NAPĘD DO VIADERKA

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: NAPĘD DO VIADERKA

#121 Post autor: maly »

po wymianie proponuje ustawić naciąg łańcucha na centymetr od wahacza do koła z jednej strony i z drugiej tak samo miałem ustawiony łańcuch na wskaźniki i rozciągnęło mi go podobnie jak tobie w jednym miejscu był luźny udało się go jeszcze uratować teraz jest ok

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: NAPĘD DO VIADERKA

#122 Post autor: eneron »

Co do naciągania łańcucha to osobiście napinam go TYLKO i wyłącznie "po suwmiarce" do 0,05mm. Jest pewność, że się równo będzie rozciągał
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
VenoMek
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 253
Rejestracja: wt lut 11, 2014 10:35 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: VT750C2 A.C.E.
Rocznik: 1998
Lokalizacja: śląskie: Ruda Śląska oraz Imielin

Re: NAPĘD DO VIADERKA

#123 Post autor: VenoMek »

Odświeżę temat.
Zmagam się od jakiegoś czasu z problemem poszarpywania przy stałej prędkości i obrotach od 3-4k. Przy okazji postanowiłem wymienić zębatkę zdawczą. Łańcuch jest jeszcze ok więc postanowiłem wymienić tylko tę przednią zębatkę. Tylna też jeszcze wytrzyma do wymiany łańcucha.

Porównanie zębatek. stara vs nowa:

Obrazek

Jazda nieporównywalnie płynniejsza. Nie mniej jednak nadal czasem w okolicach 3,5-4k rpm przy jeździe ze stałą prędkością i niewielkim obciążeniu (po płaskim) silnik się lekko dławi, takie pojedyncze czkawki jakby... mam do sprawdzenia jeszcze kilka rzeczy - m.in odpięcie PC III USB i sprawdzenie jazdy na fabrycznym ECU.

Wracając do zębatki - się zastanawiam, czy ktoś próbował w międzyczasie obrócić zębatkę aby zabierała zębami z drugiej strony? Zębatka jest symetryczna więc chyba się da? Ta moja już pewnie na taką próbę się nie nadaje bo zęby są dość cienkie już. Ale może to jest jakieś rozwiązanie na wydłużenie okresu użytkowania zębatki?
Pozdrawiam
VenoMek
Tomek
Honda Shadow VT750 C2 A.C.E. '98
Honda Varadero XL1000V Travel '08

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: NAPĘD DO VIADERKA

#124 Post autor: mikepi »

VenoMek pisze:Wracając do zębatki - się zastanawiam, czy ktoś próbował w międzyczasie obrócić zębatkę aby zabierała zębami z drugiej strony? Zębatka jest symetryczna więc chyba się da? Ta moja już pewnie na taką próbę się nie nadaje bo zęby są dość cienkie już. Ale może to jest jakieś rozwiązanie na wydłużenie okresu użytkowania zębatki?
Mnie to zalatuje potencjalną katastrofą - od szybkiej destrukcji zębatki do zniszczenia łańcucha. .

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: NAPĘD DO VIADERKA

#125 Post autor: bigwaldi »

A mi się przypominają czasy roweru "salto" i jak zamieniałem przednią oponę z tylną jak mi się ta tylna starła od jazdy bokami xD w sumie jak obrócisz to później będziesz mógł używać tej zębatki w poligrafii do perforacji papieru :) nic się nie zmarnuje ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”