Sprzęgło

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Grigori
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 22, 2018 6:03 pm
Imię: Grzegorz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl
Rocznik: 2002

Sprzęgło

#1 Post autor: Grigori »

Witam u mnie sprężyny,docisk niedawno był wymieniony przez poprzedniego właściciela ,problem w tym że przy próbie ruszenia z większych obrotów (nie przesadnie) i troszkę sprzęgło mi imalnie szybciej niż zwykle kurna ślizga,druga sytuacja ruszam1 delikatnie,2 ogień i ślizga ,kiego to chodzi czy to przyczyną samych tarcz czy może olej nie wymieniany był czy to ma jakiś związek

herpe
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 11, 2016 7:00 pm
Imię: wampir
Marka motocykla: Honda
Model: xl1000v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: zabite dechamy

Re: Sprzęgło

#2 Post autor: herpe »

jak najbardziej olej moze miec zwiazek moze powodac sklejanie tarcz sprzeglowych ale najlepiej wyczaisz czy to tarcze jadac np pod gore na wysokim biegu odkrec manete energicznie jak sie bedzie zbierał to jest cacy jak slizga to wymien tarcze !!!

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Sprzęgło

#3 Post autor: eneron »

Grigori pisze:Witam u mnie sprężyny,docisk niedawno był wymieniony przez poprzedniego właściciela ,problem w tym że przy próbie ruszenia z większych obrotów (nie przesadnie) i troszkę sprzęgło mi imalnie szybciej niż zwykle kurna ślizga,druga sytuacja ruszam1 delikatnie,2 ogień i ślizga ,kiego to chodzi czy to przyczyną samych tarcz czy może olej nie wymieniany był czy to ma jakiś związek

Zdejmij dekielek/pokrywę przedniej zębatki, wyjmij i przesmaruj trzpień ślimaka w tej obudowie, który wyciska wodzik sprzęgła. U mnie było tam sucho i po puszczeniu sprzęgła, ślimak nie chował się do końca i przy ostrzejszym odwinięciu manetki były uślizgi sprzęgła, o dziwo strzał z klamki sprzęgła i kłopot z uślizgiwaniem mijał, płynne ruszanie czy zmiana biegów i uślizg delikatny był - to mnie naprowadziło na tą ośkę i okazało się, że to była przyczyna.

Przesmarowałem trzpień tzn oś obrotu ślimaka i do dziś jest super i klamka dużo lżej wciska się :)

Nie wiem czy u Ciebie jest podobny problem - moim zdaniem warto sprawdzić i profilaktycznie przesmarować (użyłem smaru miedzianego). Robota szybka i łatwiutka, nawet jak nie będzie to "to", nie zaszkodzi przesmarować.

Niech Cię nei zwiedzie "smarowanie z łańcucha", kulka jest mokra ale już sam ślimak suchy u mnie tak było
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęgło

#4 Post autor: melon1968 »

Eneron dobrze prawi.Jeżeli uszczelniacz wałka popychacza jest kiepski potrafi się wałek zacierać.

Grigori
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 22, 2018 6:03 pm
Imię: Grzegorz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl
Rocznik: 2002

Re: Sprzęgło

#5 Post autor: Grigori »

Tak szczerze to pierwsza myśl sprzęgło ale coś właśnie mi się wydawało że to tak z drugiej strony od zębatki ale nie miałem pojęcia że to może dawać dupy zresztą viadro to mój nowy nabytek .Dzięki za podpowiedź jak dorwę chwilę czasu to zadziałam pozdr.Lwg☺️

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”