jest ewidentna a nie wiadomo co jest (przecież nikt nie ma rentgena w oczach i silnika nie prześwietli) polecam jednak udanie się do ASO i niech zbadają. W razie co będzie na nich.
Dobrze gada. Dać mu wódki.!!!!!!!
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Viktor

#6 Post autor: Viktor »

wiem ,ze V to nie rzędówka,ale ten dziwny dzwiek nie jest chyba norma w V-ce,tym bardziej ze przez pierwsze 1000 km tego nie słyszłem ,no ale bede musiał to zbadać,moze młotem pneumatycznym.A tak naprawde to chodzi mi tylko o to czy moze ktoś juz sie spotkał z czyms takim,i podzuci pomysł z rozwizaniem problemu w inny sposób niz udanie sie do ASO :lol: :lol: :lol: no ale ....... każda rada jest dobra,czekam na podpowiedzi :wink: :wink: :wink: Z góry dzieki :lol: :lol: :lol:

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#7 Post autor: Konrad »

Pretor pisze:
Konrad pisze:Moja vfr-ka ma 800km i jakbym się mocniej przysłuchał to cały czas coś puka i stuka :lol: . Nie należy się tym zbytnio przejmować 8) . Sprawdź podstawowe rzeczy, napięcie łańcucha, opony, koła itd. Im więcej się będziesz przysłuchiwał tym więcej będziesz chciał słyszeć, tak już jest. Ja jak coś usłyszę to po prostu dodaję gazu i mam spokój. Jeśli sytuacja się powtarza i jest ewidentna a nie wiadomo co jest (przecież nikt nie ma rentgena w oczach i silnika nie prześwietli) polecam jednak udanie się do ASO i niech zbadają. W razie co będzie na nich.
Dobrze gada. Dać mu wódki.!!!!!!!
Poproszę, z reguły nie odmawiam. :wink:

giziu

#8 Post autor: giziu »

przestańcie jeść grochówkę i fasolówkę to "szumy" znikną :lol:

Viktor

#9 Post autor: Viktor »

giziu pisze:przestańcie jeść grochówkę i fasolówkę to "szumy" znikną :lol:
giziu,u Ciebie tak było :?: moze to racja ,a ja juz myslałem ze przez weekend turbine znajde,no tą ukrytą :wink: :wink: :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”