zębatka przód a wałek zdawczy.

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pawel29
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:11 pm
Imię: pawel
Marka motocykla: varanek
Model: sd01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: węgliniec

zębatka przód a wałek zdawczy.

#1 Post autor: pawel29 »

witam.przeryłem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.może ktoś coś wie?. otóż podczas ostatniej przejażdżki, z racji posiadania varaderki od nie dawna,postanowiłem nieco spokojnie pojezdzić po bocznych drogach,co by się trochę pobawić i poćwiczyć przed sezonem.zauważyłem że na nie dużych obrotach podczas dodawania i ujmowania gazu coś hałasuje ( strzela) w okolicach małej zębatki.po powrocie postawiłem moto na centralkę,bez zapłonu wrzuciłem jedynkę i ruszyłem ręką za koło do przodu i do tyłu.luz jaki wykazuje koło zanim nastąpi opór związany z wrzuconym biegiem,to 1/4 całego obrotu koła :why:,zastanawiam się czy to nie za dużo?jak jest u was?ściągnąłem na moment pokrywę przedniej zębatki,i ruszyłem ponownie kołem.zębatka nie ma tego luzu na wałku i pracuje razem z nim.czyżby to wałek zdawczy gdzieś w środku się wyrobił?
motorower komar,simson s50,mz etz150,yamahaxtz660,kawasaki kle500,kawasakizx6r,yamahaxj900,honda varadero1000xl.

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: zębatka przód a wałek zdawczy.

#2 Post autor: Yanek »

pawel29 pisze:witam.przeryłem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.może ktoś coś wie?. otóż podczas ostatniej przejażdżki, z racji posiadania varaderki od nie dawna,postanowiłem nieco spokojnie pojezdzić po bocznych drogach,co by się trochę pobawić i poćwiczyć przed sezonem.zauważyłem że na nie dużych obrotach podczas dodawania i ujmowania gazu coś hałasuje ( strzela) w okolicach małej zębatki.po powrocie postawiłem moto na centralkę,bez zapłonu wrzuciłem jedynkę i ruszyłem ręką za koło do przodu i do tyłu.luz jaki wykazuje koło zanim nastąpi opór związany z wrzuconym biegiem,to 1/4 całego obrotu koła :why:,zastanawiam się czy to nie za dużo?jak jest u was?ściągnąłem na moment pokrywę przedniej zębatki,i ruszyłem ponownie kołem.zębatka nie ma tego luzu na wałku i pracuje razem z nim.czyżby to wałek zdawczy gdzieś w środku się wyrobił?
sprawdź czy nie masz zbytnio naciągniętego łańcucha

Awatar użytkownika
wodzuwo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 535
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mazowieckie, Mława

Re: zębatka przód a wałek zdawczy.

#3 Post autor: wodzuwo »

Sprawdż czy niema za dużego luzu na tylnej zębatce względem koła.
Mogą być już wybite gumy zabieraka http://allegro.pl/zabierak-kola-tyl-hon ... 89915.html

Awatar użytkownika
pawel29
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:11 pm
Imię: pawel
Marka motocykla: varanek
Model: sd01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: węgliniec

Re: zębatka przód a wałek zdawczy.

#4 Post autor: pawel29 »

w sobotę będę miał trochę czasu to wszystko posprawdzam..sezon za pasem.trza śmigać a nie robić
motorower komar,simson s50,mz etz150,yamahaxtz660,kawasaki kle500,kawasakizx6r,yamahaxj900,honda varadero1000xl.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”