Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#16 Post autor: zalmen3 »

No stary gratulacje :isok2:
My robiliśmy we dwóch i poszło w jakieś 3 godziny. W moim Viaderku jest o tyle lepiej, że stelaże kufrowe SW Motech są na "szybkozłączkach" i zasadniczą ich część można zdemontować w jakieś 30 sekund i na moto zostają same "kikuty", więc nie trzeba rozbierać całego zadupka żeby zdjąć tłumiki. Inna sprawa, że myśmy wyjęli calutki kolektor (dlatego odkręcaliśmy sondę lambda), bo nie mieliśmy tak dobrego patentu na rozginanie końcówek rur i z tym było najwięcej "zabawy".
Co do czasu, to na pocieszenie jeszcze ci napiszę, że w tym roku "serwis wiosenny" też robiłem sam i zeszło 11 godzin :boss: Jednak jak nie ma "gościa który przytrzyma" to lekko nie jest :)

Pozdrawiam
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

kosamaxi
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 16, 2010 10:09 pm
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#17 Post autor: kosamaxi »

A ja mam pytanie do tych co wymieniali te uszczelki - czy zużyta była tylko ta jedna środkowa czy wszystkie były mniej lub więcej zeżarte i przepuszczały spaliny? Pytam, bo za kilka dni szykuje mi się pilny wyjazd, na którym muszę mieć 100% sprawny moto, a mam tylko jedną taką uszczelkę i nie wiem czy kombinować, ściągać skądś kurierem na szybko dwie pozostałe, przepłacać za wymianę ale zrobić wszystko za jednym zamachem, czy w 99% wystarczy ta jedna i "bedzie pan zadowolony"? Wiem, że dopiero po rozkręceniu mojego wydechu okaże się jakie tam zło siedzi, ale dlatego chciałbym wiedzieć jak to u Was wyglądało.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#18 Post autor: zalmen3 »

Jak pisałem wcześniej, najczęściej wydmuchaniu ulega uszczelka przy tylnym cylindrze (u mnie w ogóle nie było po niej śladu), jednak nie jest to reguła i zdarza się, że wydmucha również pozostałe. Naprawa częściowa zawsze jest jakimś tam ryzykiem.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#19 Post autor: eneron »

U mnie wydmuchało uszczelkę z okolicy tylnego na tym krótkim kolanku. Po uszczelce nei było śladu, całą wydmuchało.

Zdejmowałem lewy wydech i ponownie go zamontowałem na starej uszczelce i jest ok. Wystarczy tylko 1 uszczelka :)
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
Adamko
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 8:42 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#20 Post autor: Adamko »

kosamaxi pisze:A ja mam pytanie do tych co wymieniali te uszczelki - czy zużyta była tylko ta jedna środkowa czy wszystkie były mniej lub więcej zeżarte i przepuszczały spaliny? Pytam, bo za kilka dni szykuje mi się pilny wyjazd, na którym muszę mieć 100% sprawny moto, a mam tylko jedną taką uszczelkę i nie wiem czy kombinować, ściągać skądś kurierem na szybko dwie pozostałe, przepłacać za wymianę ale zrobić wszystko za jednym zamachem, czy w 99% wystarczy ta jedna i "bedzie pan zadowolony"? Wiem, że dopiero po rozkręceniu mojego wydechu okaże się jakie tam zło siedzi, ale dlatego chciałbym wiedzieć jak to u Was wyglądało.
Ja kupiłem dwie bo można usłyszeć stronę z której pierdzi (założyłem że dwie środkowa i z lewej strony w najgorszym wypadku). W salonie Hondy czekałem dwa dni na odbiór koszt za sztukę 26 zeta. Jak napisałeś po rozkręceniu dopiero będziesz wiedział. Ja na Twoim miejscu dokupiłbym 2 szt.(koszt przesłania ten sam a w salonie free) najwyżej jedną będziesz miał na zaś. Myślę że jak komuś zlecisz robotę to koszta diametralnie nie wzrosną od sztuki bo i tak cały układ musi wyciągnąć.
Nic nie jest takim jakim być się wydaje

Awatar użytkownika
Adamko
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 8:42 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#21 Post autor: Adamko »

Zanim zabrałem się do roboty udało mi się utoczyć trzy uszczelki z brązu u pewnego magika(mimo to wcześniej zakupiłem trzy sztuki w salonie hondy)
Obrazek
Następnie trzeba było zdjąć wszystkie boczki i kanapę
Obrazek
Następnie przystąpiłem do demontażu stelaży od kufrów i wykręceniu wydechów
Obrazek
Obrazek
Jeden wyszedł bez problemu z drugim poszło trochę gorzej. Sondy lambdy nie udało mi się wykręcić (bałem się o urwanie gwintów) więc pozostawiłem na podnośniku.
Obrazek

No i teraz zaczęła się jazda :S . Nowe uszczele-tuleje weszły bez problemu. Pozostało "tylko" kur.. mać wsadzić kolektor na nie. Bagatela dwie godziny jak zbicza strzelił :)) zanim się wszystko spasowało. Trzeba pasować dwie jednocześnie przód i tył.
Obrazek
Chylę czoło kto robił to sam. Nam z kumplem zeszło 5 godzin i czteropaczek war.. Mam nadzieję że 2x tego nie będzie trzeba powtarzać ponieważ te teflonowe oryginały hondy zastąpiłem samoróbą którą na 100% wytrzyma dłużej.
Mam nadzieję że ten opis się komuś przyda. Niestety to co wyczytałem na tym forum to z tymi uszczelkami to można uznać za wadę fabryczną motóra. A wystarczyło zastąpic teflon miedzią albo brązem. Przynajmniej mam taką nadzieję.
P.S.
Z racji że zostały mi trzy oryginały uszczelek hondy chętnie się ich pozbędę. Jak ktoś zainteresowany proszę pisać na priv
Nic nie jest takim jakim być się wydaje

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#22 Post autor: james »

Jakie miałeś objawy? "Tylko" przedmuch, czy coś jeszcze? Jakieś stuki?

Awatar użytkownika
Adamko
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 8:42 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#23 Post autor: Adamko »

Jak kupiłem to głośno pracował i wiedziałem że uszczelka jest do wymiany tylko nie wiedziałem która. Jak rozkręciłem to okazało że nie było jej wcale. Pewnie poprzedni właściciel nie mógł sobie poradzić z wymianą. I nie dziwię się bo dojście po ch..u. Poza tym jak jechałem to przy przymykaniu manetki czy gwałtownym odkręcaniu strzelał niemiłosiernie jak dla mnie. Wcześniej jeździłem na czopku i teraz takie rzeczy mnie już nie kręcą. Lubię jak silnik równo mruczy jak zadowolony kot po whiskas :) .
Nic nie jest takim jakim być się wydaje

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#24 Post autor: james »

Zdecydowałem się na wymianę uszczelek (wydaje mi się, że także uzupełnienie :p ) w moim Viaderku. Teraz pojawia się pytanie - czy kupić uszczelki w ASO, czy z jakiegoś innego źródła? Z tego co pisaliście to wymiany dotyczyły SD02, więc nie wiem, czy to "słabość" oryginałów do nowszego modelu czy w ogóle. :S

Awatar użytkownika
Adamko
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 8:42 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#25 Post autor: Adamko »

james pisze:Zdecydowałem się na wymianę uszczelek (wydaje mi się, że także uzupełnienie :p ) w moim Viaderku. Teraz pojawia się pytanie - czy kupić uszczelki w ASO, czy z jakiegoś innego źródła? Z tego co pisaliście to wymiany dotyczyły SD02, więc nie wiem, czy to "słabość" oryginałów do nowszego modelu czy w ogóle. :S
ten typ tak ma. I to chyba jedyna wada tego modelu. Niestety spotyka to wcześniej czy później. Jak chcesz mieć problem z głowy to zrób tak jak ja. Poszukaj kogoś kto Ci to utoczy. Te teflonowe z ASO wcześniej czy później puszczą. Wiadomo że teflon jest bardziej miękki od mosiądzu czy brązu :)) a skuteczność tłumienia jest ta sama.
Nic nie jest takim jakim być się wydaje

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#26 Post autor: james »

Adamko pisze:
james pisze:Zdecydowałem się na wymianę uszczelek (wydaje mi się, że także uzupełnienie :p ) w moim Viaderku. Teraz pojawia się pytanie - czy kupić uszczelki w ASO, czy z jakiegoś innego źródła? Z tego co pisaliście to wymiany dotyczyły SD02, więc nie wiem, czy to "słabość" oryginałów do nowszego modelu czy w ogóle. :S
ten typ tak ma. I to chyba jedyna wada tego modelu. Niestety spotyka to wcześniej czy później. Jak chcesz mieć problem z głowy to zrób tak jak ja. Poszukaj kogoś kto Ci to utoczy. Te teflonowe z ASO wcześniej czy później puszczą. Wiadomo że teflon jest bardziej miękki od mosiądzu czy brązu :)) a skuteczność tłumienia jest ta sama.
Dzięki za odpowiedź - zamówiłem już oryginały z ASO, więc nie będę kombinował :)

Awatar użytkownika
Adamko
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 8:42 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#27 Post autor: Adamko »

james pisze:
Adamko pisze:
james pisze:Zdecydowałem się na wymianę uszczelek (wydaje mi się, że także uzupełnienie :p ) w moim Viaderku. Teraz pojawia się pytanie - czy kupić uszczelki w ASO, czy z jakiegoś innego źródła? Z tego co pisaliście to wymiany dotyczyły SD02, więc nie wiem, czy to "słabość" oryginałów do nowszego modelu czy w ogóle. :S
ten typ tak ma. I to chyba jedyna wada tego modelu. Niestety spotyka to wcześniej czy później. Jak chcesz mieć problem z głowy to zrób tak jak ja. Poszukaj kogoś kto Ci to utoczy. Te teflonowe z ASO wcześniej czy później puszczą. Wiadomo że teflon jest bardziej miękki od mosiądzu czy brązu :)) a skuteczność tłumienia jest ta sama.
Dzięki za odpowiedź - zamówiłem już oryginały z ASO, więc nie będę kombinował :)
za 2-3 lata zmienisz już jak z bicza strzelił ;)
Nic nie jest takim jakim być się wydaje

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#28 Post autor: james »

Jeżeli ta uszczelka wytrzymuje trochę ponad 20.000km, to przy moim jeżdżeniu to i 4 lata będą :p

Dopisane: 17/12/2013
Panowie (i Panie o ile takowe przesiadują na forum ;D ), czy kolektor tylnego cylindra jest dokręcony do końca, tj. pomiędzy "blaszką" a karterem nie ma przerwy? Nie przyjrzałem się, gdy rozkręcałem i teraz nie wiem :thumbdown:

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#29 Post autor: james »

Mogę liczyć, że jakiś posiadacz Varadero sprawdzi, jak to u niego wygląda? Może wypowiedzą się osoby, które ostanio wymieniały? :)

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#30 Post autor: eneron »

Z tego co pamiętam jest szczelina. Na kolanku jest kołnierz/podtoczenie, które jest dociskane do głowicy przez "ucho". Dokręcając te "ucho" u mnie została szczelina zaróno na przednim połączeniu cylindra z kolektorem jak i na tylnym.

Sprawdzić - nie sprawdzę, gdyż moje moto stoi bez przodu u kolegi w garażu (wymieniamy uszczelniacze lag i łożysko główki ramy) ale z tego co pamiętam były szczeliny na tych połączeniach
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”