Dysza, dysze automatycznej oliwiarki łańcucha

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Dysza, dysze automatycznej oliwiarki łańcucha

#31 Post autor: Yanek »

syku pisze:skoro zalewa mu wahacz i felgę to powodem nie musi być zawirowanie powietrza, czy sam układ dyszy a po prostu problemy z samym urządzeniem dozującym lub za rzadki olej.

od czegoś trzeba zacząć - uważam że to dobry punkt zaczepienia - bo nie wymaga w zasadzie żadnych inwestycji. Przy zalewaniu łańcucha żaden układ dysz nie pomoże (on będzie wilgotny bo nadmiar oleju zrzuci). Jeżeli zużycie będzie duże to zmieniłbym olej (najlepiej na zalecany przez producenta) i ponownie bym sprawdził poziom zużycia oleju, ale jeżeli poziom nie będzie duży to szukałbym innego układu dysz.

zakładam że 2-3 ml jest zużyciem w normie, przy 4 już bym szukał problemu w gęstości oleju lub urządzeniu dozującym.
Przy piwie dogadamy się szybciej :isok2: Na pewno trzeba sprawdzić gęstość oleju /ja używam 80W90 / oraz system dozowania. mam na Varaderko system Motooiler i jestem bardzo zadowolony co do regulacji . Nie wykluczone, że ma uszkodzony system podawania.

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dysza, dysze automatycznej oliwiarki łańcucha

#32 Post autor: motoendriu »

syku pisze:Czy dysza dotyka Ci zębatki? i na ile jest sztywna i sztywno osadzona.
Ja miałem mosiężną - delikatnie dotykała i jakoś sama się lekko dotarła do zębaty.
Może masz tak że podczas jazdy lata Ci dysza na boki i zamiast przenosić olej na zębatkę rozpyla wokół.
Możesz mieć rację. W innym motocyklu miałem je mosiężne na sztywno a tu w oryginale plastiki z drutem w środku i faktycznie mogą latać.
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

Awatar użytkownika
kjuik
Udaje motocyklistę
Posty: 162
Rejestracja: śr cze 18, 2008 2:02 pm
Lokalizacja: the absolute middle of nowhere

Re: Dysza, dysze automatycznej oliwiarki łańcucha

#33 Post autor: kjuik »

motoendriu pisze:
syku pisze: Może się tylko wydawać,że to błachostka ale pęd obracajacego się koła może powodować nawet.niewielkie zawirowanie przy odsłoniętym łańcuchu które powoduje osiadanie mgiełki oleju na wahaczu i innych elementach.
Inne elementy powiadasz ? :oczy:

Obrazek
* * *
Od urodzenia skazany na sukces,
a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie.

* * *

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”