Problemy z temperatura oraz biegiem neutralnym

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bart971
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 12, 2017 9:30 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Problemy z temperatura oraz biegiem neutralnym

#1 Post autor: bart971 »

Witam wszystkich [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Od kilku dni jestem szczęśliwym właścicielem hondy varadero z 2005 r na gaźniku. Mam parę pytań, a raczej problemów które chciałbym z wami skonsultować. Problem pierwszy polega na tym iż nawet gdy motocykl grzeje się przed jazda około 10 minut to po przejechaniu 10 km dalej nie mogę złapać temperatury. Cały czas pali się jedna kreska. Czy to normalne przy aktualnej pogodzie? ( od 4 do 9 stopni).

Drugi problem polega na wbicu biegu neutralnego. Gdy motocykl się toczy nie mam z tym żadnych problemów. Natomiast gdy motocykl stoji w miejscu jest to praktycznie niemożliwe. Problem znika gdy wyłącze silnik. Wtedy nie mam z tym problemów.


Pytania zadaje dlatego że moto zostało kupione od firmy która zajmuje się handlem motocyklami. Jutro mam zamiar się do nich wybrać z tymi problemami. Chciałbym poznać wasza opinie. Może mieliście takie problemy iudało wam się ie rozwiązac bądź to coś poważniejszego?

Z góry dziękuję za pomoc
[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: Problemy z temperatura oraz biegiem neutralnym

#2 Post autor: michalwnuk4 »

Mniemam że chodzi o małe viaderko.Jeżeli chodzi o temperature to sprawdz czy na postoju sie zagrzeje-niech pochodzi ze 30 min.Jak pojawi się temperatura na wyświetlaczu to termostat do wymiany.Jeżeli się nie pojawi to w pierwszej kolejności wypnij wtyczke z czujnika i wyczyść styki(czujnik znajduję się na dole przedniego cylindra pod gażnikiem)Jak to nie pomoże to czujnik do wymiany.A co do biegu neutralnego to dojdziesz z czasem do wprawy :)

bart971
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 12, 2017 9:30 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Problemy z temperatura oraz biegiem neutralnym

#3 Post autor: bart971 »

Dziękuję za pomoc [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]jutro im to powiem aby zwrócili na to uwagę. A możesz mi powiedzieć jakie powinny być obroty na biegu jałowym? U mnie to około 1900/2000. Czy to oznaką złej regulacji gaźnika?

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: Problemy z temperatura oraz biegiem neutralnym

#4 Post autor: michalwnuk4 »

Około 1500rpm.Obroty biegu jałowego reguluje się pokrętłem pod gaźnikiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”