Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

#16 Post autor: melon1968 »

Po pierwsze zmień mechanika,po drugie te wibracje/drgania masz tylko przy przyspieszaniu?Na każdym biegu też szarpie?Na postoju silnik wkręca się ładnie,równo pracuje w całym zakresie obrotów?

piqs
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 11:26 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

#17 Post autor: piqs »

melon,

dzięki za te podpowiedzi, szczerze to skupiłem się tylko na momencie kiedy te wibracje są najbardziej odczuwalne czyli 4/5 bieg i ok 4-5tyś obrotów w górę, wtedy właśnie czuję tą "tarkę" - jutro postaram się sprawdzić dokładnie tak jak napisałeś, na postoju oraz na poszczególnych biegach i dam znać jakie wnioski z tych "testów"

Odnośnie wkręcania na obroty, to wszystko idzie ładnie, nic nie szarpie

Awatar użytkownika
rondelfranka
Udaje motocyklistę
Posty: 126
Rejestracja: pt paź 14, 2016 5:19 pm
Imię: waldek
Marka motocykla: honda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: lubań

Re: Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

#18 Post autor: rondelfranka »

next22 pisze:Taką mam myśl
Zdemontował bym kosz sprzęgła zamkną silnik zalał oliwe i zapalił wtedy kręci się tylko układ tłoki-wał korbowy
I po testach zobsczymy co dalej :)
jesli po zdemontowaniu kosza dalej bedzie telepał to pozostaje problem wału , a tego sie nie naprawia tyko wymienia

Awatar użytkownika
jacekdriver
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 7:35 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Kołbacz koło Szczecina

Re: Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

#19 Post autor: jacekdriver »

Coś mi to wygląda że fachowiec jak rozbierał silnik i wymieniał panewki na wyciągniętym wale to powinien go dać do wyważenia a o tym zapomniał .
Romet 750 ( 750 to model nie pojemność ) , wfm , jawa 350 , mz etz 250 , mz etz 150+ silnik z 250 ( to była petarda dopiero ) , mz etz 251 , junak 350 , kawasaki zephyr 1100 , Varadero 1000 2003r.

Nynek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 17, 2014 1:43 pm
Marka motocykla: Honda
Model: SD01
Rocznik: 2000

Re: Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

#20 Post autor: Nynek »

Chyba wszystko świadczy o tym, że niestety kupiłeś wiadro w niezbyt dobrym stanie. Ja mam prawie 100 tysięcy na orginalnych tarczach przejechane i jeszcze daleko im do zakończenia żywotu. Nie słyszałem też żeby ktoś robił remont silnika w Wiaderku. Osobiście wolałbym szukać używanego pieca niż rozbierać i robić pseudo remont u jakiegoś "Mirka". Także zakłądam, ze twoje moto ma przebieg grubo pondad 300 tyś i to przy słabym trzymaniu reżimu serwisowego.
Vara Hannes na wiaderku ma 560 tysięcy i nic nie pisał o jakichś problemach z silnikiem. Także rozglądnij się za nowym starym piecem.

piqs
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 11:26 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

#21 Post autor: piqs »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi,

ostatnio niestety nie miałem w ogóle czasu, aby próbować jakoś rozwiązać ten problem :( i szczerze to dalej nie go nie mam (problemy rodzinne) :down: - Nynek po przeczytaniu twojego posta to faktycznie zaczęła mi chodzić po głowie myśl o wymianie pieca i mam nadzieje, zażegnać problem z silnikiem na dłuższy czas, tym bardziej, że polecany przez wielu miejscowych motocyklistów mechanik, nie odbiera telefonu... ehhh wszystko pod górkę :(,

Jednak ostatnio miałem możliwość porozmawiać z gościem, który ma pojęcie o moto i po opisaniu swojego problemu bez zastanowienia rzucił hasło - "a wymieniałeś świecie?" - moja odpowiedź brzmiała oczywiście, że nie bo nie zdawałem sobie sprawy, że przyczyną może być tak błaha rzecz jak popsute świece lub świeca, a co Wy na to forumowicze? czy problemem mogą być świeczniki? dziękuje


PS

Doprecyzuje jeszcze, że wcześniej udało mi się sprawdzić, że na postoju też te drgania są odczuwalne najbardziej w okolicach 4-5 tyś obrotów

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

#22 Post autor: melon1968 »

Wcześniej pytałem o świece i co?
Koszt świec to niecałe 2 stówki(irydowe,czytaj serwisówkę).Na pewno nie zaszkodzi je wymienić.

Awatar użytkownika
rondelfranka
Udaje motocyklistę
Posty: 126
Rejestracja: pt paź 14, 2016 5:19 pm
Imię: waldek
Marka motocykla: honda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: lubań

Re: Pomóżcie proszę - drgania/wibracje

#23 Post autor: rondelfranka »

Witaj.
Bo widzisz jest tak ze jak swieca pada to pada calkiem , nie na raty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”