tylny cylinder problem

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
krzychu45
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 24, 2015 9:12 am
Imię: krzychu
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2002

tylny cylinder problem

#1 Post autor: krzychu45 »

mam problem z jednym cylindrem [tylny] nie wpina się na obroty max. 3 tys.drugi ok. do końca zegara.ciśnienie w obu cylindrach jednakowe ]12 at.] zamieniłem gaźniki przedni na tył tylny na przód i to samo- problem z tylnym a przód ok.zamieniłem świece to samo zamieniłem cewki to samo. Miał ktoś podobny problem?


został mi jeszcze do wymiany chyba modem

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: tylny cylinder problem

#2 Post autor: janki5 »

Co było robione ostatnio , jeżeli coś z zaworami rozrządem to warto sprawdzić ustawienie rozrządu można się machnąć o 180 stopni objawy są podobne moto się nie wkręca , już dwa takie przypadki poprawiałem .

krzychu45
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 24, 2015 9:12 am
Imię: krzychu
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2002

Re: tylny cylinder problem

#3 Post autor: krzychu45 »

dzięki za podpowiedź nie pisałem o tym ale sprawdzone i wszystko jest ok.A tak dokładnie to nie wiem co było robione została sprowadzona zza granicy w takim stanie [tzn. źle pali na tylny cylinder] może ktoś wie jak sprawdzić moduł w prosty sposób ?

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: tylny cylinder problem

#4 Post autor: Akar »

Krzychu, sprawdź jeszcze raz. Janki5 prawde Ci powie! Mój mechanik źle ustawił rozrząd, sprawdził dwa razy i dalej był święcie przekonany, że wszystko dobrze zrobił! Dopiero Janki5 musiał go poprawić ;) a objawy były takie jak u Ciebie.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1487
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: tylny cylinder problem

#5 Post autor: melon1968 »

Tak jest sprawdzić rozrząd.W lewym deklu jest dwa korki-jeden do kręcenia wałem,drugi do ustawiania na znaki.

krzychu45
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 24, 2015 9:12 am
Imię: krzychu
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2002

Re: tylny cylinder problem

#6 Post autor: krzychu45 »

ok jutro na spokojnie jeszcze raz

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: tylny cylinder problem

#7 Post autor: janki5 »

Napisz jak Ty to sprawdzasz .

krzychu45
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 24, 2015 9:12 am
Imię: krzychu
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2002

Re: tylny cylinder problem

#8 Post autor: krzychu45 »

ustawiam pierwszy cylinder [przód] w GMP na znakach FT kreski na kole wałka rozrządu równo z głowicą zawory zamknięte następnie obracam wał w lewo i ustawiam tylni cylinder w GMP na znakach RT kreski na kole rozrządu równo z głowicą zawory zamknięte i jest tak jak opisałem i tylni cylinder dalej kuleje czasami na wolnych się odezwie ale to na moment bo na wolnych nie pracuje dopiero tak od 2tys do 3-4 tys.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1487
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: tylny cylinder problem

#9 Post autor: melon1968 »

Oczywiście znaki na wałkach na brzegach głowicy-1 i na przeciwko siebie-2 ale tu nie jestem pewien bo dawno nie reg.Luzy zaworowe w normie?A wałem kręci się w prawo.

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: tylny cylinder problem

#10 Post autor: janki5 »

Kolego piszę z pamięci jestem dopiero po wybudzeniu po operacji wiec mogę się walnąć
Znak na kole FT pierwszy cylinder , znaki na kółkach rozrządu fi fe na zewnątrz równo z płaszczyzną głowicy tłok w górze GMP krzywki na zewnątrz , obracasz walem w lewo na znak RT znaki ri re na zewnątrz równo z płaszczyzną głowicy tlok w górze GMP krzywki do wewnątrz , fi to ssący fe wydech in tak samo dla ri re , jeżeli tak masz i kompresja dobra luzu zawodowe ok , to możesz założyć ze mechanicznie ok . Zrobił bym jeszcze próbę zaworową szczelność.

krzychu45
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 24, 2015 9:12 am
Imię: krzychu
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2002

Re: tylny cylinder problem

#11 Post autor: krzychu45 »

szczelność zaworowa ? jak Ty to robisz na skręconym silniku oczywiście jest sposób bardzo prosty ale nie przy ciśnieniu w cylindrze 12,5 at. AleTwoja sugestia o zaworach dała mi podpowiedź otóż sprawdziłem czas i konty otwarcia i zamknięcia zawoów i SZOK!!!!!!!!!! Wałek rozrządu-złom pspawany szlifowany jakby własnej roboty nie zwracałem uwagi na wałek tym bardziej że w VARADERO jest jeszcze przykryty pokrywą i nie widać go przy zdiętej jedynie pokrywy klawiatury .Ale temat rozwiązany dzięki za wpisy i życze szybkiego powrotu do zdrowia A wałek tak wygląda

http://zapodaj.net/64b6ecf96d268.jpg.html

http://zapodaj.net/333adba2935c5.jpg.html

http://zapodaj.net/f716eb256c481.jpg.html

PANIE ON DO KOŃCA CHODZIŁ JAK PRZCZUŁKA TYLKO DŁUGO STAŁ DLATEGO TAK KULEJE PRZECZYŚĆ PAN GAŹNIKI I OK !!!!!!!!

I kolega się na to złapał

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1487
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: tylny cylinder problem

#12 Post autor: melon1968 »

Na ogólnym podaj pełne dane tego handlarza żeby nikogo więcej w konią nie zrobił.

Awatar użytkownika
wodzuwo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 535
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mazowieckie, Mława

Re: tylny cylinder problem

#13 Post autor: wodzuwo »

krzychu45 pisze:szczelność zaworowa ? jak Ty to robisz na skręconym silniku oczywiście jest sposób bardzo prosty ale nie przy ciśnieniu w cylindrze 12,5 at. AleTwoja sugestia o zaworach dała mi podpowiedź otóż sprawdziłem czas i konty otwarcia i zamknięcia zawoów i SZOK!!!!!!!!!! Wałek rozrządu-złom pspawany szlifowany jakby własnej roboty nie zwracałem uwagi na wałek tym bardziej że w VARADERO jest jeszcze przykryty pokrywą i nie widać go przy zdiętej jedynie pokrywy klawiatury .Ale temat rozwiązany dzięki za wpisy i życze szybkiego powrotu do zdrowia A wałek tak wygląda

http://zapodaj.net/64b6ecf96d268.jpg.html

http://zapodaj.net/333adba2935c5.jpg.html

http://zapodaj.net/f716eb256c481.jpg.html

PANIE ON DO KOŃCA CHODZIŁ JAK PRZCZUŁKA TYLKO DŁUGO STAŁ DLATEGO TAK KULEJE PRZECZYŚĆ PAN GAŹNIKI I OK !!!!!!!!

I kolega się na to złapał
Z tym wałkiem rozrządu to że pospawany szlifowany jakby własnej roboty to tak nie do końca jest prawdą, przyczyna tkwi w smarowaniu tego walka.Jeżeli brak smarowania to żaden wałek nie wytrzyma takiego tarcia występującego między krzywką wałka a szklanką zaworową.Z pokazanych zdjęć właśnie to wynika.

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: tylny cylinder problem

#14 Post autor: michalwnuk4 »

tez mysle ze raczej jest zatarty,sprawdz cisnienie oleju jezeli ok to gdzies zatkany kanal olejowy w tym cylindze,np jesli ktos niechlujnie lub co gorsza na silikon skladal (juz takie przypadki chodzily poswiecie) polaczenia karter-cylinder,ctlinder-glowica

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: tylny cylinder problem

#15 Post autor: janki5 »

Witam , dobrze ze znalazłeś skutek , ale to nie jest wałek z viadra ten ze zdjęć , co to za łożysko na końcu ??? , po drugie szklanka jest szersza od krzywki i nie możliwe jest takie wytarcie , posprawdzaj dokładnie bo ktoś tu niezłą szopkę odstawił , oczywiście sugeruje się tym skromnym kawałkiem zdjęcia .
Dzięki staram się szybko wracać :isok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”