klocki hamulcowe??

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boras
Uczy się jeździć
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:58 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świnoujście

klocki hamulcowe??

#1 Post autor: boras »

Witam
Przyszedł czas na wymianę klocków hamulcowych.
I teraz pytanie czy klocki przód i tył są takie same??
I czy można montować klocki firmy ECB??
I ile szykować płynu na wymianę??
I jak będę odpowietrzał układ to czy deptając tył muszę odpowietrzać też przód ze względu na ten system DUAL. nie wiem czy dam rade sam to zrobić czy lepiej oddac go komuś żeby to zrobił. nie mam w okolicy blisko żadnego serwisu z prawdziwego zdarzenia.

KWINTO

#2 Post autor: KWINTO »

EBC przód kosztuje od 87zł do 139 zł (ale to dla modelu od 06 roku) za tarcze a tył 103 zł.
Są tańsze klocki Golden Fren 68 zł za tarcze.
Płyn DOT4 tylko na usupełnienie, chyba że bedziesz zmieniać cały płyn.
Jeżeli zapowietrzymy układ hamulcowy zasada jest jedna: Odpowietrzamy od najdalej położonego zacisku od pompy.
Wnioskuje więc najpierw odpowietrzyć tył a dalej przód.
Nie sądzę aby to było konieczne.

Awatar użytkownika
boras
Uczy się jeździć
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:58 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świnoujście

#3 Post autor: boras »

myslałem na wymianą płynu na świeży bo mam moto od paru miesięcy jest to model z 2000 roku wiec SD01 i decyduje sie na wymianę płynu ze względu na to że nie wiem ile ma ten co jest teraz. nie wiem ile wejdzie mi w układ ale płyn nie jest drogi więc jak zostanie mi ajak kupe więcej to nie bedzie rozpacz.
masz jakiś namiar na nie drogie a dobre klocki na przód i tył??
znalazłem na sklepie int. klasa ale tam mają po około 140 zl na tarcze.
jak byś miał na coś fajnego namiary to podaj.

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#4 Post autor: smutek »

boras pisze:myslałem na wymianą płynu na świeży bo mam moto od paru miesięcy jest to model z 2000 roku wiec SD01 i decyduje sie na wymianę płynu ze względu na to że nie wiem ile ma ten co jest teraz. nie wiem ile wejdzie mi w układ ale płyn nie jest drogi więc jak zostanie mi ajak kupe więcej to nie bedzie rozpacz.
masz jakiś namiar na nie drogie a dobre klocki na przód i tył??
znalazłem na sklepie int. klasa ale tam mają po około 140 zl na tarcze.
jak byś miał na coś fajnego namiary to podaj.
pół litra ci wystarczy
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

KWINTO

#5 Post autor: KWINTO »


rambo

#6 Post autor: rambo »

Panowie, to varadero zakłada sie klocki nissin ST czyli takie jak fabryczne seryjne. kupowanie ebc ferrodo gold fren i całej tej bandy aftermarketowej lipy sie poprostu nie opłaca. w dwóch swoich poprzednich motocyklach sprawdziłem sprawowanie wszystkich w/w szmelcu i dziś zakładam tylko nissin. cena jest około 120zł za zacisk ale starczają na 3 razy dłużej niz podróby. lepiej hamują, nie piszcza jak co po nie ktore i nie drą tarczy.

wybór należy do was. na allegro są sprzedawcy którzy załatwią każde klocki nissin do starszego i nowszego wiadra. tarcze w japońskich motocyklach nie współpracują z niczym innym tak jak z nissinem.

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#7 Post autor: Adaśko »

rambo pisze: tarcze w japońskich motocyklach nie współpracują z niczym innym tak jak z nissinem.
AMEN

PS czasem takie experymenty jak kombinowanie z klockami które nie są dedykowane do konkretnego modelu nie są opłacalne....
Ja wyznaję zasadę...jak kupuję coś to znaczy ,że mnie stać na utrzymanie...
Dziwią mnie ludzie / bez obrazy / którzy przerabiają na gaz fury bo nie stać ich na 100 % lans ...
Niby mesio 500-ta a pod zderzakiem kurek do gazu :lol:

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#8 Post autor: Hun996 »

rambo pisze:...do varadero zakłada sie klocki nissin ...
Zdecydowanie.
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Pretor »

A co powiecie na to, że Servis np. Honda Plaza oferuje klocki EBC?

Obiektywnie powiem, że założyłem EBC przy 14 000 i sprzedałem je razem z moto przy 44 000 i nic mi nie darło ani nie piszczało a po górkach hamowałem .

PS. NISSINY dałem w prezencie bo miałem na zapas:)

PS 2. Adam SDI
Z tym gazem to się zgadzam lecz wcale się nie poczuwam jako jeden z takich lans-oszczędzaczy. Kasa z nieba nie leci. Jeśli można kupić coś co jest równie dobre to czemu nie wydać reszty na lepsze gumy lub olej.
Co ciekawe jest jeszcze inny aspekt tej sprawy. Ja akurat kupiłem EBC bo coś mi nie leżały NISSINy. Nie kierowałem się kasą lecz zwyczajnie próbą jazdy na innym materiale. Ponieważ się sprawdził to i pozostał na tarczy.
:wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”