odgięcie plastiku przy zegarach

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
irokrom
Uczy się jeździć
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 4:05 pm
Imię: irek
Marka motocykla: honda
Model: xl1000
Rocznik: 2004

odgięcie plastiku przy zegarach

#1 Post autor: irokrom »

witam, może ktoś pomoże mam mały problem,a mianowicie moje wiaderko przechyliło się na prawy bok i zatrzymało się na szafce ale po oględzinach naszczescie nic nie pękło, ale jak poniżej na zdjęciu po prawej stronie powstała szpara koło zegara.... rozebrałem wszystkie plastiki nic nie pękło. zamontowałem ponownie i zero rezultatu .... moze ktos ma jakis sensowny pomysł ? :boss: :boss:

Obrazek

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: odgięcie plastiku przy zegarach

#2 Post autor: Staszek1 »

W mojej ocenie powinno pomóc delikatne podgrzanie opalarką i nagięcie do prawidłowej pozycji. Zdemontuj element.
UWAŻAJ !!!
Zrobiony jest prawdopodobnie z polipropylenu (PP) lub ABS'u. Oba te materiały temperaturę topnienia mają poniżej 300 st.C (jeśli dobrze pamiętam) To dość niewiele. "Mięknie" już po podgrzaniu do 120 - 150st.C.
Nagrzewaj niższą temperaturą, a dłużej - cierpliwość popłaca. Nagnij i przytrzymaj do względnego ostygnięcia. Lepiej ponownie podgrzać i dogiąć bardziej, niż przesadzić i prostować.
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: odgięcie plastiku przy zegarach

#3 Post autor: melon1968 »

irokrom pisze:witam, może ktoś pomoże mam mały problem,a mianowicie moje wiaderko przechyliło się na prawy bok i zatrzymało się na szafce ale po oględzinach naszczescie nic nie pękło, ale jak poniżej na zdjęciu po prawej stronie powstała szpara koło zegara.... rozebrałem wszystkie plastiki nic nie pękło. zamontowałem ponownie i zero rezultatu .... moze ktos ma jakis sensowny pomysł ? :boss: :boss:

Obrazek
Coś mi się wydaje że stelaż czachy się skrzywił.

irokrom
Uczy się jeździć
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 4:05 pm
Imię: irek
Marka motocykla: honda
Model: xl1000
Rocznik: 2004

Re: odgięcie plastiku przy zegarach

#4 Post autor: irokrom »

dzięki za za propozycje podgrzania ale chyba az tak nie będę szaleć, co do wygiętego stelaża właśnie sprawdzałem rozkreciłem cały przód i wszystkie elementy plastikowe całe i właściwe kształty hmmm :(

jutro zrobię zdjęcie z bliska może coś zobaczycie co wam się rzuci w oczy bo jak na moje oko niby oki ale po złożeniu dupa, maszynę zostawiłem rozebraną jak na zdjęciu bo odrazu za jednym zamachem wymienię olej w lagach, a apropo jaki olej dajecie do lagów i czy jak się pocą to wymieniacie uszczelniacz i osłonę pyłową czy tylko uszczelniacz ?

Obrazek

Obrazek

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: odgięcie plastiku przy zegarach

#5 Post autor: melon1968 »

Na oko nie da się sprawdzić czy prosty wg,mnie.Do lag idzie 10W(pełny syntetyk zalałem)a uszczelniacze przeciwpyłowe musisz okiem ocenić.

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 993
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: odgięcie plastiku przy zegarach

#6 Post autor: PEPE64 »

irokrom pisze:...jak się pocą to wymieniacie uszczelniacz i osłonę pyłową czy tylko uszczelniacz ?
Jak już robisz, to zrób porządnie. Skruszałe osłony pyłowe, przyspieszą zużycie nowych uszczelniaczy.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

irokrom
Uczy się jeździć
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 4:05 pm
Imię: irek
Marka motocykla: honda
Model: xl1000
Rocznik: 2004

Re: odgięcie plastiku przy zegarach

#7 Post autor: irokrom »

wielkie dzieki za informacje lagi wyczyścilem i oddalem do serwisu gdzie pozadnie to zrobia i za swietna cene w raz z polelowaniem rur bo sama wymiana uszczelniaczy nic nie da jak sie nie wypoleruje zarysowań przez ktore beda się pocić lagi dalej i co sadzicie o gumach na lagi ?

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: odgięcie plastiku przy zegarach

#8 Post autor: melon1968 »

Ja mam osłony neoprenowe już dwa sezony.

irokrom
Uczy się jeździć
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 4:05 pm
Imię: irek
Marka motocykla: honda
Model: xl1000
Rocznik: 2004

Re: odgięcie plastiku przy zegarach

#9 Post autor: irokrom »

dokładnie tez zakładam neoprenowe osłony jak zaloze maszyne zapodam zdjecie :isok2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”