Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest Śr mar 27, 2019 12:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 17, 2018 7:00 pm 
Sympatyk

Imię: slawek
Marka motocykla: honda
Model: varadero XL1000VA
Rocznik: 2009
Dla potomnych wkleje tu bo mowa o tych oponach jest w iinnym wątku.
Scorpion trail 2 tył- po 8450 kkm zjadło 3,9 mm tylnej opony.Zostało 4,9mm opony. Jazda głównie z pełnym obciążeniem(pasażer,kufry),dynamiczna do 200km/h.Przyczepność na mokrym,suchym,małe kamyczki na czarnym lepsza niż metz next i conti trail atack.

PostNapisane: Śr wrz 19, 2018 10:06 pm 
Udaje motocyklistę

Imię: Jarosław
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000
Rocznik: 2004
Ja zrobiłem na tych kapciach 2,5 kkm i od początku było coś nie tak. Moto węzykowało w przedziale 120-140km/h, a przy 160 o mało się nie wyjebawszy. Sprawdzone dwa razy przez mechanika i przeze mnie pod kątem zawieszenia, luzów, ciśnienia w oponach itp. W tym czasie nic się nie zmieniło w wyposażeniu, nie było gleby itp, wymienione zostały tarcze z przodu, klocki i łożysko główki ramy.
Wczoraj chłopaki w topgumy Poznań (u Nich kupowałem) założyli mi używkę Anakee 2 na przód i dalej wężykuje, potem używkę Trail Wing na tył i Viaderko zaczęło śmigać jak wcześniej. Następnie na przód wróciło Pirelli Scorpion Trail 2 i moto Jedzie jak powinno. Wynik prawie 4 godzinnego testowania (z przekładkami) walnięty tylny kapeć. Opona poszła na reklamację do PIRELLI, czekam jaka będzie odpowiedź :whatup:

PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 8:51 am 
Sympatyk

Imię: Staszek
Model: XL1000V
Rocznik: 2011
Powiem, że po założeniu Pirelli Angel GT i przejechaniu na nich jakichś 8 000 - 10 000 km mam podobnie. To znaczy, w czasie ostatniego powrotu przy 160 tak zaczęła Hanka wężykować, że prawie mokre gacie miałem. Strasznie wiało i zwaliłem to na zawirowania powietrza za samochodami - choć wcześniej tego nie było. Kupiłem na wszelki wypadek łożyska główki ramy, ale oryginał w stanie idealny. Kupiłem łożyska kół, ale przednie koło wczoraj przejrzałem, wyważyłem. Równe, żadnych bić. Tarcze proste - co jest?

Więc dzisiaj biorę się za tył. Mam jeszcze stare Anakee 2 to sprawdzę.
Może coś z tymi Pirellkami jest?
A szkoda by było, bo w porównaniu do Anakee to śmiga się na nich idealnie. No raczej śmigało.

PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 9:19 am 
Udaje motocyklistę

Ja też na początku myślałem, że to winna podmuchów, potem, że po wymianie łożysk w główce ramy muszę się przyzwyczaić do motocykla, bo łożyska były wybite w pozycji jazdy na wprost i tak też moto najchętniej jechało. W między czasie przyprowadzałem z Lublina Triumpha Tigera 1200 i po takiej trasie i wyprzedzaniu TIRów z predkością 160-180 uświadomiłem sobie, że na bank moje Viaderko nie jeździ jak trzeba.
Generalizować nie można, ale w aucie dwa razy miałem Pirelli, źle je wspominam i chyba od teraz zacznę omijać markę do której ja szczęścia nie mam :thumbdown:

PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 7:02 pm 
Sympatyk

Swego czasu zaraz po założeniu psioczyłem na conti trail attack,bo wężykuje itd.Po zmierzeniu jeszcze czy koła idą jednym śladem wyszło że nie.Po regulacji moto zaczeło się zachowywać jak powinno!
Więc tak jeśli po wymianie opon moto zaczyna wężykować itp, sprawdzić czy koła idą jednym śladem a nie odrazu psioczyć na opony,wymieniać łożyska itd.Jeśli ktoś jeżdzi z trzema kuframi bez pasażera to niech nie spodziewa się miodu w dupie.Moto będzie wężykować!
Śmiem twierdzić że to najlepsze kapcie na jakich jeżdziłem po czarnym suchym,mokrym,małe kamyczki na asfalcie.Napewno wytrzymałością nie powalają ale coś za coś!

PostNapisane: Pt wrz 21, 2018 9:34 am 
Udaje motocyklistę

melon1968 napisał(a):
Po zmierzeniu jeszcze czy koła idą jednym śladem wyszło że nie.Po regulacji moto zaczeło się zachowywać ja

Tyle, że u mnie po założeniu pierwszej lepszej używki wężykowanie ustało właśnie przy jeździe solo (moja kobieta śmiga CBF) z trzema kuframi w przedziale 120-180, .Tak na marginesie, jak tą regulację przeprowadziłeś ?

PostNapisane: N wrz 23, 2018 10:38 am 
Sympatyk

Jarek74 napisał(a):
melon1968 napisał(a):
Po zmierzeniu jeszcze czy koła idą jednym śladem wyszło że nie.Po regulacji moto zaczeło się zachowywać ja

Tyle, że u mnie po założeniu pierwszej lepszej używki wężykowanie ustało właśnie przy jeździe solo (moja kobieta śmiga CBF) z trzema kuframi w przedziale 120-180, .Tak na marginesie, jak tą regulację przeprowadziłeś ?

Wlaśnie o to chodzi że za każdym demontażem/montażem koła nie możesz być pewny że ustawiłeś linie prostą.
Ja ustawiam tak,moto na boczną stopkę(lepszy jest stojak pod wahacz) -naciąg łańccucha,póżniej 2metrowa listwa którą przykładam do tylnego koła i ustawiam przednie koło do listwy.Pomiary z obu stron przedniego koła,jeśli takie same wszytko ok.

PostNapisane: Pn wrz 24, 2018 11:50 am 
Sympatyk

Imię: Andrzej
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Przecież są znaki do ustawienia koła więc po co ta listwa?

PostNapisane: Pn wrz 24, 2018 4:38 pm 
Sympatyk

Po co to się nogi,nie było tematu.

PostNapisane: So wrz 29, 2018 2:15 pm 
Udaje motocyklistę

Wczoraj dostałem info, że PIRELLI Polska uznaje reklamację, opona była wadliwa. W związku z tym, że przejechałem na tej oponie około 2,5kkm, gwarancję rozpatrzyli w 85%, czyli na polski zwracają mi 85% ceny jaką zapłaciłem za tę oponę.
Dopłaciłem 73 zł i założyli mi nówkę sztukę 2018 na tył. Zrobiłem wczoraj 270km i jest jak na tę chwilę ok :isok2:
Mam nadzieję, że to był jednorazowy pech z tym modelem opony.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]