Hałasujący kosz sprzęgłowy w Viaderku

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Tomek

Hałasujący kosz sprzęgłowy w Viaderku

#1 Post autor: Tomek »

Witam! Od 2 tyg. jestem szczęśliwym właścicielem XL 1000 V z 2001r. i mam pytanie czy normalnym zjawiskiem w tym tym modelu jest hałasujący kosz sprzęgłowy na wolnych obrotach, który oczywiście cichnie całkowicie po wciśnięciu sprzęgła. Hałasuje mi głośnie niż w byłych CBR-ach :( , ale o wiele ciszej niż w Ducati :) . Ogólne wrażenia z jazdy bardzo pozytywne :) ! Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Helo. Na ile ten hałas jest dla viadra normalny to trzeba by porównać z innymi. Wim, że kiedyś jeden z naszych kolegów walczył z jakimiś podkładkami i było ciszej. Nic więcej nie poradzę:(:(
Pozdrawiam
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Tomek

#3 Post autor: Tomek »

Helo! Dzięki za informację ( będę spał spokojniej ) :) , a w sezonie spróbuję dorwać drugie Viaderko gdzieś w trasie i porównamy grzechotki :wink: bo u mnie w Chełmie drugiej takowej brak :( Pozdrawiam

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#4 Post autor: Baza »

Pozwolicie że odkopię temat.Koleś który chce mi sprzedać viaderko '2000 na mojer pytanie co tak hałasuje odpowiedział mi że to właśnie kosz sprzęgłowy i że wszystkie viaderka tak mają.Czy jest się czego obawiać czy raczej to sobie tak będzie szeleścić a będzie jeździć wieki??A może się rozleci.Powiedział mi też że nie ma sensu tego wymianiać bo to jest tylko na chwilę.

rambo

#5 Post autor: rambo »

honda tak ma. i nic na to nie poradzisz.

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#6 Post autor: Baza »

Pomijam fakt że mnie denerwują wszelkie nichciane odgłosy to czy to się nie rozleci?? Co konkretniej tam hałasuje?

rambo

#7 Post autor: rambo »

łorzysko kosza sprzęgłowego ktore jest jego niewymienialną cześcia.

Viktor

#8 Post autor: Viktor »

Baza pisze:Pomijam fakt że mnie denerwują wszelkie nichciane odgłosy to czy to się nie rozleci?? Co konkretniej tam hałasuje?
jak nie chcesz mieć "niechcianych odgłasów" to kup sobie rzędówke.... V - jest cool... :twisted: 8) :lol: :lol:

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#9 Post autor: Dukii »

rambo pisze:łorzysko kosza sprzęgłowego ktore jest jego niewymienialną cześcia.
a jak sie rozpadnie łozysko to co? :roll:

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#10 Post autor: Baza »

A cena takiego kosza bo rozumiem że skoro samego łożyska nie wymienisz to ile taki kosz?
wmisiuk-uwielbiam V ale nie mów że to wina V-ki bo ani w afri ani w trampku żadne niepożądane szmery mnie nie dochodziły a rzędówek też miałem kilka w garażu już ale i tak wolę V.

rambo

#11 Post autor: rambo »

a ja zrobiłem ponad 100 kkm trampkiem i ponad 100 kkm afryką i w każdym jest to samo. kosz w hondzie do AT to 1800zł. jeszcze nikomu nie walneło tam nic a szymi nawet w at co mają 30 000km

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#12 Post autor: Baza »

o to chodzi że w mojej AT nie było nic słychać jak się jechało a tu ewidentnie jak się mu odkręci manete to aż strzela!

Viktor

#13 Post autor: Viktor »

rambo pisze:a ja zrobiłem ponad 100 kkm trampkiem i ponad 100 kkm afryką i w każdym jest to samo. kosz w hondzie do AT to 1800zł. jeszcze nikomu nie walneło tam nic a szymi nawet w at co mają 30 000km
nic dodać nic ująć.... 8)

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#14 Post autor: Baza »

rambo pisze:a ja zrobiłem ponad 100 kkm trampkiem i ponad 100 kkm afryką
swoją drogą to jesteś dla mnie wielki :oops:

robcon13
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 14, 2014 12:17 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 xl
Rocznik: 1999
Lokalizacja: IŁAWA

Re: Hałasujący kosz sprzęgłowy w Viaderku

#15 Post autor: robcon13 »

Witam,odświeżę trochę temat i opiszę historię mojego kosza:)
Moto kupiłem we wrześniu 2013 oczywiście z już hałasującym sprzęgłem ,objaw hałas na luzie po wcisnięciu klamki cisza czyli kosz. Poczytałem na forum ,ten typ tak ma -trudno ,jezdziłem dalej .W grudniu mój kolega kupił Varaderkę ,angola ,złachany jak na angola przystało ale sprzęgło nie hałasowało!Jego przebieg ok.100 tyś i cisza a u mnie 60 tyś. książka serwisowa,polski salon a hałas jak traktorze ;) Nie wytrzymałem,wymontowałem kosz(po wyjęciu i potrząsaniu wszystko w nim dzwoniło),roznitowałem drania i oczom moim objawił się obraz nędzy i rozpaczy tj. wżery pod sprężynami takie na parę milimetrów i luz między sprężyną a koszem.Mam kolegę"złota rączka" który spawa w aluminium więc do roboty ,wyspawał mi te wszystkie ubytki,rozciągneliśmy trochę sprężyny ,kosz złożony czas montować drania. Okazało się że nic to nie dało więc ok.przynajmniej próbowałem.Na jednej z aukcji znalazłem używkę kpl . za 200 czy 300 zł.(nowy 2600zł) Pan ma firmę ,handluje motocyklami,częściami itd.jak znajdę namiary chętnie podam i przekonał mnie przez telefon że kosz jest ok.pochodzi z demontażu ,przed zdjęciem sprawdzali podobno była cisza :)Dalej się domyślacie, przekładka ,hałas jeszcze większy niż na moim "starym" ,sezon przejeżdziłem na ,na postojach tam gdzie byli ludzie zawsze z wciśniętym sprzęgłem bo wstyd jak cholera ! teraz postanowiłem oddać kosz do regeneracji ,na forum Suzuki wyczytałem że DL 1000 ma taki sam problem i tam znalazłem namiary na gościa ze stolicy nazywa się Szrama i regenerował kilka koszy od DL-a niestety żadnego od Varadero co mnie zdziwiło.U niego koszt takiej operacji 600 zł. Znalazłem jeszcze namiar na koleżkę z Gliwic i on też regeneruje kosze tyle że powiedział cenę 380 zł. niestety na jego temat nie znalazłem żadnych opini w necie a na temat Szramy jest kilka pozytywnych.Mam dylemat gdzie wysłać bo ten z gliwic w rozmowie telefonicznej rozmawiał fachowo na temat i widać że ma pojęcie.Co zrobię ,nie wiem ale na pewno dam znać jaki skutek to przyniosło i ile kosztowało!
Ps.To wygląda jak wypracowanie [:DD] ale trwało przez dwa sezony więc musi być długie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”