Zapasowy kluczyk

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zapasowy kluczyk

#1 Post autor: kolim »

Witam

Po powrocie z weekendu :)))) wrzucilem wszystkie rzeczy na jedna kupke... gdzies w miedzy czasie zapodzialy mi sie chwilowo kluczyki... a ze wpadl kolega zeby pojezdzic nie chcialo mi sie ich dokladnie szukac... wiec chwycilem jeszcze nie uzywane (chyba, z gumka na grocie kluczyka) zapasowe wiszace w wiadomym mi miejscu pobieglem do Viadra i wszystko ok... tylko imoblajzer nie chce zgasnac.......
Za cholere nie moglem odpalic motoru skonczylo sie tak ze przeszukalem spodnie plecak kurtke i znalazlem swoje w torbie na bak:D

Teraz moje pytanie czy ten zapasowy kluczyk trzeba jakos zakodowac?? mogl sie rozkodowac?? Jest taka szansa ze od nowosci nie byl zakodowany??

Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Wiesz co miałem a raczej mam podobny przypadek. Do Mongolii wziąłem dwa kluczyki na wszelki wypadek. Któregoś razu też zapodziałem te główne i chciałem zapalić na zapasowych. I dupa. Immobilizer nie odpuścił.
Ciekawa sprawa.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Gizmo
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: śr lis 23, 2005 11:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Gizmo »

Siema,
ja czasami swoich kluczyków używam na przemian i nigdy nie było problemów z odpaleniem. Moim zdaniem to nie jest wina kluczyka...

Pzdr
S

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: kolim »

No ja jeszcze dzisiaj kombinowalem na rozne sposoby i niestety nie odpala...

Mozna jakos sprawdzic czy jest zakodowany??

Czy z zakodowaniem zglosic sie do Hondy?? troche bedzie kiepsko jak naprawde zgubie kluczyki...

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#5 Post autor: szuler »

Lepiej zgłos sie do Hondy bo teraz masz bezwartosciowy zapas. Ja po twoim info sprawdziłem swój zapasowy - jest OK.

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

zapas

#6 Post autor: endurasek »

w kluczyku jest schowany transponder philips z wgranym na stale pewnym ciagiem zznaków (sposob kodowania crypto II) i ten kod jest poprostu dopisany do pamieci komputera w motocyklu. Jesli ci ten 2 kluczy nie dziala to prawdopodobnie komputer zapomnial ten kod z twojego kluczyka co uwazam za niemozliwe!!!!! A ciekawe czy dzialal ten kluczyk wczesniej.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#7 Post autor: zalmen3 »

Poprostu poprzedni wlasciciel Twojego Viaderka zgubil jeden kluczyk i zamiast dorobic i rozkodowac drugi, to go tylko dorobil (na nierozkodowaniu zaoszczedzil jakies 150 zeta, bo chyba tyle sobie honda zyczy za nagranie kodu). Potem sprzedal motocykl dodajac dorobiony klucz jako "jeszcze nie uzywany zapas" - stary numer, dlatego ja przy ogladaniu jakiegokolwiek motocykla (z regoly dla znajomych, bo sam tak czesto nie kupuje :D ) zawsze sprawdzam czy wszystkie dodawane do sprzeta komplety kluczykow dzialaja.
Ciekawym jest fakt, iz HISS podobno jest skonstruowany tak, ze mozna rozkodowac tylko 4 klucze do jednego modulu - dwa z nich sa sprzedawane z motocyklem i dwa pozostaja w zapasie. Znane sa wiec przypadki kiedy ludzie kupujac motocykl z jednym kluczem rozkodowanym cali szczesliwi chca dorobic drugi lub tak jak w Twoim przypadku rozkodowac drugi ktory dostali, a tu zonk - limit wyczerpany.
Dodam tylko ze nowy modul to jakies 4000 PLN ;)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”