Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest N gru 15, 2019 8:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 21, 2019 12:07 am 
Dzień dobry jestem tu nowy.

Imię: Mark
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Witam wszystkich forumowiczów :)

Przepraszam z gory za brak polskich znaków, pisze z telefonu, który nie zawsze to ogarnia, proszę o zrozumienie :)

Mam prawdopodobnie problem z układem zasilania (przerywanie przy 6500 rpm, białe świece). Pompa paliwa po zwarciu styków na wtyczce przekaźnika działa od razu i bez zarzutu, zmierzony przepływ paliwa w normie wg serwisowki, ale pompa nie uruchamia sie po wlaczeniu zaplonu. Napięcie na wtyczce pompy po włączeniu zapłonu skacze do 12v I od razu spada do zera. Przy kreceniu silnikiem z rozrusznika pompa cyka w takt zapłonu z pierwszego cylindra. Wymieniłem przekaznik pompy paliwa - to samo.
Zastanawiam się czy zatem pompa nie jest jednak wadliwa, że po otrzymaniu sygnału nie uruchamia się od razu.

Pomyslalem czy nie byłby ktoś chętny na spotkanie i wykonanie próby podmiany pompy paliwa w celu sprawdzenia :) flaszka z mojej strony oczywiście :)

Proszę o kontakt lub ew. podpowiedz w diagnozie problemu :) mieszkam w Dabrowie Górniczej, jestem w niedzielę w domu :) tel. 784604658

PostNapisane: N lip 21, 2019 11:51 pm 
Sympatyk Weteran

Imię: Piotr
Model: Varadero
Pompa paliwa nie pracuje cały czas tylko cyklicznie. Jeśli przy wysokich obrotach przerywa, gdzie jest większe zapotrzebowanie na paliwo, to może masz filtr zapchany. Albo niedrożny lub załamany przewód odpowietrzający bak. Sprawdź też styki przerywacza w pompie.

Stephen King

PostNapisane: Pn lip 22, 2019 8:21 pm 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Imię: Marek
Model: Varadero
PEPE64 napisał(a):
Pompa paliwa nie pracuje cały czas tylko cyklicznie. Jeśli przy wysokich obrotach przerywa, gdzie jest większe zapotrzebowanie na paliwo, to może masz filtr zapchany. Albo niedrożny lub załamany przewód odpowietrzający bak. Sprawdź też styki przerywacza w pompie.
... lub też pompa paliwa umiera. W serwisówce masz opisaną procedurę jej sprawdzenia (w tym przepływność).

PostNapisane: Cz wrz 19, 2019 9:45 am 
Dzień dobry jestem tu nowy.

Imię: Irek
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999
u mnie tez problem z pompa, narazie ogarnolem to opadowo, ale wiadomo że trzeba ogarnąć temat...
U mnie jest taki numer że na zaciskach pompy nie jest 12V ale cos w granicy 4,5-6V
chyba coś jednak nie bardzo prawda ?

ps.
Ciałem założyć pompe uniwersjalną do gaźników ale ona jest 12V i zaczeła jakoś bucze i to dało mi do myślenia...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]