SD02 dziwny dźwięk z okolicy sprzegła.

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

SD02 dziwny dźwięk z okolicy sprzegła.

#1 Post autor: ADAMO16 »

Wczoraj byłem z kolega po varadero w Dobczycach, pomijam stan zastany z informacja uzyskana przez telefon. Zaniepokoił mnie dźwięk z prawej strony w rejonie sprzęgła. Narastający jak by pisk-świst wraz z obrotami i dosyć głośny. I tu moje pytanie, bo dźwięk przypominała zajechane łożysko. Co to mogło być? Łożysko na koszu? A może pompa wody tak daje znać o swoim końcu. Przebieg niby 69000, ale u mnie jest ten dźwięk bardzo delikatny, a przebieg 68000.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

Jimi
Udaje motocyklistę
Posty: 164
Rejestracja: wt lut 02, 2016 10:33 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda XLV 1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: SD02 dziwny dźwięk z okolicy sprzegła.

#2 Post autor: Jimi »

W tej pompie wody to nie ma za bardzo się co skończyć, prosty mechanizm i trwały mechanizm. U mnie 60 tys. przebiego a wszystko jak nowe. Ten dźwięk był na wciśniętej klamce od sprzęgła? Jeśli tak to może być łożysko tarczy dociskowej, ew. sam popychacz może jakimś cudem pracuje na sucho, Druga sprawa to może być łożyko igiełkowe na koszu, niejako przypadłość Hond, ale u mnie po 60 tys. wygląda wszystko jak nowe i siedzi sztywno. A że zadam tak prozaiczne pytanie- poziom oleju w silniku był ok? Zużyte łożysko raczej huczy a pisk to raczej dźwięk tarcia więc może gdzieś oleju za mało w silniku....
Honda XL 1000, H-D FLSTF EVO, SAM ZAP 1200 x 2, Dniepr Mt9

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: SD02 dziwny dźwięk z okolicy sprzegła.

#3 Post autor: ADAMO16 »

Najpierw poziom oleju sprawdziłem, ok w połowie. Naciskanie klamki sprzęgła nic nie dawało, dla mnie to dźwięk łożyska, tylko nie znam dokładnie budowy tego silnika i stąd moje zapytanie. Jeśli to by było tylko łożysko igiełkowe kosza to problem znikomy. Ale motocykl cały przemalowany, a odpowiedź wł rozłozyła mnie na łopatki, bo byl niebieski a ja wole czarny :hystery: Dużo miał nie wyjaśnionych usterek, nie pasujące plastyki, pęknięta obudowę zegarów i malowana czache. Oczywiście przez tel informacja że bezwypadkowy oryginalny.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”