Kontrolka rezerwy SD02

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mausser
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 08, 2015 11:16 pm
Imię: mausser
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V ABS
Rocznik: 2004

Kontrolka rezerwy SD02

#1 Post autor: mausser »

Cały czas jestem w trakcie poznawania motocykla! Podzielcie się swoimi doświadczeniami; Mianowicie chodzi mi o kontrolkę rezerwy. Na pełnym baku przejechałem 390 km i nic się nie zapaliło. Podjechałem na stację i wlałem 22,4 litrów (motocykl stał na kosie). Czy mogę domniemywać, że kontrolka ta nie działa? Czy powinna się ona świecić przy zapłonie (u mnie nie świeci się) i gasnąć oczywiście.
Jak to u was wygląda?
Ile nalewacie petrolu w momencie zapalenia się kontrolki?
Trochę mnie przeraziły mnie te 22,4 litry ze względu na ryzyko zapowietrzenia wtrysków?


pozdrawiam

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kontrolka rezerwy SD02

#2 Post autor: janki5 »

Dolewanie paliwa zawsze wychodzi inaczej raz nalejesz więcej raz mniej , nie mówiąc już o samym dystrybutorze , jeżeli masz podejrzenia to po takim przebiegu spuść paliwo z baku i jeżeli będzie mniej niż ok 4 litry to powinna się kontrolka zapalić , zalej dla pewności potem tylko dwa litry i musi się palić , a jak nie to w tedy wykręcasz czujnik i go sprawdzasz , prawdopodobnie on jest przyczyną .
Jakie zapowietrzenie wtrysków ????

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Kontrolka rezerwy SD02

#3 Post autor: next22 »

W sd01 kontrolka zapala po przekreceniu kluczyka i gaśnie.
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Kontrolka rezerwy SD02

#4 Post autor: zalmen3 »

U mnie kontrolka zapala się w przedziale przebiegu od 380 do 420 km. Teoretycznie przy oszczędnej jeździe wtryskowe Varadero powinno spokojnie przejechać 500 km na baku. Myślę, że najlepiej będzie jak wpakujesz w kuferek piątkę paliwa i będziesz jeździł aż się zaświeci kontrolka, albo braknie paliwa; wtedy mniej więcej wyczujesz kiedy będzie się zapalać rezerwa przy Twoim stylu jazdy. Jak zdejmiesz boczne owiewki, to po prawej stronie, trochę bardziej z przodu niż kranik, masz podłączenie czujnika paliwa (dwie jednopinowe kostki ciasno spasowane jedna obok drugiej), jak je odłączysz przy włączonym silniku i zewrzesz ze sobą (np. kawałkiem kabla), to powinna się zaświecić kontrolka paliwa. Jeżeli wyjeździsz cały bak i rezerwa się nie zaświeci, a zaświeci się przy powyższym teście, to pewnie masz walnięty sensor, ale wątpię - moim zdaniem jak dłużej pojeździsz to się zaświeci.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
mausser
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 08, 2015 11:16 pm
Imię: mausser
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V ABS
Rocznik: 2004

Re: Kontrolka rezerwy SD02

#5 Post autor: mausser »

zalmen3 pisze:U mnie kontrolka zapala się w przedziale przebiegu od 380 do 420 km. Teoretycznie przy oszczędnej jeździe wtryskowe Varadero powinno spokojnie przejechać 500 km na baku. Myślę, że najlepiej będzie jak wpakujesz w kuferek piątkę paliwa i będziesz jeździł aż się zaświeci kontrolka, albo braknie paliwa; wtedy mniej więcej wyczujesz kiedy będzie się zapalać rezerwa przy Twoim stylu jazdy. Jak zdejmiesz boczne owiewki, to po prawej stronie, trochę bardziej z przodu niż kranik, masz podłączenie czujnika paliwa (dwie jednopinowe kostki ciasno spasowane jedna obok drugiej), jak je odłączysz przy włączonym silniku i zewrzesz ze sobą (np. kawałkiem kabla), to powinna się zaświecić kontrolka paliwa. Jeżeli wyjeździsz cały bak i rezerwa się nie zaświeci, a zaświeci się przy powyższym teście, to pewnie masz walnięty sensor, ale wątpię - moim zdaniem jak dłużej pojeździsz to się zaświeci.
Dzięki, uspokoiłeś mnie. Jak będę zbliżał się do granicznej wartości to petrol w kufer i testuję :) .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mausser
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 08, 2015 11:16 pm
Imię: mausser
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V ABS
Rocznik: 2004

Re: Kontrolka rezerwy SD02

#6 Post autor: mausser »

I stało się. Kontrolka rezerwy nie działa! Motocykl po prostu zgasł podczas jazdy (370km przy około 23 litrach w baku, jazda głównie miejska, czasem z plecakiem). Miałem strasznego farta bo stało się to przy stacji benzynowej i pędem jaki miałem udało mi się wjechać pod dystrybutor (szansa 1:1000000:cool1:). Lampka nie zaświeciła się niestety. Jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę wg. porad "zalmen3" może coś tam na stykach.

zalmen3 jak będę potrzebował porady zgłoszę się na priva!

Elektrycznie jestem beznadziejny!

Powiedzcie co jeszcze może być przyczyną niedziałającej kontrolki rezerwy:
- styki przy sensorze
- sensor
- dioda na kontrolce???
- bezpieczniki???

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Kontrolka rezerwy SD02

#7 Post autor: płock1964 »

mausser pisze:I stało się. Kontrolka rezerwy nie działa! Motocykl po prostu zgasł podczas jazdy (370km przy około 23 litrach w baku, jazda głównie miejska, czasem z plecakiem). Miałem strasznego farta bo stało się to przy stacji benzynowej i pędem jaki miałem udało mi się wjechać pod dystrybutor (szansa 1:1000000:cool1:). Lampka nie zaświeciła się niestety. Jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę wg. porad "zalmen3" może coś tam na stykach.

zalmen3 jak będę potrzebował porady zgłoszę się na priva!

Elektrycznie jestem beznadziejny!

Powiedzcie co jeszcze może być przyczyną niedziałającej kontrolki rezerwy:
- styki przy sensorze
- sensor
- dioda na kontrolce???
- bezpieczniki???
Zalmen Ci opisał, gdzie jest czujnik i jak sprawdzić instalację. Jeśli kontrolka się zapali, to musisz wymienić czujnik.
Po spuszczeniu paliwa wykręcasz go, odlutowujesz termistor, lutujesz nowy , wkręcasz i gra. Termistor kupisz w każdym sklepie z częściami - hasło : termistor czujnika paliwa do daewoo lanosa, rocznik obojętny. Na te hasło masz jakieś 15 zł ( zależy od sklepu ), jak poszukasz termistora do motocykla - masz od razu koszt x4.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1487
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kontrolka rezerwy SD02

#8 Post autor: melon1968 »

W mieście wojewódzkim Lublin nie można tego kupić a w necie też tego nie znalazłem.Ale zastosowałem od bandita używany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”