Pirelli scorpion 2

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Pirelli scorpion 2

#1 Post autor: melon1968 »

Dla potomnych wkleje tu bo mowa o tych oponach jest w iinnym wątku.
Scorpion trail 2 tył- po 8450 kkm zjadło 3,9 mm tylnej opony.Zostało 4,9mm opony. Jazda głównie z pełnym obciążeniem(pasażer,kufry),dynamiczna do 200km/h.Przyczepność na mokrym,suchym,małe kamyczki na czarnym lepsza niż metz next i conti trail atack.

Jarek74
Udaje motocyklistę
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2016 9:58 am
Imię: Jarosław
Marka motocykla: Honda
Model: CRF 1100L AS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kórnik

Re: Pirelli scorpion 2

#2 Post autor: Jarek74 »

Ja zrobiłem na tych kapciach 2,5 kkm i od początku było coś nie tak. Moto węzykowało w przedziale 120-140km/h, a przy 160 o mało się nie wyjebawszy. Sprawdzone dwa razy przez mechanika i przeze mnie pod kątem zawieszenia, luzów, ciśnienia w oponach itp. W tym czasie nic się nie zmieniło w wyposażeniu, nie było gleby itp, wymienione zostały tarcze z przodu, klocki i łożysko główki ramy.
Wczoraj chłopaki w topgumy Poznań (u Nich kupowałem) założyli mi używkę Anakee 2 na przód i dalej wężykuje, potem używkę Trail Wing na tył i Viaderko zaczęło śmigać jak wcześniej. Następnie na przód wróciło Pirelli Scorpion Trail 2 i moto Jedzie jak powinno. Wynik prawie 4 godzinnego testowania (z przekładkami) walnięty tylny kapeć. Opona poszła na reklamację do PIRELLI, czekam jaka będzie odpowiedź :whatup:

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Pirelli scorpion 2

#3 Post autor: Staszek1 »

Powiem, że po założeniu Pirelli Angel GT i przejechaniu na nich jakichś 8 000 - 10 000 km mam podobnie. To znaczy, w czasie ostatniego powrotu przy 160 tak zaczęła Hanka wężykować, że prawie mokre gacie miałem. Strasznie wiało i zwaliłem to na zawirowania powietrza za samochodami - choć wcześniej tego nie było. Kupiłem na wszelki wypadek łożyska główki ramy, ale oryginał w stanie idealny. Kupiłem łożyska kół, ale przednie koło wczoraj przejrzałem, wyważyłem. Równe, żadnych bić. Tarcze proste - co jest?

Więc dzisiaj biorę się za tył. Mam jeszcze stare Anakee 2 to sprawdzę.
Może coś z tymi Pirellkami jest?
A szkoda by było, bo w porównaniu do Anakee to śmiga się na nich idealnie. No raczej śmigało.
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

Jarek74
Udaje motocyklistę
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2016 9:58 am
Imię: Jarosław
Marka motocykla: Honda
Model: CRF 1100L AS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kórnik

Re: Pirelli scorpion 2

#4 Post autor: Jarek74 »

Ja też na początku myślałem, że to winna podmuchów, potem, że po wymianie łożysk w główce ramy muszę się przyzwyczaić do motocykla, bo łożyska były wybite w pozycji jazdy na wprost i tak też moto najchętniej jechało. W między czasie przyprowadzałem z Lublina Triumpha Tigera 1200 i po takiej trasie i wyprzedzaniu TIRów z predkością 160-180 uświadomiłem sobie, że na bank moje Viaderko nie jeździ jak trzeba.
Generalizować nie można, ale w aucie dwa razy miałem Pirelli, źle je wspominam i chyba od teraz zacznę omijać markę do której ja szczęścia nie mam :thumbdown:

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pirelli scorpion 2

#5 Post autor: melon1968 »

Swego czasu zaraz po założeniu psioczyłem na conti trail attack,bo wężykuje itd.Po zmierzeniu jeszcze czy koła idą jednym śladem wyszło że nie.Po regulacji moto zaczeło się zachowywać jak powinno!
Więc tak jeśli po wymianie opon moto zaczyna wężykować itp, sprawdzić czy koła idą jednym śladem a nie odrazu psioczyć na opony,wymieniać łożyska itd.Jeśli ktoś jeżdzi z trzema kuframi bez pasażera to niech nie spodziewa się miodu w dupie.Moto będzie wężykować!
Śmiem twierdzić że to najlepsze kapcie na jakich jeżdziłem po czarnym suchym,mokrym,małe kamyczki na asfalcie.Napewno wytrzymałością nie powalają ale coś za coś!

Jarek74
Udaje motocyklistę
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2016 9:58 am
Imię: Jarosław
Marka motocykla: Honda
Model: CRF 1100L AS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kórnik

Re: Pirelli scorpion 2

#6 Post autor: Jarek74 »

melon1968 pisze:Po zmierzeniu jeszcze czy koła idą jednym śladem wyszło że nie.Po regulacji moto zaczeło się zachowywać ja
Tyle, że u mnie po założeniu pierwszej lepszej używki wężykowanie ustało właśnie przy jeździe solo (moja kobieta śmiga CBF) z trzema kuframi w przedziale 120-180, .Tak na marginesie, jak tą regulację przeprowadziłeś ?

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pirelli scorpion 2

#7 Post autor: melon1968 »

Jarek74 pisze:
melon1968 pisze:Po zmierzeniu jeszcze czy koła idą jednym śladem wyszło że nie.Po regulacji moto zaczeło się zachowywać ja
Tyle, że u mnie po założeniu pierwszej lepszej używki wężykowanie ustało właśnie przy jeździe solo (moja kobieta śmiga CBF) z trzema kuframi w przedziale 120-180, .Tak na marginesie, jak tą regulację przeprowadziłeś ?
Wlaśnie o to chodzi że za każdym demontażem/montażem koła nie możesz być pewny że ustawiłeś linie prostą.
Ja ustawiam tak,moto na boczną stopkę(lepszy jest stojak pod wahacz) -naciąg łańccucha,póżniej 2metrowa listwa którą przykładam do tylnego koła i ustawiam przednie koło do listwy.Pomiary z obu stron przedniego koła,jeśli takie same wszytko ok.

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pirelli scorpion 2

#8 Post autor: motoendriu »

Przecież są znaki do ustawienia koła więc po co ta listwa?
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pirelli scorpion 2

#9 Post autor: melon1968 »

Po co to się nogi,nie było tematu.

Jarek74
Udaje motocyklistę
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2016 9:58 am
Imię: Jarosław
Marka motocykla: Honda
Model: CRF 1100L AS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kórnik

Re: Pirelli scorpion 2

#10 Post autor: Jarek74 »

Wczoraj dostałem info, że PIRELLI Polska uznaje reklamację, opona była wadliwa. W związku z tym, że przejechałem na tej oponie około 2,5kkm, gwarancję rozpatrzyli w 85%, czyli na polski zwracają mi 85% ceny jaką zapłaciłem za tę oponę.
Dopłaciłem 73 zł i założyli mi nówkę sztukę 2018 na tył. Zrobiłem wczoraj 270km i jest jak na tę chwilę ok :isok2:
Mam nadzieję, że to był jednorazowy pech z tym modelem opony.

Mariooo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 9:08 pm
Imię: Mario
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Pirelli scorpion 2

#11 Post autor: Mariooo »

Jestem nowy na forum także wszystkich witam. Chciałem napisać coś o oponach pirelli scorpion 2. Niestety dałem się namówić na ich kupno przez kolegę, wczesniej anakee 3,, Opony jak przyszły były bardzo twarde i śliskie w dotyku, myślałem że się trochę zedrą i będzie ok ale niestety po ok 6 tys w tym Rumunia nic się nie zmieniło. Są bardzo śliskie w porównaniu z michałami ,w zakrętach nie prostują tak jak poprzedniczki (co dla mnie było pomocne) no i na początku duża shima a nawet jakby bicie a wywazałem 2 razy. Dużego zużycia nie widać ale jazda spokojna. Przy 5 stopniach w górach tragedia bałem się jechać na transalpinie gdzie kumple się składali na maxa, w deszczu jazda spacerowa na wprost także nie dużo mogę powiedzieć . Jak ktoś jeździ autostradami, dużo prosto i zachowawczo to bedą ok bo pomału się zużywają. Ogólnie nie polecam. A i chciałem wystawić na oponeo opinie to co chwilę coś kręcą że narazie się nie da także wiem że tamte opinie to ściema

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pirelli scorpion 2

#12 Post autor: melon1968 »

Mariooo pisze:Jestem nowy na forum także wszystkich witam. Chciałem napisać coś o oponach pirelli scorpion 2. Niestety dałem się namówić na ich kupno przez kolegę, wczesniej anakee 3,, Opony jak przyszły były bardzo twarde i śliskie w dotyku, myślałem że się trochę zedrą i będzie ok ale niestety po ok 6 tys w tym Rumunia nic się nie zmieniło. Są bardzo śliskie w porównaniu z michałami ,w zakrętach nie prostują tak jak poprzedniczki (co dla mnie było pomocne) no i na początku duża shima a nawet jakby bicie a wywazałem 2 razy. Dużego zużycia nie widać ale jazda spokojna. Przy 5 stopniach w górach tragedia bałem się jechać na transalpinie gdzie kumple się składali na maxa, w deszczu jazda spacerowa na wprost także nie dużo mogę powiedzieć . Jak ktoś jeździ autostradami, dużo prosto i zachowawczo to bedą ok bo pomału się zużywają. Ogólnie nie polecam. A i chciałem wystawić na oponeo opinie to co chwilę coś kręcą że narazie się nie da także wiem że tamte opinie to ściema
Moje scorpiony wręcz przeciwnie bdb.A powiem że zamykam je.Może jakieś leżakowane kupiłeś.

Mariooo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 9:08 pm
Imię: Mario
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Pirelli scorpion 2

#13 Post autor: Mariooo »

Właśnie nie są zeszłorocznej, mam tylko porównanie do anakee 3 bo reszty porostu nie pamiętam jak się jeździło. Jak będziesz miał okazję to dotknij michałów są dużo miększe a najlepiej się przejechać

marek2
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 20, 2019 8:55 pm
Imię: Jackowski
Marka motocykla: honda
Model: varadero,dl gs
Rocznik: 99
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pirelli scorpion 2

#14 Post autor: marek2 »

Ja też na scorpiony nie mogę złego słowa powiedzieć. Poprzednio miałem anake i poszły w 8kkm, zaryzykowałem trochę w tamtym sezonie,bo chciałem metzelery kupić tzn wrócić do tej opony po anakach, namówił mnie kolega i jestem mega zadowolony. zrobiłem na nich już ok. 9kkm i jeszcze ten sezonik polatam. Bardzo fajna guma, następne też kupię skorpio.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pirelli scorpion 2

#15 Post autor: melon1968 »

No i scorpion wyzionął ducha.Więc zakupiłem to DUNLOP TRAILMAX MERIDIAN :) .Ale testy będą chyba w przyszłym roku no chyba że zima spłata figla i będzie ciepło. ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”