Gaśnie po chwili postoju!!!

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
polimer
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 25, 2014 4:15 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: vARADERO xl 1000
Rocznik: 1999

Gaśnie po chwili postoju!!!

#1 Post autor: polimer »

Mam nie lada orzech do zgryzienia , walczę z tematem od dawna i nic. Motocykl odpala rano, przejeżdżam kilka ,kilkanaście kilometrów, zatrzymuje się , wyłączam silnik np.tankuje, odpalam siadam przejeżdżam kilkaset metrów i staje bo nie ciągnie i gaśnie, ewidentny brak paliwa. Pompa elektryczna!!!!Muszę odczekać z zegarkiem w ręku 30 min i odpalam na ssaniu i wchodzi na obroty jadę dalej.Co ciekawe jak robię szoskę nic się nie dzieje, mogę śmigać setki km - pewnie do pierwszego postoju. Moje spostrzeżenia są takie , wyraźnie nie dochodzi paliwo, myślę że wina pompy, która ma pewnie jakiś temperaturowy zakres pracy i w gorące dni jak jadę jest chłodzenie, po zatrzymaniu temperatura diametralnie wzrasta i może pompa staje. Rusza po ochłodzeniu silnika.Zrobiłem osłone termiczną na pompe ale nic nie dało. Może ktoś zna temat .????

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Gaśnie po chwili postoju!!!

#2 Post autor: Gregor »

Masz nie lada orzech do zgryzienia bo spaliłeś. Zapomniałeś o zwykłym "Cześć, mam na imię..." a to nie ładnie ;)
A odnośnie awarii wygląda na pompę. Może się zaciera? Miałem coś podobnego w aucie. Gasł a po kilkunastu sekundach ruszałem bez problemu. Trzeba kupić jakąś używkę lub nówkę ;)
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”