Zwiekszenie mocy silnika

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Zwiekszenie mocy silnika

#1 Post autor: Wojo »

Witam
Planowałem i w sumie nadal planuje sprzedac moje Varadero i zamienic na cos co ma 4 gary. Traktorowaty silnik varadero ciągnący od dołu z oporami na łukach i po wyjściu, zaczyn mnie mocno draznić. Zastanawiam się, czy jest jakis sposób na zwiększenie mocy silnika a w szczególności momentu obrotowego, który byłby odczuwalny na dole wskazań obrotomierza.
Jesli miedzy róznymi modelami wystepują różnice w mocy czy momencie obrotowym przy tym samym silniku, więc domniemam że, różnice te wynikaja głównie z elektronicznego sterownaia silnikiem czyli mapą sterownika.
Czyli wymieniając sterownik powinno sie uzyskać lepszą moc czy tez moment, czyli reasumując urządzenie typu powercommander powinien rozwiązać problem, powinien ale czy rozwiązuje?
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Zwiekszenie mocy silnika

#2 Post autor: eneron »

Może trochę pojadę OT...
Kolega w Kawasaki Vulcan miał powercommandera i zaobserwował wzrost.... spalania z 8 na 11 - 12 na setkę, osiągi lekko się poprawiły ale nie na tyle aby były okupowane średnio 15 zł droższym podróżowaniem na każde 100 km . (wywalił te ustrojstwo) Jeśli chodzi o mnie - nie testowałem, jedynie przekazuję spostrzeżenia kolegi, który bądź co bądź też jeździ "v-ką" :) Ciekawe jak powercommander spisuje się przy R4... ?
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1487
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zwiekszenie mocy silnika

#3 Post autor: melon1968 »

Power comander(wtrysk) lub dynojet(gaźnik) mało wniesie mocy bez zastosowania sportowego filtra powietrza oraz tłumików akcesoryjnych.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Zwiekszenie mocy silnika

#4 Post autor: Nuno »

U mnie po założeniu przelotowych wydechów i dynojetów spalanie spadło o 0,5l na 100km, a mocno poprawiła się reakcja na gaz. Silnik reaguje niemal natychmiast, jest mocniejszy i jakby sam zachęca do odkręcenia :)
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Zwiekszenie mocy silnika

#5 Post autor: Wojo »

Wydechy mam BOS, ma SD02 więc tam są wtryski, a filtr &N miałem zamiar założyc w na nastepny sezon, tak wiec postaram sie jesli nie sprzedam swojej maszyny, dołożyc wszelkie niezbędne elementy w celu zwiększenia mocy, choc bardziej intereseuje mnie Nm i to w dolnym zakresie. Pozostaje jeszcze wymiana zębatki tylnej, wtedy spadnie Vmax lecz powinien byc mocniejszy. Cały problem Powercommandera polega na tym, że jest cholernie drogi żeby tylko sobie kupic poeksperymentować, w razie nie powodzenia całej operacji jestem w plecy jakieś 1500-1700zł, wiec chyba za duzo jak na ryzyko typu będzie moc albo jej nie będzie.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Zwiekszenie mocy silnika

#6 Post autor: O'Ren »

Od siebie mogę dodać, że mam w SD2 Filtr K&N i wydechy od Edzia. Tak jak pisał kolega, lepiej reaguje na otwarcie przepustnicy i jest bardziej elastyczny. Myślałem o wałkach rozrządu i nawet dzwoniłem do firmy inż Swiątka w Bydgoszczy, który para się tym tematem od kilkunastu lat. Koszt bardziej "ostrych" wałków do Varadero to 2500 zł. Tematu nie dokończyłem bo mam inne tematy na głowie. Ale sprawa mnie męczy cały czas... :slini:
Baqeńczak!

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Zwiekszenie mocy silnika

#7 Post autor: Wojo »

Pozostaje jeszcze kwestia wymiany zębatek na albo 15 z przodu albo większą z tyłu, ktos juz przerabiał taki temat? ma jakies doświadczenie czy warto i czy można odczuc różnice.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”