cyk cyk

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Benio
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Bielsko Biała

cyk cyk

#1 Post autor: Benio »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie:)
Mam dyskomfort psychiczny:/ ogólnie wszystko jest ok ale gdy na postoju dodam lekko gazu ok 4 tys obr i odpuszczę to usłyszę takie cyk cyk metaliczny (dźwięk podobny gdy uderzymy monetą o szklankę) podobnie w czasie jazdy jadę np jadę z górki i mam odpuszczoną manetkę od czasu do czasu pojawia się takie cyk cyk :/ wiecie co by to mogło być? dodam że w zeszłym sezonie wymieniłem napinacze rozrządu i wszystko poskładałem zgodnie z serwisówką:) gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy że to może być łańcuszek od którejś pompy (oleju, wody) ale kurcze nic nie mogę znaleźć na ten temat:/

z góry dziękuje za pomoc:)
pozdrawiam Grzegorz:)
Grzegorz

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: cyk cyk

#2 Post autor: zalmen3 »

Sprawdź najpierw czy się coś z wyposażenia nie obluzowało - najczęściej są to gmole.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: cyk cyk

#3 Post autor: eneron »

zalmen3 pisze:Sprawdź najpierw czy się coś z wyposażenia nie obluzowało - najczęściej są to gmole.
Miałem podobnie - metaliczny dźwięk jakby z przedniego cylindra i przeważnie przy schodzeniu z obrotów po puszczeniu gazu z zapiętym biegiem :) Panika niesamowita .... okazało się, że śruba ściskająca gmole ze sobą przy przednim błotniku poluzowała się, i ta tulejka (łącznik prawego i lewego gmola) dostawała wibracji dzwoniąc w rurze gmola :D Dokręciłem śrubę i dałem jeszcze podkładkę sprężynującą - do tej pory (chyba już 2 lata) nie ma metalicznego stuku :) Tak jak zalmen3 pisze - sprawdź wyposażenie dodatkowe czy coś się nei poluzowało :)
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: cyk cyk

#4 Post autor: M@rio »

eneron pisze:
zalmen3 pisze:Sprawdź najpierw czy się coś z wyposażenia nie obluzowało - najczęściej są to gmole.
Miałem podobnie - metaliczny dźwięk jakby z przedniego cylindra i przeważnie przy schodzeniu z obrotów po puszczeniu gazu z zapiętym biegiem :) Panika niesamowita .... okazało się, że śruba ściskająca gmole ze sobą przy przednim błotniku poluzowała się, i ta tulejka (łącznik prawego i lewego gmola) dostawała wibracji dzwoniąc w rurze gmola :D Dokręciłem śrubę i dałem jeszcze podkładkę sprężynującą - do tej pory (chyba już 2 lata) nie ma metalicznego stuku :) Tak jak zalmen3 pisze - sprawdź wyposażenie dodatkowe czy coś się nei poluzowało :)
Miałem to samo, gmole givi tak cykają.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”