Hałasujący kosz sprzęgłowy w Viaderku

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hałasujący kosz sprzęgłowy w Viaderku

#16 Post autor: Wojo »

U mnie przy 60tysiach przelotu hałasuje od strony sprzęgła, ale wcisnięcie sprzęgła nic nie daje, ani ciszej ani głosniej jedynie jak wcisne to czuje ze mniej wibruje na kierownicy, ale halas jest taki sam, takie dziwne żegotanie z gwizdzeniem. Olej stary to samo, nowy to samo, dodatek do oleju tyu militec - to samo. Zimny - hałasuje, gorący tak samo hałasuje. Wiec chyba to oleje i poprostu bede jezdził, miałem kiedys ducata i tam było suche sprzeglo - tam dopiero napierd.... jakby za chwile sie miał rozlecieć, jezdziłem bmw s1000rr - skrzynia sie tłukła jakby ktos wrzucił srubki do srodka. Wiec chyba trza jezdzić i wmawiać sobie ze inni mają gorzej, szkoda tylko że inni mają lepiej:)
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
brakus
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 10, 2015 2:00 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: VFR 800
Lokalizacja: Kutno

Re: Hałasujący kosz sprzęgłowy w Viaderku

#17 Post autor: brakus »

Te kosze to w wielu hondach tak mają :)
Ja np śmigałem kiedyś CB 1100 X11 i tam też hałasowało - mechanik stwierdził jeździć i nie marudzić ten typ tak ma ( a fachowiec dobrej renomy to jest). Zrobiłem 15tys km i ani mniej ani więcej nie zaczęło brzęczeć i wibrować więc olać temat i cieszyć się widokami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

Re: Hałasujący kosz sprzęgłowy w Viaderku

#18 Post autor: staciek »

taki serwis kolega mi polecał - jeszcze nie testowałem
może jednak warto się pokusić - opis jest "przerażający" ;(
http://www.szrama.pl/oferta-cennik/rege ... -sprzegla/
;* Varadero XL 1000

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Hałasujący kosz sprzęgłowy w Viaderku

#19 Post autor: melon1968 »

Wojo pisze:U mnie przy 60tysiach przelotu hałasuje od strony sprzęgła, ale wcisnięcie sprzęgła nic nie daje, ani ciszej ani głosniej jedynie jak wcisne to czuje ze mniej wibruje na kierownicy, ale halas jest taki sam, takie dziwne żegotanie z gwizdzeniem. Olej stary to samo, nowy to samo, dodatek do oleju tyu militec - to samo. Zimny - hałasuje, gorący tak samo hałasuje. Wiec chyba to oleje i poprostu bede jezdził, miałem kiedys ducata i tam było suche sprzeglo - tam dopiero napierd.... jakby za chwile sie miał rozlecieć, jezdziłem bmw s1000rr - skrzynia sie tłukła jakby ktos wrzucił srubki do srodka. Wiec chyba trza jezdzić i wmawiać sobie ze inni mają gorzej, szkoda tylko że inni mają lepiej:)
Sprzęgło może jest dobre a hałasuje łańcuch pompy oleju lub wody(wyciągnięty)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”