Klocki hamulcowe

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
paproh
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 92
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:10 am
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Słupsk

Re: Klocki hamulcowe

#16 Post autor: paproh »

Zamówiłem komplet klocków w ASO.
Dziś przesyłka dotarła. Klocki wyglądaja solidnie made in dżapan złote
hmmm... komplecik 540zł

ale jak to już pisaliście.. bezpieczeństwo trudno wycenić

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Klocki hamulcowe

#17 Post autor: eneron »

paproh pisze:Zamówiłem komplet klocków w ASO.
Dziś przesyłka dotarła. Klocki wyglądaja solidnie made in dżapan złote
hmmm... komplecik 540zł
Będzie pan zadowolony :isok: :isok2:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Klocki hamulcowe

#18 Post autor: lotnik »

Orginały to Nissin złoty

gajowy
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 12:34 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2004

Re: Klocki hamulcowe

#19 Post autor: gajowy »

do autora tematy - stosowalem te klocki z tyłu w dl1000 i bmw 1100gs, robily po 10-12 tys km, ich trwalosc jest taka sobie ale nic po za tym, reszta ok ! do viadra do tyłu tez takie zamontuje (niedługo) do przodu można sprobowac uważam bez obawy

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Klocki hamulcowe

#20 Post autor: Gregor »

Jak kupiłem wiaderko to hamował jak z ABS - z przerwami. Ostatnio wymieniłem klocki (SBS). Przy pierwszej jeździe prawie glebę zaliczyłem jak mi koło zablokowało hihih. Trzeba się przyzwyczaić od nowa do hamulców w motocyklu ;)
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Awatar użytkownika
VenoMek
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 253
Rejestracja: wt lut 11, 2014 10:35 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: VT750C2 A.C.E.
Rocznik: 1998
Lokalizacja: śląskie: Ruda Śląska oraz Imielin

Re: Klocki hamulcowe

#21 Post autor: VenoMek »

Słuchajcie, właśnie z garażu wracam, kupiłem takie oto Nissiny...
http://www.allegromat.pl/aukcja155976
myślę sobie: fajne :) i cena fajna...

i walczyłem chyba z dwie godziny po czym się poddałem.
Chodzi o to, że z tą przekładką termoizolacyjną coby się zaciski nie przegrzewały przy długim hamowaniu, za cholerę nie potrafiłem tych klocków włożyć. Po dwóch godzinach z jednej strony stwierdziłem, że wywalam te termiczne coś i wkładam same klocki. Jak się trochę zużyją to dołożę może te przekładki.

Macie jakieś doświadczenia z tym? U Was wchodzą bez problemu? Czy kupujecie bez tego wynalazku.
Dodam, że grubość tej wkładki z blaszką przytrzymującą to coś nieco ponad milimetr.

moje wiaderko to V-7 z początku 2008r bez ABS'u.
Pozdrawiam
VenoMek
Tomek
Honda Shadow VT750 C2 A.C.E. '98
Honda Varadero XL1000V Travel '08

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Klocki hamulcowe

#22 Post autor: eneron »

Może troszkę poza tematem....

Kupowałem w serwisie na przód i moje mają inne oznaczenie :ooo:

Klocki kupione przez VenoMek w necie
Obrazek

Klocki kupione przeze mnie w aso hondy
Obrazek

Nurtuje mnie tylko ich oznaczenie - czyli klocki są takie same i różnią się tylko symbolem oznaczenia?

Z tego co pamiętam klocki przednie wchodziły z tą blaszką normalnie.

Może warto by było sporządzić i przykleić nowy temat Klocki hamulcowe przód i tył i w nim umieszczać nr klocków, które pasują do danego rocznika?
Kiedyś sam szukałem na necie klocków Nissina ale przeglądając różne oferty niektóre klocki mimo, że było w aukcji napisane, że pasują do Varadero 06 już na pierwszy rzut oka miały inne mocowanie. Taki temat mógłby ulatwoć szukanie klocków w necie, które na 100% będą pasowały do XL1000 :)

Na jakiejś aukcji znalazłem nawet opis, że do Varadero idą takie same na przód i na tył - co jest nieprawdą !!
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Klocki hamulcowe

#23 Post autor: Merlin »

Wrócę do tematu klocków, mam niecałe 14000 przebiegu i kończące się klocki Nissin na tyle (około 1 mm do znacznika), wydaje się, że za szybko się zużyły. Co Wy na to?
Jakie są dobre z Waszego doświadczenia, pozostać przy Nissinach czy może SBS bo piszą o nich dobrze.
A Galfer ?

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Klocki hamulcowe

#24 Post autor: james »

Merlin pisze:Wrócę do tematu klocków, mam niecałe 14000 przebiegu i kończące się klocki Nissin na tyle (około 1 mm do znacznika), wydaje się, że za szybko się zużyły. Co Wy na to?
Jakie są dobre z Waszego doświadczenia, pozostać przy Nissinach czy może SBS bo piszą o nich dobrze.
A Galfer ?
Ja mam założone na przód i tył klocki ferodo. O ile na przód polecam mimo wszystko oryginały, o tyle na tył spokojnie mogą być - po przejechaniu 20 tys km została jeszcze około połowa. Dodam, że nożnego używam bardzo sporadycznie, głównie robi to za mnie CBS.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Klocki hamulcowe

#25 Post autor: melon1968 »

Merlin pisze:Wrócę do tematu klocków, mam niecałe 14000 przebiegu i kończące się klocki Nissin na tyle (około 1 mm do znacznika), wydaje się, że za szybko się zużyły. Co Wy na to?
Jakie są dobre z Waszego doświadczenia, pozostać przy Nissinach czy może SBS bo piszą o nich dobrze.
A Galfer ?
Klocki mają ok.4mm materiału ciernego to wnioskuję że do blachy masz jeszcze 2mm a to na kilometry jakieś 8tys.km.
Ja na tył założyłem lucas złote i są bardzo dobre. Te klocki polecili mi pany z serwisu.Cena 100zł

Rafik
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 27, 2012 6:14 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Klocki hamulcowe

#26 Post autor: Rafik »

Witam, proszę o doradztwo..
Varadero XL 1000 rocznik 1999 - szukam klocków na przód w dobrej cenie! Wiadomo dobre i tanie.. Opinie różne zresztą jak zawsze. ;)
1. Jakie rozmiary bo już się pogubiłem. (głównie interesuje mnie rocznik 1999)
2. http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-hond ... 26451.html cena super ale czy warto?
3. http://allegro.pl/klocki-nissin-honda-x ... 79205.html cena jeszcze do przełknięcia, ale nie do mojego rocznika?
Mam trochę ponad 200zł może ktoś ma jakiś namiar na tańsze sklepy itp..

Rafik
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 27, 2012 6:14 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Klocki hamulcowe

#27 Post autor: Rafik »

Zamówiłem Nissin NS (niebieskie). Zadzwoniłem do sklepu Moto Factory miło i rzeczowo facet mi wytłumaczył różnice między ST a NS. Decyzja padła na NS cena 115zł za komplet.. Kupiłem na wszystkie 3 tarcze.. :isok2:

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Klocki hamulcowe

#28 Post autor: melon1968 »

Jak trochę pojeździsz to opisz jak się sprawują.Ja teraz będę testował złote lucasy.

Rafik
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 27, 2012 6:14 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Klocki hamulcowe

#29 Post autor: Rafik »

Prawie 200km na nowych klockach nissin - niebieskie. Wrażenia ok od razu dobrze łapały, spodziewałem się jakiegoś docierania ale od razu było ok. Przy próbie gwałtownego hamowania czułem jak podnosi się tylne koło - ale może to tylko takie moje wrażenie.. Wcześniej miałem złote nissiny (stare i dość mocno wytarte) hamowały ale myślę że te nowe są lepsze. Tarcze po przejażdżce letnie, można swobodnie złapać ręka, ale przednia prawa dość gorąca piekło palce. Tłoczki oczywiście przeczyszczone wyglądają na sprawne i tu mam pytanie czy tak ma być czy coś nie tak? Proszę o opinie..

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Klocki hamulcowe

#30 Post autor: janki5 »

Przyczyn może być dużo trzeba wszystko sprawdzać , rozumiem że płyn przy wymianie klocków też został wymieniony ,tarcze proste bo nie piszesz że bije , tłoczki i zacisk wyczyszczony przesmarowany , płyn nie jest przelany żeby tłoczki mogły się cofnąć , korek w przewodzie ale wymiana płynu powinna załatwić sprawę , mnie też kiedyś szkolił prawy zacisk (grzał się ) , rozkręciłem zacisk na pół i tą druga część położyłem na szybie i była "krzywa" , miałem kupować używkę ale w między czasie kumpel mi splanował , cały sezon przelatałem bez problemów , potem nie wiem bo motor sprzedałem . Co było przyczną że się skrzywił nie wiem .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”