heidenau k60 pierwsze wrażenia

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atego815
Uczy się jeździć
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 10:21 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000 SD1
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczólki k/Gdanska

heidenau k60 pierwsze wrażenia

#1 Post autor: atego815 »

Hej.
Dzisiaj ubrałem "moją" w nowe kapcie. Długo myślałem, czytałem i w końcu wybór padł właśnie na te.
Po wyjechaniu z wulkanizacji, pierwsza przygoda. Ujechałem dosłownie 2 km i zostałem zatrzymany do dmuchania. Pytam policjanta czy jechałem może wężykiem, bo mam nowe opony, ale na szczęście nie, bo była to rutynowa kontrola :)
Ogólnie piszą na innych forach, pozytywnie o tych oponach. Chwalą przebiegi, oraz kompromis między asfaltem i szutrem.Mówią też o wadach...Rzeczywiście w okolicach 20-30 km\h jest wyczuwalna tarka, która jednak szybko mija wraz ze wzrostem szybkości. W ciasnych zakrętach jest niewielkie wrażenie drgania, może ciut mniejszej stabilności....Krótki test do 200km\h, wypadł bardzo pozytywnie, żadnych złych odczuć. Przy przelotowej 140, pełen komfort.
Wracając w Helu, wpadliśmy w taką nawałnicę wodno-gradową, że mimo kombinezonu, czuło się bolesne uderzenia lodowych kulek. Chwilami woda tak głęboka że łańcuch szedł w wodzie, a nogi mieliśmy prawie na zbiorniku :) Mimo to opony świetnie świetnie się spisywały. Dając poczucie bezpieczeństwa, pozwalały w tym "kataklizmie" wyprzedzać całe kolumny aut.:)
Jeżeli jutro pogoda pozwoli, to zobaczę i napiszę jak zachowuje się na szutrach. Wierzę że z takim bieżnikiem powinna dawać sobie dobrze radę :)
Może najmniej istotne, ale w tych kapciach, dużo ładniej się prezentuje :)
Opony tez zastąpiły Anake 2...
Z montażem zapłaciłem 870zł
Założyłem przy 46500km.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gdy jeżdżę, to myślę...Boję się myśleć, co będzie gdy przestanę...

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#2 Post autor: Merlin »

Wygląda naprawdę OK, spore klocki, ciekawe jak będzie z trwałością.

Awatar użytkownika
bankier
Rekrut
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 13, 2013 9:18 am
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000
Rocznik: 2008

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#3 Post autor: bankier »

Kolega właśnie niedawno takie same założył i jest bardzo zadowolony. Strona wizualna naprawdę rewelacja, moto zyskało bardzo na wyglądzie. Właśnie ciekawe jaki przebieg oponki dadzą radę zrobić.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#4 Post autor: next22 »

Mialem na Afryce komplet i polecam
Dla mnie super kompromis teren- asfalt.
A w sercu zawsze XL600V :)

bassilius
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 13, 2013 6:50 pm
Imię: Arek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#5 Post autor: bassilius »

Też nad nimi długo myślę i zbieram relacje wszelakie :) Pomyślałem o K60 Scout i... przecież to archaiczne diagonalne opony Pneumant do MZtek! Mają opasanie to fakt ale boję się braku stabilności i sterowności. Radialne to radialne. Varadero nie MZ, masa i osiągi z innej galaktyki.
Mam jednak parę miarodajnych opinii, które mówią że nie ma co się bać, wszystkie z dużych, podobnych sprzętów. Przecież gdyby chodziło w 100% o szybką i wyłącznie szosową turystykę, rozsądniejsze moto to np. ST1300 czy FJR1300. Anakee czy Tourance też wybór i są radialne ale trzymania bocznego patrząc na bieżnik K60 nawet nie ma co porównywać.

Jeżeli można prosimy o więcej szczegółów. Jak się mają do Anakee? Wiele osób mówi że one są za miękkie na tak ciężki sprzęt jak Viadro z pełną załogą, za to solowo chwalone. Ciężko mi wydać tysiaka ot tak, dla przekonania ;) W Heidenau z tyłu jest jednolity pas gumy po obwodzie, czy nie spowoduje to aquaplaningu czy jak mu tam? Że w terenie sobie poradzi a na asfalcie trochę podskakuje i głośna to widać już ze zdjęcia.

Awatar użytkownika
atego815
Uczy się jeździć
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 10:21 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000 SD1
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczólki k/Gdanska

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#6 Post autor: atego815 »

Wczoraj pogoda pozwoliła troszkę pośmigać po różnych nawierzchniach, ale wszystko po suchym. Zwiedzając okolicę zapuściłem się w drogę zapomnianą prze Boga i wszystkich ludzi. Parokilometrowa dróżka prowadząca między polami, wzgórzami, dolinami. Zarośnięta tak że praktycznie nie widać torów, którymi kiedyś jechały koła...
Wrażenia bardzo dobre. Pierwsze metry, trochę ostrożnie, ale po chwili, w półprzysiadzie, śmiało pomykałem do przodu. Przy przejeżdżaniu z prawa na lewo i odwrotnie, zero uślizgów. Na mocno trawiaste koleiny opony wchodzą bardzo dobrze. Banan pod kaskiem :) Potem pojechałem na konkretne szutry... Mając w pamięci zachowanie Anaków na takich podłożach, pierwsze metry również odkręcałem delikatnie, by po chwili,podobnie jak na trawie, cieszyć się z nowego nabytku :) Można śmiało ostro przyspieszać, przelotowa 80-100 nie stanowi problemu. Delikatne wężykowanie, nie powodujące wielkich oczu, myślę że jest normalne z każdą oponą na takiej drodze. Przy hamowaniu tyłem, bardzo duża różnica w porównaniu z poprzednimi oponami. Moment ślizgania się koła, następuje duuużo później. Jak na razie nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy na piasku. Sama jazda podobnie ciężka i trudna... Ale możliwe że to też brak odpowiednich umiejętności.:) Przy "przebijaniu" się przez piasek, różnica duża. Tak jak tamte oponki mieliły w miejscu, rzucając tyłem moto na wszystkie strony, tak te dzielnie wyciągają maszynę do przodu, rzucając fontanny piachu niczym rasowe enduro :)
Powrót do domu, już asfaltami... Tak jak pisałem, na twardym Anaki sprawowały się lepiej. Ale to oczywiste i coś za coś. Te opony są ciut głośniejsze, i w ciasnych zakrętach trzeba bardziej uważać. Ogólnie myślę że to fajna kompromisowa opona. Jeżeli ktoś spędza 90% na asfalcie, to zdecydowanie nie dla niego opona. Natomiast jeżeli czerpiemy radochę z jazdy po szutrach, bezdrożach, to myślę że to całkiem fajne oponki..:)
W lipcu jadę na nich na Bałkany. Zobaczę jak tam się sprawdzą i ile ubyło gumy :)
Gdy jeżdżę, to myślę...Boję się myśleć, co będzie gdy przestanę...

jedrek1000f
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: sob maja 17, 2014 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 2002

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#7 Post autor: jedrek1000f »

Perezencja oponek to pierwsza klasa ciekawe jak z zużyciem i czy bendą się również dobrze spisywały gdy ubędzie im trochę bieżnika

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#8 Post autor: Gregor »

atego815 jak się opony na wyprawie sprawowały?
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Awatar użytkownika
imnariel
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:30 pm
Imię: Maria
Marka motocykla: BMW
Model: F650GS
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Czaniec

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#9 Post autor: imnariel »

ojaaaa, dopiero teraz zobaczyłam do kupiłam na tył mojego maleństwa ;-D będzie radość.
Początkiem 2015 w takim razie będzie musiał jeszcze dostać kapcia na przód, bo to za duża różnica pomiędzy bieżnikami (z przodu mam typową asfaltówkę).
Przychodzisz do domu, otwierasz piwo, siadasz na fotelu, a wokół cisza...
I wtedy sam wybierasz co to jest: samotność czy wolność.

Dziadek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: pt sie 22, 2014 10:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 100XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Wrocław

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#10 Post autor: Dziadek »

hej Atego 815, jak tam oponki się zjeździły przez sezon?
kliknij co nieco.
Jawa 50 Mustang.....Yamaha 600XJ Diversion.....Yamaha XTZ660 Tenere.....Yamaha TDM850.....Honda Varadero 1000XL
Trek XCALIBER-7

Awatar użytkownika
atego815
Uczy się jeździć
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 10:21 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000 SD1
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczólki k/Gdanska

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#11 Post autor: atego815 »

A więc tak... Po 13500km mamy obraz opony. Przez te przejechane kilometry, z których większość po asfalcie, mogę powiedzieć że w żadnej sytuacji opony mnie nie zawiodły. Może jedną sytuację miałem, kiedy zastanawiałem się czy na innej, bardziej szosowej, nie było by lepiej. Wracaliśmy z plecaczkiem w strugach deszczu krętą drogą, i mocno połataną śliskimi paskami smoły. Musiałem się bardzo pilnować, bo tyłek uciekał mocno.
Ale za to gdy pojechaliśmy na Borne Sulinowo (Zlot Militarny) i szukając miejsca do zaparkowania wpakowałem się niechcący w piasek po łańcuch, to wtedy doceniłem, co daje taka opona! Chyba z 20m w ciężkim kopnym piasku viaderko dzielnie brnęło do przodu, a z tyłu fontanny piasku na kilka metrów :)
Zrobiliśmy całe Bałkany, prawie 6 tyś km. Przy klasycznej turystyce, w zasadzie bez zastrzeżeń. Oponki dają radę w każdych warunkach. Jedynie co, (pisałem już wcześniej) , to delikatna tarka przy małej szybkości. No ale kto jeździ z takimi szybkościami?? :)
Co do zużycia... Chyba faktycznie lecą ciut szybciej niż typowe szosówki. No ale coś za coś. Jeśli ma być zabawa i przyjemność , to trzeba płacić ;p
Miałem też jedną przygodę z tymi oponkami, w sumie fajną :) Po zimowym śnie, pojechaliśmy na pierwszy wyjazd. Nie maiłem pod ręką manometra, więc sprawdziłem ciśnienia na odpieprz... Oczywiście zaraz się to zemściło. Pojechaliśmy trochę po szutrach, trochę po twardym, i na koniec do smażalni na rybkę...
Po konsumpcji, wsiadamy na moto, ruszam, a maszyna zaczyna myszkować. Patrzę, a z przodu zero powietrza! :down:
Do domu daleko, niedziela, same lasy, stacja paliw 15 km... I cóż miałem robić? Pojechaliśmy te kilometry ze średnią 30-40km\h. Na stacji napompowałem powietrze i jeżdżę dalej. Oponce nic się nie stało. Myślę że na zwykłej taki numer by się nie udał jednak ;p
Zamieszczam stan obecny opon, po tych 13500km.
Lada dzień kupię tylną oponę, i będzie to ta sama opona :)
https://goo.gl/photos/REKxzq5qSLKYotHQA
https://goo.gl/photos/icZ1UDGa31c7uJnt7
https://goo.gl/photos/MtbHvhL714JjHGVc7
Ostatnio zmieniony pn maja 02, 2016 9:14 am przez atego815, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdy jeżdżę, to myślę...Boję się myśleć, co będzie gdy przestanę...

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#12 Post autor: Gregor »

obrazki nie wchodzą :(
a niedawno kupiłem sobie komplet i ciekaw ich jestem bardzo :)
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Awatar użytkownika
atego815
Uczy się jeździć
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 10:21 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000 SD1
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczólki k/Gdanska

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#13 Post autor: atego815 »

hehe, walczę, walczę, zdjęcia na tym samym googlowskim serwerze, udostępnione publicznie, a jakieś słabo widoczne... :(
Na razie linki, a jak ogarnę, to będą zdjęcia na stronie :tongue3:

A MOŻE KTOŚ MA FAJNE MIEJSCE Z DOBRĄ CENĄ NA TĄ OPONĘ ? :)
150/70 R17 heidenau K60
Ostatnio zmieniony pn maja 02, 2016 10:28 am przez atego815, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy jeżdżę, to myślę...Boję się myśleć, co będzie gdy przestanę...

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: heidenau k60 pierwsze wrażenia

#14 Post autor: Gregor »

Z tyłu zrobił się kapeć (środek łysy a boku dobre) ale to normalne przy takim bieżniku :)

Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami :isok2:
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”