Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest Śr sty 16, 2019 6:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Sprzęgło
PostNapisane: N wrz 30, 2018 5:25 pm 
Dzień dobry jestem tu nowy.

Imię: Grzegorz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl
Rocznik: 2002
Witam u mnie sprężyny,docisk niedawno był wymieniony przez poprzedniego właściciela ,problem w tym że przy próbie ruszenia z większych obrotów (nie przesadnie) i troszkę sprzęgło mi imalnie szybciej niż zwykle kurna ślizga,druga sytuacja ruszam1 delikatnie,2 ogień i ślizga ,kiego to chodzi czy to przyczyną samych tarcz czy może olej nie wymieniany był czy to ma jakiś związek

Tytuł: Re: Sprzęgło
PostNapisane: N wrz 30, 2018 5:43 pm 
Rekrut

Imię: marcin
Model: xl1000v
Rocznik: 2008
jak najbardziej olej moze miec zwiazek moze powodac sklejanie tarcz sprzeglowych ale najlepiej wyczaisz czy to tarcze jadac np pod gore na wysokim biegu odkrec manete energicznie jak sie bedzie zbierał to jest cacy jak slizga to wymien tarcze !!!

PostNapisane: N wrz 30, 2018 5:59 pm 
Sympatyk

Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Grigori napisał(a):
Witam u mnie sprężyny,docisk niedawno był wymieniony przez poprzedniego właściciela ,problem w tym że przy próbie ruszenia z większych obrotów (nie przesadnie) i troszkę sprzęgło mi imalnie szybciej niż zwykle kurna ślizga,druga sytuacja ruszam1 delikatnie,2 ogień i ślizga ,kiego to chodzi czy to przyczyną samych tarcz czy może olej nie wymieniany był czy to ma jakiś związek

Zdejmij dekielek/pokrywę przedniej zębatki, wyjmij i przesmaruj trzpień ślimaka w tej obudowie, który wyciska wodzik sprzęgła. U mnie było tam sucho i po puszczeniu sprzęgła, ślimak nie chował się do końca i przy ostrzejszym odwinięciu manetki były uślizgi sprzęgła, o dziwo strzał z klamki sprzęgła i kłopot z uślizgiwaniem mijał, płynne ruszanie czy zmiana biegów i uślizg delikatny był - to mnie naprowadziło na tą ośkę i okazało się, że to była przyczyna.

Przesmarowałem trzpień tzn oś obrotu ślimaka i do dziś jest super i klamka dużo lżej wciska się :)

Nie wiem czy u Ciebie jest podobny problem - moim zdaniem warto sprawdzić i profilaktycznie przesmarować (użyłem smaru miedzianego). Robota szybka i łatwiutka, nawet jak nie będzie to "to", nie zaszkodzi przesmarować.

Niech Cię nei zwiedzie "smarowanie z łańcucha", kulka jest mokra ale już sam ślimak suchy u mnie tak było

PostNapisane: N wrz 30, 2018 7:47 pm 
Sympatyk

Imię: slawek
Marka motocykla: honda
Model: varadero XL1000VA
Rocznik: 2009
Eneron dobrze prawi.Jeżeli uszczelniacz wałka popychacza jest kiepski potrafi się wałek zacierać.

PostNapisane: Pn paź 01, 2018 4:55 pm 
Dzień dobry jestem tu nowy.

Imię: Grzegorz
Model: Varadero xl
Rocznik: 2002
Tak szczerze to pierwsza myśl sprzęgło ale coś właśnie mi się wydawało że to tak z drugiej strony od zębatki ale nie miałem pojęcia że to może dawać dupy zresztą viadro to mój nowy nabytek .Dzięki za podpowiedź jak dorwę chwilę czasu to zadziałam pozdr.Lwg☺️

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]