spalanie wiadra

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
rambo

spalanie wiadra

#1 Post autor: rambo »

Obrazek

Obrazek


zbiornik wiadra SD02 ma 25 litrów jak podaje Hunda. mysle że za jakis czas wkleje tu fote z 27L ale to może next time, bo sie troche cykam zapowietszyc wytryski


a o to dystans jaki udało mi sie na tym zrobic kubełkiem w dwie osoby:


Obrazek


co daje na 4.8L/100km tym litrowym 6 biegowym klocem z predkosciami miedzy 90 a 110 kmh w tym troche miasta. Po zalaniu ponownie na full w baku były jeszcze dwa litry paliwa co daje nam teoretyczny zasieg 560km na zbiorniku przy spokojnej jeżdzie.

pozdrav

acha wiadro ma k&N jeśli to coś zmienia bo ja sie nie znam

stoldar

#2 Post autor: stoldar »

To możliwe przy bardzo spokojnej jeździe z predkością 90 km/h, ale czy wtedy masz FUN z jazdy tym motorkiem?
Na Węgry też byłem w szoku, bo teoretycznie spalił w tamtą stronę 5,3 l/100 km, a powrót to już różnie od 5,8 l do prawie 9,5 l/100 km ( ale tu nie będę pisał z jaką prędkością jechałem, bo się żonka dowie i nie będzie chciała ze mną jeździć :lol: :lol: :lol: )

rambo

#3 Post autor: rambo »

mi sprawia frajde jazda mało uczeszczanymi drogami gdzie moge jechac te 90/100/110 kmh bez ciągłego wyprzedzania. lubie też jazde terenową i łojenie no autobanach :D mam rozsynchronizowanie wtryski, ciagle mi wali w airbox i z wydechów. nie wiem kiedy byly regulowane zawory, i do tego pasażerka 60kg. jakby wyeliminowac wszystkie ujemne plusy i zostawic dodatnie plusy wynik był by jeszcze ciekawszy :wink:

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#4 Post autor: Hun996 »

Mój "Varan" przy 120 po trasie pali 5,2L/100km - zmiana zębatki z tyłu z 47 na 44.
A wlać można śmiało 27L , z tym że to chwilę potrwa. I na centralce.
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Pretor »

Ja spalam 0,5 zielonego na jakąś godzinę. Jestem bardzo oszczędny gdyż mieszczę się w jakiś 2-3 litrach po czym dalej nie jadę.
:wink:

A tak na poważnie nie zszedłem nigdy poniżej 5,2 l/100km co i tak uważam za rewelacyjny wynik dla tej wagi i tych osiągów.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

KWINTO

#6 Post autor: KWINTO »

A co to znaczy, że masz rozregulowane wtryski?
Jak to się objawia. Ja byłem przekonany, że wtrysk jest sterowany komputerem. Masz wgrane odpowiednie mapy i tego się nie zmienia.
No chyba, że robisz jakiś tuning i zmieniasz tysiąc parametrów.

KWINTO

#7 Post autor: KWINTO »

Jeszcze jedno, jakim paliwem karmicie Warana?
Ja używam wyłącznie 95. Na 98 czy nawet powyżej 100 oktan nie zauważyłem większych różnic.
Czasami na 99 okt. poszarpywał w okolicach 4-5 tys obr/min.
Zresztą na 95 też tak robi.
Moje spalanie to 6,5 do 7 ltr/100 km.

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#8 Post autor: Hun996 »

KWINTO pisze:Ja używam wyłącznie 95.
I tak trzymać. Żadnych Ultimatów, V-powerów i Verwów.

Na początku sezonu do baku dolewam specyfiku do rozpuszczania osadów z benzyny firmy STP (bo nie spuszczam paliwa z gaźników na zimę- za dużo grzebania by tam się dostać). I nigdy nie było żadnej czkawki, prychania, kichania i innych "grypowych" objawów. A gaźniki na nastawach fabrycznych.
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

rambo

#9 Post autor: rambo »

KWINTO pisze:A co to znaczy, że masz rozregulowane wtryski?
Jak to się objawia. Ja byłem przekonany, że wtrysk jest sterowany komputerem. Masz wgrane odpowiednie mapy i tego się nie zmienia.
No chyba, że robisz jakiś tuning i zmieniasz tysiąc parametrów.

prycha mi z tłumików po puszczeniu gazu. strzela w airbox. jak jade bardzo wolno na niskich obrotach to mam wrazenie ze czasem jeden wtrysk sie wyłacz albo nie podaje paliwa i szarpie silnik. jakby nie dostawał paliwa.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Pretor »

Wydaje mi się że ten typ tak ma. Ja też miałem takie szarpnięcia na jechaniu "pomiędzy" czyli jakby trzymać gaz na równo.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
KrzesieK
Udaje motocyklistę
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 9:45 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Marki

#11 Post autor: KrzesieK »

Ganiam w stołecznych korkach do roboty(32km w jedną stronę)i średnia wyszła mi 7,1 l/100km (SD01 2002rok).Co do oktanów,to nie widzę specjalnej różnicy między 95 a 98.

rambo

#12 Post autor: rambo »

mi ze stolycy średnia wychodzi 7,5 do 7,8.

afryką 7,0 do 7,5

kris

#13 Post autor: kris »

moje viadro przy 150 - 160 km/h 6,2 do 130 , 6 literkow :lol:

Neshi

#14 Post autor: Neshi »

Wydaje mi się, że SD01, przy swoich gaźnikach, ma zsczególnie sporą rozpiętość "żarłoczności". Ostatnio jadąc w Bieszczady zmierzyłem dokładnie spalanie przy 2 osobach i pełnym załądunku w 3 kufrach - tyle, że przy bardzo spokojnej jeździe (80-110 km/h :wioski, wioseczki 8) ) . Wyszło 5,7 l/100km . Za to po przekroczeniu 120km/h to Viaderko zaczyna nabierać niczym niepohamowanego apetytu na oktany. Wówczas przestaję liczyć litry a baczniej obserwuję kontrolkę rezerwy :roll:

gremlintz

#15 Post autor: gremlintz »

Pretor pisze:Ja spalam 0,5 zielonego na jakąś godzinę. Jestem bardzo oszczędny gdyż mieszczę się w jakiś 2-3 litrach po czym dalej nie jadę.
:wink:

A tak na poważnie nie zszedłem nigdy poniżej 5,2 l/100km co i tak uważam za rewelacyjny wynik dla tej wagi i tych osiągów.
A na jakiej stacji przeważnie tankujesz?? :wink: :wink: można się spotkać na jakiejś stacji i coś zatankować:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”