Zimowanie motocykla - paliwo

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#16 Post autor: seebst »

A jest sens dodawać tuż po zimie jakiegoś dodatku do paliwa, w postaci środka STP (na przykład), do czyszczenia paliwa, bądź wtryskiwaczy? Że niby po kilkumiesięcznej przerwie, co by się paliwo "oczyściło"? Dodam, że to model na wtrysku, bez żadnego filtra paliwa (Varadero 125).

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#17 Post autor: Merlin »

Ja przed zimą tankuję pod korek i dodaję preparatu wiążącego wodę (rozbija wodę na mikroskopijne kropelki i układ może ją "spalić" z paliwem.
W zbiorniku zawsze skropli się woda więc według mnie warto czasem dodać takiego preparatu, stosuje go 2-3 razy do roku.
Używam kanadyjskiego Kleen Flo.

seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#18 Post autor: seebst »

Ja również mam zalany pod korek, tylko tak się zastanawiam właśnie, czy coś przed pierwszym wiosennym odpaleniem dolać, czy lepiej nie ryzykować. Na sklepowych półkach jest cała masa różnych specyfików.

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 827
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#19 Post autor: waldeman »

A ja przed zimą zalewam pod korek lepszym paliwem ( V-power , verva , itp ) Żadnych specyfików nie dodaję. Żeby związać wilgoć można dodać odrobinę zwykłego denaturatu do paliwa, ma podobny skład co wynalazki, a można nim też grilla rozpalić na rozpoczęcie sezonu.
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1487
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#20 Post autor: melon1968 »

waldeman pisze:A ja przed zimą zalewam pod korek lepszym paliwem ( V-power , verva , itp ) Żadnych specyfików nie dodaję. Żeby związać wilgoć można dodać odrobinę zwykłego denaturatu do paliwa, ma podobny skład co wynalazki, a można nim też grilla rozpalić na rozpoczęcie sezonu.
Tyż prowda :isok:

Awatar użytkownika
picnic
Udaje motocyklistę
Posty: 111
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 7:54 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#21 Post autor: picnic »

waldeman pisze:A ja przed zimą zalewam pod korek lepszym paliwem ( V-power , verva , itp ) Żadnych specyfików nie dodaję. Żeby związać wilgoć można dodać odrobinę zwykłego denaturatu do paliwa, ma podobny skład co wynalazki, a można nim też grilla rozpalić na rozpoczęcie sezonu.
A możesz sprecyzować co to znaczy odrobina?
100ml, 200ml? Pytam serio, pełny bak ma 25l (o takiej sytuacji mówimy) i w sumie nie wiem ile powinno się dodać denaturatu.
Varadero XL 1000 '99

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#22 Post autor: LukasW »

Benzyny pod korek żeby zbiornik nie rdzewiał, na centralkę lub podnośnik/podstawkę żeby na oponach nie stał i tyle. W gaźnikach nie grzebać, wynalazków nie dolewać. Takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 827
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#23 Post autor: waldeman »

picnic pisze:
waldeman pisze:A ja przed zimą zalewam pod korek lepszym paliwem ( V-power , verva , itp ) Żadnych specyfików nie dodaję. Żeby związać wilgoć można dodać odrobinę zwykłego denaturatu do paliwa, ma podobny skład co wynalazki, a można nim też grilla rozpalić na rozpoczęcie sezonu.
A możesz sprecyzować co to znaczy odrobina?
100ml, 200ml? Pytam serio, pełny bak ma 25l (o takiej sytuacji mówimy) i w sumie nie wiem ile powinno się dodać denaturatu.

50 ml zupełnie wystarczy
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
Midmere
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 7:36 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zimowanie motocykla - paliwo

#24 Post autor: Midmere »

Tomek2000 pisze:Witam właśnie kupiłem wiadro z roku 2000 czyli gaźnik... i tu rodzi się pytanie czy na zimę zakręcacie dopływ paliwa i wypalacie z gaźników czy zostawiacie zalane przez całą zimę. I pytanie numer 2 poprzedni właściciel mówił że smarowniczka łańcucha jest popsuta i została ona odłączona.. tylko teraz w garażu nie mogę jej nigdzie znaleźć jest kawałek uciętego przodu i tyle... dlatego w którym miejscu ona się znajduje być może wogóle jej nie mam.... pytania banalne ale proszę o pomoc
Pod korek i aku do domu jak masz moto w garażu.
Żadnego przepalania w zimie, po wkładasz świeżo naładowany akumulator i za pierwszym/ drugim razem - odpalasz.
Honda Varadero XL 1000

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”