czas na nowe opony , jakie na szosę ?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: czas na nowe opony , jakie na szosę ?

#16 Post autor: eneron »

Trochę nie na temat bo chodzi mi o inny typ opon al podepnę się tu :)

W związku z brakiem czasu na dalsze wypady, w tym sezonie w planie mam dogłębną penetrację Suwalszczyzny i Mazur - głownie szutry, trawa i drogi "ostatniej kategorii". Obecnie mam Anakee i chcę je zdjąć i założyć coś bardziej "agresywnego". Na Mazury asfaltem 200km i dalej już szutrowo i w związku z tym czy te pony http://allegro.pl/opona-mitas-e-07-150- ... 62821.html nadadzą się do dużego Viadra - wiem, że na szutrach są całkiem OK, w Transalpie były śliskie przy hamowaniu na mokrym asfalcie ale nie uślizgiwały się przy np wyprzedzaniu na czarnym mokrym, ale tam tyle KM i NM, że przy odkręceniu manetki tył ni uciekał.

Natomiast w Viadrze na Anakee 2 do połowy zjechanych tył przy odkręceniu manetki na mokrym (wyprzedzanie) potrafił odjechać. Czy ktoś z Was ujeżdżał takie opony dużym XeLem i jak jest z przyczepnością na mokrym ??
Uślizguje się tył przy np wyprzedzaniu?

Tego najbardziej się boję a te oponki jeśli chodzi o off pasowały by mi lecz strach jest przed mokrym asfaltem i uślizgiwaniem się tylnego koła?

Niby rzecz banalna ale na asfalcie przy manewrze, przy wyższej prędkości nagłe odjechanie tyłu w bok nie jest przyjemne a tym bardziej bezpieczne i mam uraz do takiej reakcji motocykla gdy się tego nie spodziewasz.

Ktoś się może wypowiedzieć ?
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”