Niepokojący efekt wycia podczas jazdy.

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Neshi

Niepokojący efekt wycia podczas jazdy.

#1 Post autor: Neshi »

:shock:
pojawił się pewnien wielce niepokojący mnie problem z Viaderkiem. Po założeniu gmoli i szybki akcesoryjnej (D203) dzisiaj na trasie zauważyłem (a właściwiej usłyszałem), że motor zaczął wydawać dziwne gwizdy. Na pewno nie pochodzą one od układu silnika, gdyż sa zupełnie niezależne od obrotów. zaczynają się w okolicach prędkości 40km/h i osiągają szczyt przy koło 75, potem stopniowo przycichają. Są tez znacznie głośniesze przy jeżdzie w zakręcie - przy pochyleniu motocykla. Mam równiez wrażenie, że są umiejscowione raczej z przodu motocykla, choć moge się mylić, bo naprawdę cięzko je dokładnie namierzyć :cry:
Sam efekt można to porównac do głośno zawodzącego wiatru. W samochodzie przyglądnąłbym się łożyskom przednich kół, czy tutaj może to wchodzić w rachubę ? A być może to owiewka (Givi D203) wydaje to dziwne wycie. Przy całym uznaniu dla tego akcesorium, nie dałoby się z tym jezdzic, gdyby tak miało jęczeć podczas jazdy :evil:
Jakieś sugestie ? :( :( :(

W geście rozpaczy przyjdzie mi pewnie założyć ponownie oryginalną szybkę po to tylko, aby się przekonać o tym, czy to aby to nie jest przyczyną problemu ...

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Zdejmij z szybki plastikową-gumową uszczelkę co to wkoło niej jest przyczepiona.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Neshi

#3 Post autor: Neshi »

Ta szybka akcesoryjna nie ma tej gumowej uszczelki .

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Pretor »

A to przepraszam. :?
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Neshi

#5 Post autor: Neshi »

Z oryginału - za Twoją sugestią podczas wypadu na zamek Krzyż-Topór - zdjąłem :) . Jednak w tamtym wypadku szum wiatru w kasku był tak znaczny, ze nie słyszałem żadnych specjalnych gwizdów ...

rambo

#6 Post autor: rambo »

a jaką masz opone na przodzie?

Neshi

#7 Post autor: Neshi »

Przód/Tył : Michelin Pilot Road

Arti
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 01, 2008 4:28 pm
Lokalizacja: Rio

#8 Post autor: Arti »

Neshi sprawdź, czy masz dobrze dokręcone gmole - chodzi mi o łączenie gmoli pod silnikiem jest tam tulejka skręcana imbusem. Po założeniu gmoli miałem podobny efekt jak opisujesz, ale po solidnym dokręceniu wszystko jest OK :)

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Pretor »

Arti pisze:Neshi sprawdź, czy masz dobrze dokręcone gmole - chodzi mi o łączenie gmoli pod silnikiem jest tam tulejka skręcana imbusem. Po założeniu gmoli miałem podobny efekt jak opisujesz, ale po solidnym dokręceniu wszystko jest OK :)
Zgadza się jednak wg mojego muzykalnego ucha tulejka robi " bzzzzzzz" a Neshi mówi o "szszszszszsz". No ale lepiej sprawdzić. :lol: :lol: :lol:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Arti
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 01, 2008 4:28 pm
Lokalizacja: Rio

#10 Post autor: Arti »

Dobre :D ja nie jestem tak umuzykalniony jak Pretor :wink: :lol:

Neshi

#11 Post autor: Neshi »

Hmmm...
A nie opowiadacie historii z gmolami do SD02? Pamietajcie , że ja mam jedynkę. Tam jako takiej tulejki nie ma - chyba, że takie 2 tulejeczki mocujące poprzeczną listwę do śrub mocujących grzebień pod silnikiem.
Ale dzięki za zwrócenie uwagi. Przyznam, że montowałem gmole sam i sporo się namęczyłem aby je dobrze ponaciągać - nie pasowałey bowiem idealnie. Momentami aż się zastanawiałem , czy aby nie będę teraz zostawiał 2 śladów za sobą ;) Szczególnie niescześliwe wydaje mi się łączenie w okolicach główki ramy ... :x
Pretor pisze:Zgadza się jednak wg mojego muzykalnego ucha tulejka robi " bzzzzzzz" a Neshi mówi o "szszszszszsz". No ale lepiej sprawdzić. :lol: :lol: :lol:
Ja powiedziałbym, że jest to coś pomiędzy. Ewidentnie wydaje dźwięczny szum, czyli "bzzzszbzzzszbzzzsz" ;) ;) ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”