Cykanie po ostrzejszej jezdzie

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#16 Post autor: james »

I have changed cam chains (rozvody) but nothing happened
... czyli łańcuszki nic nie zmieniły.
It was the timing gear
Na 99% wymienił zębatkę przełożenia początkowego (pierwotnego) na wale korbowym wraz ze sprężynami oraz zębatką odpowiedzialną za generowanie impulsów dla modułu zapłonowego. Miałem ten element w ręce i faktycznie jest tam delikatny luz (160.000 km), który może powodować podobne stuki. Coś takiego https://motoplaneparts.com/listing.php?pid=99595 . Honda nie podaje wymiarów granicznych, więc sprężyn nie sprawdzisz.

Zobacz sobie jak to wygląda w serwisówce (9-14 - 9-15).

Wujo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 1:51 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2001

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#17 Post autor: Wujo »

Dzieki za odpowiedz. Tutaj ten co zmienil ten lancuszki rozvody to jest jakis inny gosciu nie autor filmiku. Ale o tym timing gear to faktycznie ja zrozumialem ze to rozrzad a o tej zebatce nie pomyslalem. Spytam sie autora filmiku co mial dokladnie na mysli i dam znac. Rozrzad zostal u mnie sprawdzony nie jest przestawiony i faktycznie nie ma jakiegos wielkiego luzu na lancuszkach ale jednak troche jest.

Wujo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 1:51 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2001

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#18 Post autor: Wujo »

Ok mam odpowiedz od autora filmiku, jest tak jak mowilem:

"Witaj. Jeżeli dobrze mi tłumacz podpowiedzial to timing gear to ogólnie rozrząd. Wymieniłem łańcuszek rozrządu +zestaw naprawczy do napinaczy. Chodzi pięknie po dziś dzień. "

Narazie zostaiwe jak jest, poki sie nie poglebia i zanika, a na zime zapewne oddam mechanikowi niech sprawdzi dokladnie rozrzad, przy okazji te zebatki i ewentualnie bedzie wymiana. Jak bede pamietal na zime to napisze czy po serwisie dzwiek ustanie ;)

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#19 Post autor: james »

Właśnie... "co autor filmu miał na myśli" jak widać jest ważne [:DD]

Ja podpowiem z mojego doświadczenia: wymiana łańcuszków rozrządu i łańcuchów wody/oleju, kontrola napinaczy, wymiana tulei prowadzących ślizgi rozrządu... nic to nie zmieniło w kontekście upierdliwego dźwięku :thumbdown:

Wujo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 1:51 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2001

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#20 Post autor: Wujo »

Ale też masz taki dźwięk czy u Ciebie co innego się wydobywa z czeluści wiadra?

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#21 Post autor: james »

Mam dźwięk zbliżony do tego, z drugiego filmiku (o ile o tym samym dźwięku myślimy) i też występuje tylko po nagrzaniu.
Czy u Ciebie nasila się przy mocnym hamowaniu silnikiem?

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#22 Post autor: Baza »

Widzę że to powszechny problem w naszych viaderkach. Ja też walczę. Rozrząd prześwietlony i wszystko ok.
Myślałem że to ten łańcuch od pompy oleju ale tu już opinie że też nie to. Ktoś napisał o sprężynkach w sprzęgle.Może bo wydaje mi się że to bardziej od strony sprzęgła. Tylko czy jest sens wymieniać pół silnika jak wszystko jest ok.

Wujo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 1:51 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2001

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#23 Post autor: Wujo »

u mnie najbardziej slyszalne jest na luzie ale nastepnym razem przyslucham sie dokladniej przy hamowaniu silnikiem.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#24 Post autor: james »

Baza pisze:Widzę że to powszechny problem w naszych viaderkach. Ja też walczę. Rozrząd prześwietlony i wszystko ok.
Myślałem że to ten łańcuch od pompy oleju ale tu już opinie że też nie to. Ktoś napisał o sprężynkach w sprzęgle.Może bo wydaje mi się że to bardziej od strony sprzęgła. Tylko czy jest sens wymieniać pół silnika jak wszystko jest ok.
W sprzęgle są dwa rodzaje sprężyn. Pierwsze to wymienialne i są one odpowiedzialne za docisk. U mnie po 160 tys. km wszystkie trzymają wymiar. Drugie sprężyny to te, które znajdują się przy "zębatce" kosza. Ich wymienić się nie da i faktycznie mają zdecydowanie luz. Nie da się wymienić, dlatego że zębatka jest fabrycznie nitowana razem z koszem sprzęgłowym. Z uwagi na siły tam działające, nikt nie chce ryzykować "garażowych" przeróbek.

Obrazek
Ilustracja poglądowa.
Wujo pisze:u mnie najbardziej slyszalne jest na luzie ale nastepnym razem przyslucham sie dokladniej przy hamowaniu silnikiem.
U mnie też słychać na luzie i jeszcze podczas hamowania silnikiem. Najlepiej rozgrzej maszynę do temp. roboczej i w jakiś upalny dzień ostro zacznij hamować silnikiem. Ten dźwięk nie pojawia się, gdy hamowanie jest delikatne. Nasila się w granicach 2-3,5 tys. obrotów.

Dla uspokojenia mogę powiedzieć, że dźwięk towarzyszy mi od ~35 tys. km i nic złego z maszyną się nie dzieje :)

Wujo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 1:51 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2001

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#25 Post autor: Wujo »

Fakt slychac przy hamowaniu nawet slabszym ale wtedy trzeba sie mocno wsluchac i jakby szybciej ten dzwiek nadaje wtedy bardziej przypomina takie swierszczenie :D Troche mnie uspokoiles ale i tak przez zime cos pokombinuje bo mnie to denerwuje jak cholera.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#26 Post autor: james »

Jak znajdziesz rozwiązanie problemu to koniecznie podziel się nim na forum :isok:

juzeppe
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 21, 2017 1:11 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#27 Post autor: juzeppe »

Również z niecierpliwością oczekuję informacji o lokalizacji "świerszcza". Mam tą samą bolączkę, a nie lubię "obcych" dźwięków jadąc na moto :)

Awatar użytkownika
duber
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 26, 2017 12:51 pm
Imię: Dariusz
Marka motocykla: Kawasaki
Model: GTR 1400
Rocznik: 2015
Lokalizacja: świebodzin

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#28 Post autor: duber »

Odgrzeje kotleta
Wiadomo już co to dzwoni?
Z ciekawosci też tak mam od 8tys km i nic...
Moto z przebiegiem 58tys
Kilka dni temu mial pełny serwis w tym reg. zaworów,nowy olej 7100 i to samo
Mechanik twierdził ze to może być coś z wałkami rozrządu ale to tylko gdybanie bo nic mi do głowy nie przychodziło.Moto pali od strzala,równo pracuje...a jednak coś cyka :)

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#29 Post autor: melon1968 »

Jeżeli mechanik reg.zawory to co jest niby nie tak z wałkami?Przecie regulując zawory musiał wyjąć wałki. :whatup:

grzechu24
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 22, 2014 7:04 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000
Rocznik: 1999

Re: Cykanie po ostrzejszej jezdzie

#30 Post autor: grzechu24 »

Witam, chciałbym zapytac odnosnie cykania, czy to co na filmie jest normalne? według mnie coś za głośno w nim klepie :down: pod czas jazdy tez wydostaja sie dziwne dzwieki z lewej strony silnika, myslałem ze to łańcuch ale po sprawdzeniu naciągu wszystko wygląda ok :why:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”