Membrana podciśnienia gaźnika

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Membrana podciśnienia gaźnika

#1 Post autor: james »

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał może membranę w gaźniku? U mnie po rozbiórce okazało się, że pod światłem widoczne są drobne spękania, co z kolei tłumaczy falujące obroty i zupełny brak współpracy ze świecą diagnostyczną ColorTune.

Zamienników nie znalazłem, a Honda życzy sobie ponad 700 zł/szt. Kupowanie używanych gaźników to z kolei loteria, bo guma i tak będzie miała swoje lata...

Tym samym tegoroczny sezon na moto został przeze mnie zamknięty :thumbdown:

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Membrana podciśnienia gaźnika

#2 Post autor: james »

Może kogoś zainteresuje temat. Nawiązałem kontakt z brytyjską firmą, która zajmuje się produkcją membran podciśnieniowych do motocykli. Nie posiadają w ofercie części do Varadero... jeszcze. Dostałem propozycję, aby wykonać dla nich wszystkie niezbędne pomiary, a oni przygotują membranę i wprowadzą ją do seryjnej produkcji.
Orientacyjna cena za sztukę to 30 funtów, czyli grosze w stosunku do oryginału. Materiał jest też nieporównywalnie lepszy od fabrycznego (Viton). Jest tylko jeden haczyk - wymiana membrany w gaźnikach SD01 jest dość problematyczna. W tym modelu widać już pierwsze działania księgowych i przez to zastosowano klejone, plastikowe prowadzenie (przepustnicę podciśnieniową). Jest ona niesamowicie krucha i łatwo ją połamać (jedną sztukę załatwiłem). Starsze jednoślady posiadały je aluminiowe i wymiana była po prostu mniej inwazyjna/łatwiejsza.

W temacie - kupiłem sprawne gaźniki i z dwóch zestawów mam zamiar złożyć jeden, porządny :)

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Membrana podciśnienia gaźnika

#3 Post autor: PEPE64 »

james pisze:Może kogoś zainteresuje temat. Nawiązałem kontakt z brytyjską firmą, która zajmuje się produkcją membran podciśnieniowych do motocykli. Nie posiadają w ofercie części do Varadero... jeszcze. Dostałem propozycję, aby wykonać dla nich wszystkie niezbędne pomiary, a oni przygotują membranę i wprowadzą ją do seryjnej produkcji.
Orientacyjna cena za sztukę to 30 funtów, czyli grosze w stosunku do oryginału. Materiał jest też nieporównywalnie lepszy od fabrycznego (Viton). Jest tylko jeden haczyk - wymiana membrany w gaźnikach SD01 jest dość problematyczna. W tym modelu widać już pierwsze działania księgowych i przez to zastosowano klejone, plastikowe prowadzenie (przepustnicę podciśnieniową). Jest ona niesamowicie krucha i łatwo ją połamać (jedną sztukę załatwiłem). Starsze jednoślady posiadały je aluminiowe i wymiana była po prostu mniej inwazyjna/łatwiejsza.

W temacie - kupiłem sprawne gaźniki i z dwóch zestawów mam zamiar złożyć jeden, porządny :)
Witam james. Jak już coś grzebiesz przy wiadrze, to prosiłbym o fotorelację :)) Każda informacja, jak już się posiada ten sprzęt :isok2: będzie przydatna, jak nie teraz, to w przyszłości. Pozdrawiam
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”