Wymiana tarcz zegarów - ustawienie wskazówek.

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Wymiana tarcz zegarów - ustawienie wskazówek.

#1 Post autor: Wojo »

Po wymianie tarcz na białe w moim sd02 wskazówki sczegolnie predkosci ustawiaja sie po zalaczeniu zaplonu na 20km i raczej nie chce pracowac i wracac prawidlowo, czy ma ktos na tego typu zachowanie - patent. Czy krecic i nakrecac wskazowki w jedna lub druga strone czy moze jest jakis inny knif? Prosze o pomoc
Pozdrawiam
WB
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Wymiana tarcz zegarów - ustawienie wskazówek.

#2 Post autor: ropa2 »

jakbyś przejrzał tematy z licznikami to znalazłbyś choćby moj wpis w dziale elektryka , ale kojarzę że takich tematów było wiecej.
ropa2 pisze:Jako że dziś było bardzo ciepło jak na luty, nowe aku włożone , nowa kanapa od Wijalis założona , przetestowałem licznik po przeróbce z mil na kilometry.
Przełożyłęm tarczki kupione na allegro, dla potomnych. Ściągamy dwoma łyżeczkami z wyczuciem wskazówki przy ośce . Ale przed tym przestawiamy wskazówki za ogranicznik , tak aby swobodnie spadły. spadają ok 2 cm niżej, zaznaczamy flamastrem gdzie się zatrzymały. Wtedy je ściągamy. Po zamontowaniu nowych tarcz z kilometrami wkładamy wskazówki w to miejsce gdzie uprzednio flamastrem zaznaczyliśmy wskazówki. I nie ma siły aby nie było dobrze . dzis sprawdziłem z gpsem i jest git , tak samo jak było poprzednio , tylko w milach.
Jeśli już ktoś to opisał, proszę o wybaczenie. amen :))
Obrazek

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Wymiana tarcz zegarów - ustawienie wskazówek.

#3 Post autor: LukasW »

Jak się zacinają to może ośki pogięte. Przy samych źle założonych wskazówkach oszukiwałby tylko.

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Wymiana tarcz zegarów - ustawienie wskazówek.

#4 Post autor: Wojo »

Nie zacinaja sie lecz faktycznie kurcze nie zrobilem tak jak kolega wspominal czyli zaznaczyc i potem wrocic do tego ustawienia poprostu ladnie wyciagnalem obie zalozylem nowe tarczki i ladnie wlozylem obie.tyle ze niby wszystko jest ok ale jak dostaja napiecia to od predkosci wskakuje na 20 a potem ladnie schodzi w dol.czyli sa niedokladne i zle wskazuja.teraz tylko czy nimi krecic po cale dlugosci w jedna czy druga czy jest inny sposob.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Wymiana tarcz zegarów - ustawienie wskazówek.

#5 Post autor: ropa2 »

Spróbuj wyciągnąć raz jeszcze wskazówkę, załóż wskazówkę ok 2 cm niżej niż ogranicznik . Następnie delikatnie przesuń wskazówkę nad ogranicznik tam gdzie jego miejsce.
Obrazek

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Wymiana tarcz zegarów - ustawienie wskazówek.

#6 Post autor: Wojo »

Niestety chyba cos sie jednak spierd.... obrotomierz chodzi dobrze ale predk oszukuje o 30km/h czyli 50 zamiast 80, ustawienie wyzej wskazowek powoduje ze, zaczynaja od 20 a nie od zera, od zera oszukuja o 30km/h i dupa, kurde ze tez podkusilo mnie zeby wymieniac tarcze zegarów:(
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”