ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
irokrom
Uczy się jeździć
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 4:05 pm
Imię: irek
Marka motocykla: honda
Model: xl1000
Rocznik: 2004

ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

#1 Post autor: irokrom »

witam was koledzy :)
1. wlasnie jestem po wymianie płynów i uszczelniaczy w lagach, ale problem mam z JEDNA nakrętką a mianowicie po złożeniu całego przodu( lagi hamulce i koło ) została oto mi taka niespodzianka co gorsze w manualu jej nie ma heheh WIEC MAM DLA WAS ZAGADKE :) ktoś podzieli się informacją gdzie taka srubke ma w varadero 2004 rocznik
2. drugie pytanie czy to normalne ze jak zalożyłem wszystko to zaczeły mi klocki ocierac o tarcze a wczesniej tego nie bylo ;/ oto zdjecia srubki i zdjecie z manuala /... i na koniec
3. ) czy tak jak na zdjeciu w manualu macie podkładki w tych wszystkich srubach bo jak jest oznaczone za kazdym rozkreceniem trzeba je wymieniac na nowe a ja nie mialem podkładek ;/

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

#2 Post autor: james »

ad 2) Lewa laga jest "pływająca" - jeśli po prostu włożyłeś oś koła i ją przykręciłeś to będziesz musiał to poprawić (http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... f=6&t=9525)
ad 3) Podkładki miedziane warto wymienić (kupić w dowolnym sklepie za jakieś grosze). Jeśli teraz nic nie zacznie ciec, to nie znaczy, że przy kolejnej wymianie tak będzie. Co więcej, w przypadku pozostania przy starych podkładkach, za każdym razem będziesz musiał mocniej dokręcać "korek", aby uszczelnić lagę... aż kiedyś zerwiesz gwint.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

#3 Post autor: melon1968 »

Jeśli ta nakrętka gwint 6mm to może do przewodów hamulcowych.Podkładki miedziane można dokupić,chyba fi10.Ja nie zmieniałem i nie ciekną.Ogólnie podkładki miedziane można zmiękczyć wyżarzając je.

irokrom
Uczy się jeździć
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 4:05 pm
Imię: irek
Marka motocykla: honda
Model: xl1000
Rocznik: 2004

Re: ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

#4 Post autor: irokrom »

jezeli chodzi o podkładki to ja zadych podkładek nie wymieniałem w czesciach z ktorych cos moze cieknosc chodzilo mi tak jak na zdjeciu w manualu tam co druga sruba ma podkładke a w moto tego nie mialem dlatego pytam... :) a co do nakretki tak to jest 6 ale nie mam pojecia gdzie przy ktorym to moze kabelku bo wszytko dokreciłem i chula hehehe w nie che nic spitolic ;/

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

#5 Post autor: melon1968 »

Nakrętka od handbara?

irokrom
Uczy się jeździć
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 4:05 pm
Imię: irek
Marka motocykla: honda
Model: xl1000
Rocznik: 2004

Re: ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

#6 Post autor: irokrom »

zaraz pojde do garazu i sprawdze bo składam maszyne, a tak pozatym to tutaj na forum faktycznie tłum jak na cmentarzu hehehe czegos dowiedziec sie to hoho :hystery: :hystery: :hystery: :hystery: :hystery: :hystery: :hystery: :clap: :clap:

irokrom
Uczy się jeździć
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 4:05 pm
Imię: irek
Marka motocykla: honda
Model: xl1000
Rocznik: 2004

Re: ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

#7 Post autor: irokrom »

nie nie ta nakretka jest z ktoregos miejsca z przedniego zawieszenia lub hamulców ale nie mam pojecia z jakiego miejsca ...

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

Re: ZAGADKA :) skąd ta nakrętka ???

#8 Post autor: adam3911 »

irokrom pisze:nie nie ta nakretka jest z ktoregos miejsca z przedniego zawieszenia lub hamulców ale nie mam pojecia z jakiego miejsca ...
Może błotnik lub przewody hamucowe, ich mocowanie ma słaby gwint i od tyłu była nakrętka, zdarza się to. Ale wtedy śruba musi być dłuższa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”