Wymiana oleju

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Wymiana oleju

#1 Post autor: O'Ren »

Mam pytanie. Będe wymieniał olej w Viaderku a nie wiem jakiego typu olej stosował mój poprzednik. Kupiłem Motula 5100 i teraz mam problem. Teoretycznie powinienem spuścić stary nalać nowy (oczywiście wymienić też filtr), właczyć silnik żeby się przepłukał i ponownie wymienić olej. Czy ktoś z Was stosował taką procedure? Lepiej wydać więcej na olej niż ukatrupić silnik. I zastanawiam się czy w takim przypadku nie kupić jakiegoś tańszego odpowiednika o takich samych parametrach jak Motul 5100, przepłukać nim silnik i dopiero zarzucić Motula. Co o tym sądzicie??? :? :?
Baqeńczak!

rambo

#2 Post autor: rambo »

wszystkie oleje dziś są mieszalne

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Wymiana oleju

#3 Post autor: Hun996 »

O'Ren pisze:Lepiej wydać więcej na olej niż ukatrupić silnik.
Tak od razu nie ukatrupisz.
Jak wymieniasz olej to stary olej spływa całkowicie. Zobaczysz co spływa. Jak będzie czarny a na korku będzie osad to znaczy że są pozostałości szlaki we wnętrzu silnika. Wtedy kup tani olej 10W40, przejedź 1,5 tys km i wymień na dobry olej. Oczywiście filtr za każdym razem.
Samo zagrzanie silnika nic nie da, olej musi pokrążyć żeby wypłukać zanieczyszczenia. Także ze skrzyni biegów i komory sprzęgła.

A nie da się dowiedzieć jaki olej był wlany? Może przez warsztat, gdzie był był serwisowany?
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

#4 Post autor: O'Ren »

Do Rambo: Nawet jak był np. syntetyk a tereaz wleje Motula, który jest półsyntetykiem to się nie "pogryzą"??

Do Hun996: Niestety motorek był tarmoszony ze Szwajcarii - pewnie po dogłębym śledztwie doszedbym do poprzedniego warsztatu lub właściciela ale chyba zastosuje się do Twojej sugestii. Zaleje Viadro nowym olejem, pacnę 1500 km, i ponownie wymienie. Dzięki Panowie za info i udanego weekendu życzę :D
Baqeńczak!

rambo

#5 Post autor: rambo »

jezu co za pomysły. dupe tez dwoma różnymi papierami podcierasz? jak z zachodu motur to pewno był serwisowany w hondzie. co nie wlejesz bedzie OK i nie ma co płukac. to nie maluch. w najgorszym wypadku jest tam półsyntetyk w najlepszym 100% synt. co nie wlejesz bedzie w porządku.

Viktor

#6 Post autor: Viktor »

rambo pisze:jezu co za pomysły. dupe tez dwoma różnymi papierami podcierasz?
:lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
ja tylko dopisze że jak ktoś by tak bardzo chciał robić płukanko przed wymiana oleju to jest taki specyfik (też MOTULA) który sie wlewa do starego oleju, włacza sie silnik na 15 min (na wolnych obrotach) i następnie spuszcza sie cały olej a z nim (z tego co piszą) cały syf(moze nawet i szlake,szlam,gruz i kto co tylko sobie jest w stanie wyobrazić).
POWODZONKA
PS:sam nabyłem taki specyfik na ostatnim Bajzlu który był w Łodzi ,koszt 30 pln.,(zbliża mi sie wymiana oleju przed wyjazdem do Włoch ale nie wiem czy go zastosuje-moze przed następnym sezonem) 8)

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Pretor »

Ja jak kupiłem trampka to nie wnikając co miał wcześniej wlałem pełen syntetyk (przy 10 000 przebiegu) Moto cyka jakby ciszej i jest ok. Zrobiłem na tym ok 1000 km. Co będzie dalej zobaczymy w Mongolii. Żadnych płukanek nie robiłem.

Tak na marginesie to chyba za bardzo się cuckacie z tymi moturami :wink: :wink: . :wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”